PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2023 m. Gegužės 25 d. 13:27

Verslo valdymo sistemos: didelių įmonių privalumas, ar prieinama ir smulkiajam verslui?

Lietuva

Freepik.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


268275

Verslo valdymo sistemos (VVS) yra programinės įrangos sprendimai, skirti efektyviai valdyti verslo procesus, kaip antai finansai, tiekimas, pardavimai, sandėliavimas ir kiti. Šios sistemos gali turėti daugybę funkcijų, pritaikytų didelėms įmonėms, pavyzdžiui, ataskaitų formavimas, išplėstinė analitinė informacija ir integracija su kitomis sistemomis. Tačiau ar tokie sprendimai tinka smulkiajam verslui praktiškai, ar tai pakeliama finansiškai?

Ar verta smulkiajam verslui turėti verslo valdymo sistemas?

Didelėms įmonėms verslo valdymo sistemos yra nepakeičiama priemonė, leidžianti efektyviai valdyti ir koordinuoti veiklą, susijusią su daugeliu departamentų, filialų arba padalinių. Šios sistemos gali suteikti integruotą ir nuoseklią informaciją apie visą organizaciją, padėti valdyti tiekimo grandinę, optimizuoti resursų panaudojimą ir padidinti efektyvumą.

Tačiau tai nereiškia, kad verslo valdymo sistemos nėra prieinamos ir smulkiam verslui. Pastaraisiais metais yra daug įmonių, kurios siūlo verslo valdymo sistemas, pritaikytas mažesnėms įmonėms. Šios sistemos paprastai yra lanksčios ir galimybėmis pritaikomos skirtingoms verslo dydžio ir specifikos reikalavimams.

Mažoms įmonėms verslo valdymo sistemos gali suteikti daug privalumų, pavyzdžiui, pagerinti procesų efektyvumą, optimizuoti sandėliavimo ir tiekimo grandinės valdymą, valdyti finansus ir apskaitą. Be to, šios sistemos gali padėti mažosioms įmonėms gauti nuoseklią informaciją apie jų veiklą, palengvinti ataskaitų rengimą ir padidinti bendrą veiklos skaidrumą.

Palankios sąlygos įsigyti sistemas

Svarbu suprasti, kad smulkusis verslas gali pasirinkti verslo valdymo sistemą, pritaikytą jo specifiniams poreikiams ir biudžetui. Gali būti, kad mažesnėms įmonėms nereikės visų didelėms įmonėms skirtų funkcijų, tačiau jų taikymas gali pagerinti verslo veiklos efektyvumą ir konkurencingumą.

Galutinis sprendimas dėl verslo valdymo sistemos įsigijimo priklauso nuo konkretaus smulkiojo verslo poreikių, biudžeto ir verslo strategijos.

„Verslo valdymo sistema apima eilę programų, modulių. Ji didelės apimties, todėl brangu atskiras dalis būtų pirkti iš atskirų tiekėjų. Vystantis debesų technologijų principu kuriamoms sistemoms, viskas išsikelia į debesis, todėl smulkusis verslas gali įsigyti jas nuomos principu, tuomet tikrai sprendimai atpinga“, – sako verslo valdymo sistemas verslui kuriančios įmonės „Dineta“ atstovas Giedrius Židonis.

Pasak „Dineta“ atstovo, tai, kad verslas nerizikuoja nepabandę programos ir nebūtina investuoti į programą iš karto, leidžia smulkiajam verslui jaustis saugiau.

„Jis tiesiog gali užsiprenumeruoti verslo valdymo sistemą, ji jau kitą dieną yra įdiegiama ir galima naudotis dar net nesumokėjus nei euro. Tikrai galima prašyti vieno mėnesio nemokamo bandymo. Daugelis debesų technologijų principu dirbančių įmonių suteikia tokią galimybę. Pabandžius naudotis verslo valdymo sistema, pamačius, kad ji jums netinka, galite atsisakyti. Reikia suprasti, kad įsidiegus verslo valdymo sistemą, atsiranda darbo jėgos poreikis. Darbuotojams reikia skirti laiko, o gali prireikti samdyti ir naują žmogų, kad suvedinėtų duomenis, juos analizuotų. Tai gali būti, kad įmonėje neatsiras resursų, kas dirba su sistema“, – sako G. Židonis.

Būtent todėl smulkiajam verslui svarbu, kad sąlygos būtų lanksčios sustoti ir nutraukti sistemos nuomą, galbūt pradėti naudotis verslo valdymo sistemomis vėliau.

„Dažnai būna taip, kad verslas pabando, jiems tinka ir patinka, pasirašo sutartį ir moka mėnesinį mokestį. Tai kaip lizingas. Nusipirkti brangu, bet kai sumą reikia sumokėti per keletą metų, tada tai sau gali leisti ir smulkiojo verslo atstovai“, – verslo valdymo sistemų naudojimo galimybę smulkiajam verslui užtikrina „Dineta“ atstovas.

Reklama