PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2020 m. Birželio 7 d. 13:31

Velžietis A. Narbutas „Būti tėvu yra didelė laimė“

Panevėžys

Artūras Narbutas sako, kad vaikus pirmiausia reikia auklėti atsakingais žmonėmis, tada jie bus ir atsakingi piliečiai. Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

Jūsų PanevėžysŠaltinis: Etaplius.lt


133775

Ne kas kitas, o šeima prieš kiek daugiau nei dešimtmetį paskatino Artūrą Narbutą grįžti į gimtą kraštą iš emigracijos. Nors praleido ten palyginti trumpą laiką, to užteko suprasti, kad gyvenimą ir šeimą jis su žmona nori kurti Lietuvoje. Dviejų dukrų ir sūnaus tėtis dabar neįsivaizduoja geresnės vietos gyventi nei Velžys.

„Čia – tarsi kurorte. Miestas čia pat, aplink gamta, vingiuoja upė, ramu, draugiški kaimynai. O ir svarbiausios vietos visai netoli – mokykla bei darželis vaikams, būreliai, žaidimų aikštelė. Nėsyk nesudvejojome nusprendę namus įsigyti Velžyje“, – privalumus vardija pašnekovas.

Saldumynais nepiktnaudžiauja

Artūras koordinuoja saldumynus platinančios įmonės veiklą, kuri vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Ieškant naujų tiekėjų ar partnerių jam neretai tenka aplankyti užsienyje vykstančias parodas, renginius. Be to, prižiūrint parduotuvių tinklą dažnai reikia ir į jas užsukti.

„Pats nelabai mėgstu saldumynų, o kasmet stengiamės atnaujinti 30 procentų asortimento, tad vaikai būna pagrindiniai pagalbininkai atrenkant naujus tiekėjus. Į parodas, vykstančias užsienyje, mažųjų neimu, tačiau jie visada laukia manęs grįžtančio su lauktuvėmis, – pasakoja pardavimų ir eksporto vadovas bei skuba pridurti: – Bet tai nereiškia, kad vaikai saldumynų valgo kiek nori. Cukrus skatina aktyvumą, tad saugodami jų sveikatą jų vartojimą ribojame. Norisi, kad vaikai puoselėtų sveiką gyvenimo būdą.“

Laisvalaikiu krepšinio kamuolį aikštelėje su komanda nevengiantis pavarinėti vyras pasakoja, jog pats nuo vaikystės yra išbandęs įvairiausius būrelius: futbolą, šachmatus, plaukimą, irklavimą, imtynes, tad tikisi, kad aktyviai laisvalaikį leis ir jo vaikai.

dsc-2254.jpg

„Vyresnioji dvylikametė dukra metus lankė krepšinį, tačiau vėliau norai pasikeitė ir pasirinko kitus būrelius. Neribojame jos savęs ieškojimo, tikimės, kad sau malonią veiklą atras pati. O sūnus dabar tik baigė pirmąją klasę. Pirmiausia jam reikėjo išmokti disciplinos, o nuo rugsėjo gal ir pradėsime galvoti apie pirmas krepšinio treniruotes. Dėsiu visas pastangas, kad vaikai bent iki pilnametystės gyventų kuo aktyvesnį gyvenimo būda“, – pasakoja trijų vaikų tėtis.

Net ir prasidėjusi vasara – atskleidžia Artūras – jų šeimai žada dažnesnes išvykas į gamtą, pasidairymus po Lietuvą, bendrą turiningą laisvalaikį.

Didesnio džiaugsmo neįsivaizduoja

Artūro penkiametė dukra dar darželyje, o štai sūnus ir vyresnėlė lanko Velžio gimnaziją. Kartu su vaikų pamokomis mokslo rūpesčiai sugrįžta ir tėvams.

„Aš dažniausiai padedu tiksliuosiuose moksluose, geografijoje, istorijoje, o žmona – atliekant lietuvių ar užsienio kalbų namų darbus“, – pasakoja pašnekovas.

Anot jo, per karantiną per nuotolį vykusios pamokos kaip iššūkis atrodė tik pirmas tris savaites, o vėliau – visi priprato.

83910291-598503640729425-4993194605982777344-n.jpg

„Stengiamės, kad vaikai suprastų, jog yra ne tik mokykla bei jų teisės, bet ir tam tikros pareigos buityje. Vyresnei dukrai tenka jau gerokai daugiau atsakomybių, mažieji kol kas kuklesni pagalbininkai šeimoje, tačiau stengiamės auklėti juos taip, kad būtų atsakingi. Ne tik buities rūpesčiuose, bet ir kaip piliečiai. Juk žmogaus pasaulio suvokimo pamatas susiformuoja dar vaikystėje“, – atkreipia dėmesį tėtis.

Ir nepaisant visų kylančių iššūkių, kartu atliekamų namų darbų, auklėjimo atsakomybių, Artūras tvirtina, kad būti tėvu yra didelė laimė.

„Tėvystė įprasmina gyvenimą. Matai, kaip auga vaikai, kaip formuojasi jų asmenybės ir tai įkvėpia patį. Pinigai, darbas palyginti su šeima yra menkaverčiai, – sako velžietis. – Visi vaikai yra skirtingi, atrasti bendrą kalbą su jais reikia jiems priimtinu būdu: žodžiais, veiksmais, žaidimais, darbais ar veiklomis. Tėvystė nėra paprasta – tai pagalba vaikui pažinti pasaulį jo paties akimis, neužkabinant rožinių ar pačiam labiau tinkančių akinių.“

jusupnv-03-1.jpg