PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Balandžio 11 d. 13:38

VDU kauniečiams siūlys plačią kultūros renginių programą

Kaunas

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


34192

Nuo nemokamų ekskursijų iki spektaklių ir filmų peržiūrų - tokią programą kauniečiams parengė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Kultūros dienų Kaune organizatoriai.

Siūloma plataus spektro renginių programa, skirta pačiai įvairiausiai publikai: nuo menininkų iki moksleivių ar studentų, nuo kultūros lauko veikėjų iki menu ir kultūra besidominčių miestiečių. Įvairiose VDU bei miesto kultūrinėse erdvėse visą savaitę nuo ateinančio sekmadienio vyks atviros paskaitos, spektakliai, teminės ekskursijos, parodų ir kino filmų peržiūros, susitikimai su menininkais bei diskusijos.

„VDU kultūros dienų“ organizatoriai siekia sugriauti viešumoje įsitvirtinusį akademinio uždarumo mitą, pristatyti plačiajai visuomenei universiteto bendruomenės kūrybinius projektus, įtraukti miestiečius į kritines diskusijas ir kūrybinių dirbtuvių veiklą. Nes kultūra veža!

„Pernai inicijuotos „VDU Kultūros dienos“ sulaukė didelio miesto bendruomenės susidomėjimo. Įsitikinome, kad atviro universiteto idėja bei poreikis stiprinti kūrybines akademinės bendruomenės ir visuomenės partnerystes yra labai svarbus ir miestui, ir mums“, - teigia Menų fakulteto dekanė prof. Jurgita Staniškytė.

Visą „VDU kultūros dienų“ savaitę fakulteto auditorijos bus atviros tiems, kurie drauge su menotyros, kūrybinių industrijų ar meno specialybių studentais norės klausytis fakulteto dėstytojų paskaitų apie kiną („Kino istorija“), fotografiją („Fotografija ir medijos“), dailę („Šiuolaikinis menas“, „Dailėtyra ir dailės mediacija“), teatrą („Modernus teatras“, „Lietuvos teatro istorija“), architektūrą („Vakarų Europos architektūra“), dizainą ir madą („Dizainas ir mada“, „Mados dizainas“).

Pasak Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros vedėjo doc. Tomo Pabedinsko, įvairi „VDU kultūros dienų“ programa atskleidžia fakultete vykdomų meno studijų bei kūrybinių veiklų įvairovę ir jų glaudžias sąsajas su plačiu artes liberales universitetinių studijų kontekstu.

VDU atstovės Inos Žurkuvienės teigimu, kauniečiai galės dalyvauti ir netradicinėse ekskursijose, kurių metu universiteto menotyrininkai kvies kitaip patirti Kauną. Ateinančios savaitės pirmadienį teatrologė Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė suteiks galimybę apsilankyti eksperimentinėse teatro erdvėse ir pabendrauti su jaunaisiais Kauno teatro menininkais. Antradienį menotyrininkas, fotografas Tomas Pabedinskas kvies į ekskursiją, kurios metu bus galima ne tik aplankyti fotostudiją bei fotogaleriją, bet ir drauge paieškoti atsakymo į klausimą, kaip ir kodėl fotografija tampa meno kūriniu. Trečiadienį VDU Menų galerijos „101“ kuratorė ir vadovė Margarita Žigutytė siūlys apsilankyti Kauno senamiestyje įsikūrusiose meno galerijose, susipažinti su vykdomais meno projektais. O ketvirtadienį į paskutinę „VDU Kultūros dienų“ ekskursiją bus pakviesti norintys artimiau pažinti Kauno senamiesčio architektūros paveldą. Menų fakulteto programos „Kultūros paveldas ir turizmas“ magistrantė, organizacijos „Ekskursas“ gidė Julija Činčytė padės sužinoti, kuo požiūris į paveldą skyrėsi tarpukariu ir dabar, kaip keitėsi senamiestis pirmosios Lietuvos Respublikos laikotarpiu.

„VDU kultūros dienų“ savaitės vakarams organizatoriai parengė intensyvų renginių ciklą, kurio metu bus pristatomi geriausi praėjusių metų Menų fakulteto dėstytojų bei studentų kūrybiniai projektai (spektaklis, kino filmas, performansas, gyvo garso koncertas, parodos), vyks susitikimai su menininkais, pokalbiai, diskusijos.

Universitetas skelbia, kad šis ciklas prasidės balandžio 15 -ąją, sekmadienį, jaunųjų VDU teatro aktorių spektakliu „YOLO“ (liet. „Tu gyveni tik kartą“), neseniai įvertintu Kauno profesionalių teatro kūrėjų apdovanojimo „Fortūna 2017“ diplomu. Šis sceninis vyksmas-šou, anot idėjos autoriaus ir režisieriaus VDU „Vaidybos“ programos studento Arnio Aleinikovo, skatina išlipti iš savo komforto zonos, apsižvalgyti aplinkui ir nustoti meluoti sau.

Pirmadienį renginio organizatoriai kvies plačiąją visuomenę į nemokamą tarptautiniuose kino festivaliuose įvertinto filmo „Stebuklas“ (scenarijaus autorė ir režisierė - Eglė Vertelytė) peržiūrą bei susitikimą su pagrindinio vaidmens atlikėja, VDU „Vaidybos“ programos dėstytoja, aktore Egle Mikulionyte, už šį vaidmenį pernai pelniusia geriausios metų Lietuvos kino aktorės apdovanojimą.

Anot I. Žurkuvienės, balandžio 17 dienos vakarą Menų fakultete vyks intriguojama diskusija „LT100: ar kultūrinė programa veža?“, kurios organizatoriai klausia, kokias galimybes meninei kūrybai atvėrė šimtmečio minėjimo programa, kaip jomis pasinaudojo kūrėjai, ar specialiai šiai progai sukurti darbai pateikia aktualių, įdomių mūsų istorijos ir tapatybės interpretacijų?

Diskusijos iniciatorės Menotyros katedros vedėjos doc. Linaros Dovydaitytės pastebėjimu, šiemet švęsdami Lietuvos atkūrimo šimtmetį susiduriame su reiškiniu, vadinamu progine kultūra. Valstybės jubiliejaus proga kuriami filmai ir spektakliai, leidžiamos knygos, rengiamos parodos ir koncertai - vyksta oficialios, reprezentacinės kultūros sujudimas. Todėl įdomu pasiaiškinti, ar proginės kultūros produktai gali tapti ne tik iškilmingų švenčių dekoracija, bet ir suteikti reikšmingų, jaudinamų patirčių, provokuoti naujai pažvelgti į valstybę bei mūsų vietą joje?

Po diskusijos Menų fakulteto kiemelyje vyks alternatyvų roką su ryškiais punko elementais grojančios grupės „Detuned lights“ gyvo garso koncertas. Šioje improvizuoti ir eksperimentuoti linkusioje jaunoje Kauno muzikantų grupėje muzikuoja ir VDU „Muzikos produkcijos“ programos studentas Kristijonas Valančius (elektrinė gitara, vokalas).

VDU Menų galerija „101“ publiką kvies keletą kartų. Balandžio 18 d., trečiadienį, čia vyks belgų menininkės Deveny Faruque internetinio serialo „DEVE FALLS: All the Time in the World 100“ peržiūra. Serialas galerijos erdvėje bus rodomas be pertraukų. Balandžio 19 d., ketvirtadienį, čia bus galima pamatyti Nacionalinės premijos laureato Menų fakulteto profesoriaus Romualdo Požerskio fotografijų parodą „Paslaptingas Bangladešas“ ir pabendrauti su parodos autoriumi. Balandžio 20 d., penktadienį, meninę renginių programą galerijos erdvėje vainikuos VDU „Vaidybos“ programos absolventės Kristinos Marijos Kulinč performansas, pavadinimu „Gerai“.

„VDU kultūros dienas“ užbaigs VDU Menų fakulteto „Atvirų durų diena“ moksleiviams, kurie galės ne tik susipažinti su vykdomomis studijų programomis („Kūrybinės industrijos“, „Menų istorija, kritika ir medijos“, „Mados dizainas“, „Muzikos produkcija“, „Naujųjų medijų menas“, „Vaidyba“), bet ir dalyvauti įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse („Garso eksperimentai“, „Greita mada“, „Fotostudijos blykstės“, „Teatro improvizacijos“).

ELTA