Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Problema. „Būna, „numeta” savo automobilius paroms, savaitėms. Klientai neturi kur sustoti. Net neįgaliesiems vietos nėra”, – apie aikštelę pasakoja verslininkas Rolandas Kuprys.
Andrius TverijonasŠaltinis: Etaplius.lt
Šiaulietis verslininkas Rolandas Kuprys sako, kad dėl daugiabučių namų gyventojų uzurpuotos aikštelės Vytauto g. kenčia čia veikiančios įmonės ir jų klientai, nuolatos sukuriama avarinių situacijų. Aikštelė priklauso Savivaldybei, tačiau ji, anot šiauliečio, problemos spręsti neketina. O gal tiesiog nenori patiekti visko ant auksinės lėkštutės?
Automobilius palieka savaitėmis
R. Kuprys vadovauja žvejybos reikmenimis prekiaujančiai parduotuvei. Pavasarį klientų netrūksta, užtat trūksta vietos jų automobiliams. Parduotuvė įsikūrusi Vytauto g. 137 esančiame pastate.
Prie pastato yra automobilių stovėjimo aikštelė, kuria mielai naudojasi šalimais stovinčių daugiabučių namų gyventojai. „Būna, „numeta” savo automobilius paroms, savaitėms. Klientai neturi kur sustoti. Net neįgaliesiems vietos nėra. Pasižiūri ir išvažiuoja. Drąsesnieji įjungia avarinį signalą ir palieka automobilius ant važiuojamosios kelio dalies. Eismas Vytauto g. intensyvus, sukuriamos avarinės situacijos”, – sako R. Kuprys ir priduria, kad gyventojų automobiliais užstatyta aikštelė piktina ne jį vieną. Skundžiasi ir kiti pastate patalpas nuomojantys verslininkai.
Aikštelę, dėl kurios kyla problemų, šiuo metu žymi melsvas kelio ženklas su P raide. Kitaip tariant, tai yra stovėjimo vieta, kurioje nenumatyti jokie apribojimai.
„Pažiūrėkite miesto centre – visur yra arba mokamos aikštelės, arba aikštelės, kuriose nurodytas ribotas stovėjimo laikas. O čia juk irgi praktiškai miesto centras”, – stebisi R. Kuprys ir mano, kad problema išsispręstų, jeigu vietoje dabartinio kelio ženklo atsirastų naujas, nurodantis, kad aikštelėje galima stovėti ne ilgiau kaip pusvalandį.
Miesto centras: verslininkams ar gyventojams?
Su prašymu pakeisti kelio ženklą jis kreipėsi į Šiaulių miesto savivaldybę, kuriai priklauso minėta aikštelė. Konkrečiai – į Saugaus eismo komisiją, tačiau tikina buvęs neišgirstas. „Vienas iš jų siūlymų – fotografuoti ilgam laikui paliktus automobilius ir nešti nuotraukas į Savivaldybę. Bet ar prilakstysi?” – klausia R. Kuprys.
Dėl aikštelės jis konsultavosi ir su policijos pareigūnais, tačiau šie teigė neturintys galios imtis priemonių. Kol aikštelėje yra stovėjimo neribojantis kelio ženklas, bausti automobilių savininkų jie neturi už ką.
„Man tik labai keista, kad Savivaldybė negali savo aikštelėje pastatyti naujo ženklo. Leidžia milijonus, bet 100 Eur ženklui pakeisti neranda. Jokios pagalbos smulkiajam verslui, praktiškai miesto centre esanti aikštelė atiduodama daugiabučių namų gyventojams”, – pečiais gūžčioja jis.
p-15min.jpg
Rekomendacija už svetimus pinigus
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Saugaus eismo komisijos narys, vicemeras Domas Griškevičius sako, kad komisija kiekvieno posėdžio metu nagrinėja 13–14 klausimų, todėl R. Kuprio atvejo jis neatsimena. „Bet jeigu tai ne jo aikštelė, kokias pretenzijas jis gali reikšti? Jei kreipėsi į komisiją ir ši netenkino prašymo, vadinasi, buvo argumentų”, – samprotauja vicemeras.
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus ir Saugaus eismo komisijos pirmininko Antano Bartulio pasirašytame rašte teigiama, kad komisija nusprendė nepritarti kelio ženklo pakeitimui, nes „pastate yra įsikūrę keletas įmonių, į kurias atvykę lankytojai gali užtrukti ir ilgesnį laiko tarpą (turimas omenyje pastate veikiantis sporto klubas, – aut. past.), prie pastato įrengta automobilių stovėjimo aikštelė yra bendro naudojimo aikštelė”.
Komisija R. Kupriui rekomendavo įrengti kelio ženklą vienam automobiliui „Rezervuota stovėjimo vieta”. Ženklą verslininkas turėtų pastatyti už savas lėšas, prieš tai suderinęs įrengimo schemą su ta pačia komisija ir Šiaulių apskrities VPK Kelių policijos tarnyba.
Leidimą, suteikiantį teisę į šį kelio ženklą, išduoda rezervuotų vietų administratorius Šiaulių švietimo centras. Centras taip pat renka vietinės rinkliavos mokesčius už stovėjimą ir leidimus rezervuotose vietose.
Už rezervuotą automobilio stovėjimo vietą gatvių teritorijoje vienam mėnesiui reikia mokėti 43 Eur. Ne gatvių teritorijoje – 29 Eur.
Toks Savivaldybės pasiūlymas R. Kupriui neatrodo logiškas. „Pastate veikia keletas įmonių, o stovėjimo aikštelė labai maža (5 stovėjimo vietos). Kelioms įmonėms rezervavus stovėjimo vietas, kitų įmonių klientams vietos pasistatyti automobilį neliks. Kita priežastis, trukdanti įsirengti šį kelio ženklą, yra ta, kad įmonės nėra patalpų savininkės, tik nuomininkės. Nuomos sutartis gali būti nutraukta”, – aiškina jis.
Saugaus eismo komisija į tokias R. Kuprio pastabas nereaguoja – dar kartą nagrinėti tą patį klausimą atsisakė ir siūlo kreiptis į teismą. Vietoje to verslininkas kreipėsi į merą, bet jo dėmesio kol kas nesulaukė.