Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt
Sukurti šventinę nuotaiką padėti gali ne tik vaišėmis nukrautas stalas, bet ir mielos smulkmenos. Dailus margutis, suvenyrai, namų apyvokos reikmenys ar gėrybių pilnas dovanų krepšelis – lietuviai vis dažniau vienas kitam dovanas dovanoja ne tik per Kalėdas, bet ir per Velykas.
„Jei anksčiau stebėdavome augančius vaikams skirtų dovanėlių pardavimus, šiuo metu galime konstatuoti, kad žmonės nepamiršta ir antrųjų pusių, draugų, giminaičių. Dažniausiai velykinių dovanų ieško tie, kurie šią šventę ketina sutikti svečiuose ir nori nudžiuginti jų laukiančius artimuosius – kartu prie margučių jie prideda ir originalias lauktuves“, – sako CUP generalinė direktorė Ona Nevinskienė.
Anot jos, prieš šventes pirkėjai tradiciškai daugiau pinigų išleidžia išskirtiniams maisto produktams, kurių neperka kasdien, taip pat daug dėmesio skiria ir dekoro elementams bei smulkmenoms, padedančioms sukurti jaukumą ir nustebinti aplinkinius.
Siūlo džiaugsmu dalintis
Tą patvirtina ir tinklaraščio „Cukrinis avinėlis“ autorė Berta Garuckė. Velykos jai – tai šeimos šventė, tad ir džiaugsmu norisi dalintis su artimaisiais.
„Mielai renkuosi įvairias valgomas dovanas, kurias kartais perku, kartais gaminu pati. Taip pat man labai patinka nedidelės pavasarinių gėlių puokštelės, kurios visada pradžiugina ir papuošia namus. Kartais kartu su dukryte paruošiame rankų darbo dovanėlę – pagaminame atvirutes ar kokią nors velykinę dekoraciją. Dovanoms puikiai tinka ir kitos smulkmenos, svarbu, kad pradžiugintų ir priverstų nusišypsoti“, – savo patirtimi dalijasi tinklaraštininkė.
Tradicinės Velykų dovanos – margučiai, įvairūs proginiai saldumynai ir žaislai, spalvinimo ar skaityti skirtos knygelės, tačiau, jei per Velykas vykstate į svečius, pavasarinių dovanų reikėtų nuvežti ne tik mažiesiems.
Beje, jei jiems neretai skiriame individualų dėmesį, suaugusiems skirtos dovanos gali būti bendros – pamaloninančios skrandį, puošiančios namus ar praturtinančios dvasinį pasaulį.
Stebi besikeičiančias tradicijas
„Pastebime, kad prieš Velykas vis daugiau žmonių rūpinasi, kad vaišių stalas būtų gausus. Velykos – šeimos šventė, todėl nenuostabu, kad norime pradžiuginti savo artimuosius skaniais patiekalais, nustebinti dar neragautais skoniais. Tikiu, kad šventes ir jų nuotaiką kuriame patys, tad džiaugiuosi, kad galime prisidėti prie naujų tradicijų kūrimo“, – patikino O. Nevinskienė.
Anot B. Garuckės, ne kartą keitėsi ir jos šeimos Velykų šventimo tradicijos.
„Manau, kad visos tradicijos laikui bėgant keičiasi. Ypač dabar, kai visi daug keliaujame ir namais vadiname visą pasaulį, daugiau visko pamatome ir patiriame. Mūsų šeimos Velykų tradicijos tikrai ne kartą keitėsi, tačiau iki šiol visada marginame margučius, Velykų rytą visi keliaujame į bažnyčią, o grįžę iš jos ridename margučius. Gimus dukrytei į namus vėl sugrįžo Velykų bobutė, kuri visur išbarsto šokoladinius kiaušinius – kiek džiaugsmo būna mažajai, kai visi kartu bandome juos surasti. Kartais tai padaryti – tikrai nelengva!“, – šyptelėjo B. Garuckė.
Žinoma, vertingiausia dovana – laikas, tad siūlome pabandyti atrasti laisvą minutę ir artimuosius palepinti savo kūrybos ar rankų darbo dovanomis.
5 Velykinių dovanų idėjos
Idėja Velykų stalui
Tinklaraščio „Cukrinis avinėlis“ autorė B. Garuckė dalijasi ir pyrago receptu, kuris gali papuošti Jūsų Velykų stalą arba tapti puikia dovana artimiesiems, kuriuos šventinę dieną aplankysite.
Rikotos ir daržovių pyragas
Ingredientai:
Kaip gaminti:
Kepimo indą išklokite sluoksniuota tešla taip, kad krašteliai būtų aukštesni. Kiaušinius išplakite ir sumaišykite su rikota. Supilkite į kepimo indą su sluoksniuota tešla. Plonomis juostelėmis supjaustykite cukiniją, baklažaną ir morkas. Iš juostelių susukite „rožytes“, kurias dėkite į ruošiamą pyragą.
Kepkite 180 – 200 laipsnių orkaitėje apie 25 min.