Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt
Nors vestuvinis žiedas yra laikomas universaliu pasaulio meilės įžadų, santarvės ir amžinos sąjungos simboliu, vis dėlto visame pasaulyje galima sutikti įvairių kitokių kultūrų bei tradicijų susijusių su šiais žiedais. Tad kviečiame susipažinti įvairių pasaulio kampelių tradicijomis.
Vyrų vestuvinis žiedas
Nors moterys vestuvinius žiedus nešiojo jau amžių amžinybę, vyrai jais pradėjo puoštis tik XX a. O tiksliau Antrojo pasaulinio karo metu. Visa idėja slypi tame, kad išėję į karą jie su savimi turėdavo bent vestuvinį žiedą, kuris jiems priminė, kad namuose jų laukia mylimos žmonos, šeima. Deja, karo metu, jie nežinojo ar dar kada nors sugrįš namo ir pamatys artimuosius, tad iš vyrų pusės vyravo noras mirti bent su dalele, kuri puoselėjo meilę. Ir nors karas jau seniai baigėsi, vestuvinių žiedų dėvėjimas liko iki šiol.
vestuvin-ziedai-klasikiniai-3.jpg
Skirtingi vestuvinių žiedų modeliai poroje
Dar prieš šimtmetį buvo įprasti tik vestuviniai žiedai – klasikiniai. Tačiau dabar jau galima pamatyti įvairiausio plauko žiedų, dažnu atveju jie net nebėra vienodi tarp vyro ir žmonos, tad poros vis dažniau renkasi išskirtinius meilės simbolius. Toks sprendimas vis populiarėja ne tik Amerikoje, bet ir Europos šalyse. Ne išimtis ir Lietuva.
Skirtingi karatai pasaulio šalyse
Vakarų šalys dažniausiai renkasi 14 (arba daugiau) karatų aukso žiedus. Štai Vokietijoje mažesnis karatų skaičius nei 14, yra net nelaikomas auksu. Tačiau nepaisant to, Vokietijoje pastaraisiais metais pastebimas didėjantis 9 karatų populiarumas.
Azijos šalyse vestuviniais žiedais laikomi tik tie, kurie pagaminti iš 18 arba 22 karatų aukso. Mažesnės prabos auksas yra laikomas nenorma. Tuo tarpu Indijoje, kuo daugiau karatų – tuo laimingesnė bus santuoka. Jei indų tautybės moteris turės 22 ar daugiau karatų vestuvinį žiedą, tuo vaisingesnė, laimingesnė ir mylimesnė ji bus. Na, o kalbant apie vyrą indą, kuo daugiau karatų puoš jo žiedą, tuo sėkmingesnis, stipresnis ir laimingesnis jis bus.
333 prabos – 8 karatai
375 prabos – 9 karatai
500 prabos – 12 karatai
583 prabos – 14 karatai
750 prabos – 18 karatai
916 prabos – 22 karatai
958 prabos – 23 karatai
999 prabos – 24 karatai
Skandinavijos šalyse vestuviniai žiedai iš savo aukso neša sėkmę. Todėl ten rekomenduojama aukso nepirkti, o prašyti giminių, draugų ar lydyti senus aukso dirbinius. Tokie aukso žiedai garantuos amžiną santuoką, laimę, ilgaamžiškumą ir tvirtumą.
vestuvin-ziedai-klasikiniai-2.jpg
Modernios pasaulio tradicijos
Amerikoje ir Didžiojoje Britanijoje įprasta ant vestuvinių žiedų žymėti svarbius etapus, įvykius. Todėl dažnu atveju, šių šalių piliečiai, nuolat atnaujina senesnius graviravimus žiedų viduje, arba jei nenorima to daryti, žmonai perkami vis nauji papildomi žiedai. Tad moteris santuokoje su vyru nugyvenusi jau 50 metų, tikėtina, kad turės kelis žiedus ant bevardžio piršto – pradedant vestuviniu arba sužadėtuvių žiedu, baigiant 50-ųjų metinių žiedeliu.
Prancūzijoje tampa vis populiariau vestuvinius žiedus gamintis iš skirtingų aukso spalvų. Tai po truputį įžengia ir į Rusijos rinką. Tiesa, Prancūzijoje tokie žiedai pasirenkami todėl, kad norima senus tėvų, senelių ar prosenelių žiedus (ar kitus juvelyrinius dirbinius) prikelti antram gyvenimui ir prasmingai panaudoti naujos šeimos kūrimo pradžioje. Todėl išlydomi keli aukso gaminiai ir taip pagaminami nauji meilės simboliai.
Religija ir vestuvių žiedai
Nors šiomis dienomis ranka, ant kurios nešiojamas santuokos žiedas, jau nebėra tokia svarbi, vis dėlto pagal senuosius papročius katalikai žiedą nešioja ant dešinės rankos, manydami, kad kairė ranka yra blogio ranka, o štai protestantai – žiedą nešioja ant kairės rankos, nes ji arčiau širdies.
Taigi, kaip galima matyti, visame pasaulyje yra pačių įvairiausių prietarų, kultūrų bei tradicijų susijusių su vestuviniais žiedais. Tačiau modernėjant laikams, vis lanksčiau žiūrima į šias tradicijas, kurios po truputį nueina užmarštin ir yra pakeičiamos naujomis.
Remiamas turinys