PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2024 m. Rugpjūčio 30 d. 11:28

Vertingą paramą ligoninės medikams ir pacientėms atvežė Vilniaus moterys

Šiauliai

Zitos Katkienės nuotr.

Zita KatkienėŠaltinis: Etaplius.lt


316183

Septynioliktą kartą į Respublikinę Šiaulių ligoninę atkeliavo vertinga parama, skirta vėžiu sergančioms moterims. Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos (angl. International Women‘s Association of Vilnius (IWAV) bei kampanijos „Sužydėjusi viltis“ (Blossom of Hope) narės į gydymo įstaigą kasmet atveža medicinos priemonių, būtinų krūties vėžio diagnostikai ir gydymui. Ne kartą gydymo įstaiga buvo aprūpinta biopsinėmis adatomis. Šį kartą padovanota 40 krūties audinio žymeklių ir krūties audinio žymeklių su nukreipėju, kurių vertė per 4000 eurų – svari parama ir medikams, ir pacientėms. Jo dovanojimo aktą pasirašė RŠL direktorius Mindaugas Pauliukas ir IWAV pirmininkė Ugnė Kukliauskaitė-Kairienė.

Savanoriška veikla

Vertingą paramą į ligoninę atvežė Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos pirmininkė Ugnė Kukliauskaitė-Kairienė, asociacijos iždininkė Ilona Skardinskienė, kampanijos „Sužydėjusi viltis“ pirmininkė Aušra Mikulytė bei nuolat remiančios kompaniją Šveicarijos „Roche“, vienos didžiausių farmacijos kompanijų pasaulyje, priklausančios farmacijos ir diagnostikos produktų prekybos įmonės „Roche Lietuva“ atstovas Petras Radzevičius. Svečiai papasakojo ir apie savo labdaringą savanorišką veiklą.

Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija skaičiuoja 26-erius veiklos metus. 70 proc. asociacijos narių yra kelių tautybių moterys, tik 30 proc. gali būti vienos tautybės. Pasak pirmininkės U. Kukliauskaitės-Kairienės, 1998 metais įregistravusios asociacijos veiklą, aktyvios moterys užsidegė paramos idėjomis. „2002 Vilniuje pradėjome rengti tarptautinę Kalėdų mugę, kuri sutelkė medikų, verslo ir kitas aktyvias bendruomenes padėti vaikų, moterų, senelių ir neįgaliųjų bendruomenėms, kuriems stinga medicinos, buities priemonių“, - prisimindama veiklos pradžią pirmininkė paminėjo ir prieš 17 metų užsimezgusius ryšius su kampanija „Sužydėjusi viltis“, kuri teikia pagalbą moterims, sergančioms krūtų vėžiu.

Parama ir profilaktika

Kampanijos „Sužydėjusi viltis“ pirmininkė Aušra Mikulytė akcentavo, kad ši kampanija skirta krūties vėžio diagnostikai bei gydymui ir džiaugėsi galimybe jau ne pirmą kartą padėti Šiaulių regiono moterims. Pasak A. Mikulytės, asociacija dirba dviem kryptimis: įvairių akcijų metu renkami pinigai, kurie skiriami medicinos priemonėms šalies onkologijos ligoninėms pirkti. Kita kryptis – žinių apie krūties vėžio profilaktiką sklaida. Viešnia pristatė vykdytas akcijas, kurių metu buvo atliekama moterų patikra, papasakojo apie paramą, teikiamą penkiose šalies ligoninėse gydomoms krūties vėžiu sergančioms moterims.

Pirmininkė pasidžiaugė praėjusių metų sėkme, kai į Vilniaus vėžio institutą patikrai buvo vežamos moterys iš visos savivaldybės. Vilniaus regione tikrinimas išaugo 30 proc. Iš per pusantro tūkstančio patikrintų moterų buvo diagnozuoti 6 krūties vėžio atvejai, visi – pradinės stadijos. „Mūsų tikslas – skatinti moteris tikrintis, nes kito būda sumažinti sergamumą vėžiu nėra“, - teigė kampanijos pirmininkė ir papasakojo apie šiuo metu vykdomus darbus, kurių metu savanorės pasakoja moterims, kaip pačioms atlikti pirminę krūties patikrą, kaip renkami pinigai ir skatinamos moterys rūpintis savo sveikata.

Vertinga parama

Gydytojas onkochirurgas Mindaugas Šatkauskas, operuojantis krūties vėžiu sergančias pacientes, akcentavo, kad ir medikams labai svarbu, kad kuo daugiau moterų ateitų profilaktiškai tikrintis dėl krūties vėžio ir kuo mažiau būtų diagnozuojama užleistų ligos atvejų. Gydytojas padėkojo moterims už vertingą paramą. Jis akcentavo, kad krūties audinio žymekliai yra labai kokybiški, pagaminti iš labai brangių metalų. Jie naudojami išplitusio naviko, esančio krūtyje, riboms prieš neoadjuvantinį gydymą pažymėti. Tai - gydymo metodas, kai prieš pagrindinį gydymą, kuris dažniausiai būna chirurginis pašalinimas, yra taikoma chemoterapija ir spindulinis gydymas, siekiant sumažinti piktybinio naviko dydį arba sumažinti jo plitimą. Po šio gydymo, naudojant šiuolaikinius chemoterapinius vaistus, dažniausiai navikas visai išnyksta.

Padėkojo viešnioms už ne pirmą kartą gaunamą vertingą paramą ir gražias iniciatyvas Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas bei direktoriaus pavaduotoja medicinai Aira Mečėjienė. „Tai, kad nevyriausybinės organizacijos įsitraukia į labdaros veiklą, rodo visuomenės brandą, kad žmonės ne tik tikisi gauti, bet ir vyksta mainai – davimo kitokiomis formomis“, - savanoriškos veiklos prasmę įvertino vadovė, neabejojanti, jog ši veikla yra be galo graži ir prasminga.

Planuojama surengti Šiauliuose akciją, kurios metu moterys būtų kviečiamos tikrintis dėl krūtų vėžio, nes akcijų metu diagnozuojama nemažai ligos atvejų. „Labai džiaugiamės, kad jūs su mumis, mes – su jumis“, - entuziastingai pritarė ir Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas, patikinęs, kad ligoninėje toliau bus vykdoma prevencinė veikla, kam ypač pasitarnaus planuojamas įsigyti dar vienas naujas mamografas.