Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
Žileli Slah nuotr.
Rūta Staigvilienė, Žileli SlahŠaltinis: Etaplius.LT
Pirmoji stovyklos diena prasidėjo šventiškai – su plačiomis šypsenomis ir nekantrumu akyse - vaikai leidosi į išvyką į Raubonių parką. Tai buvo tikra džiaugsmo šventė – karuselės, atrakcionai, šokinėjimai ant batutų ir netramdomas juokas, skambantis virš medžių viršūnių. Vaikai sukosi karuselėse tarsi spalvotame sapne, o tramplyne – skrido aukštyn lyg paukščiai, pakylėti gryno džiaugsmo.
Antrąją stovyklos dieną pradėję nuo magiškos patirties – piešimo ant vandens – vaikai iš karto pateko į meno pasaulį, kuriame ribos tarp tikrovės ir kūrybos tiesiog išnyko. Piešimas ant vandens – tai tarsi šokis tarp spalvų ir bangelių, kur kiekvienas potėpis tampa nepakartojamu meno kūriniu. Vaikai stebėjo, kaip dažai pasklinda vandens paviršiuje, kaip iš nieko gimsta stebuklas – o tada, švelniai pridėję popierių, perkelia savo kūrinius į realybę. Tai ne tik estetinė patirtis, bet ir būdas pažinti savąjį „aš“, išreikšti emocijas, nusiraminimas, o kartu – begalinis džiaugsmas.
Tądien veiklos nesibaigė. Vaikų dienos centras „Spindulys“ vėl alsuoja kūrybos ir pažinimo dvasia – šįkart vaikai pasinėrė į neeilinę edukacinę patirtį, kurioje susipynė senųjų amatų paslaptys ir gyva istorija. Dalyvaudami specialiose kūrybinėse dirbtuvėse, jaunieji dalyviai mokėsi pinti virves iš įvairių augalų – tai ne tik įgūdis, bet ir gyva senųjų lietuvių buities dalelė, perduodama iš kartos į kartą. Rankomis, jausmais ir kantrybe jie atrado, kiek daug galima sukurti iš paprastų gamtos dovanų.
Tačiau tai dar ne viskas. Įkvėpti senovės amatininkų, vaikai taip pat pasinėrė į archeologinių žiedų gamybą – ne šiaip rankdarbių, bet tikrą kūrybinę kelionę laiku, kur kiekvienas jų kurtas žiedas įgavo savitą reikšmę ir simboliką. Vaikai ne tik stebėjo, bet ir patys savo rankomis formavo, šlifavo ir kūrė – taip per kūrybą išgyvendami ryšį su istorija.
Šias ypatingas dirbtuves vedė, Humanitarinių mokslų daktaras, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto docentas Gvidas Slah – žmogus, kuriam archeologija ir menas – ne tik profesija, bet ir gyvenimo pašaukimas. Jo gebėjimas įtraukti, įkvėpti ir perteikti sudėtingus dalykus vaikams – tikra dovana, leidžianti jauniems protams patirti pažinimo džiaugsmą.
Ši edukacinė veikla – tai daugiau nei užsiėmimas. Tai gyvas susitikimas su istorija, kultūra ir pačiu savimi. Tai pamoka, kaip išgirsti tylų senovės balsą ir jį perteikti šiuolaikiniame pasaulyje – savo rankomis, savo širdimi
Trečioji stovyklos diena – skonių, meno ir įspūdžių kupina kelionė į Druskininkus.
Trečioji vaikų dienos centro „Spindulys“ vasaros stovyklos diena virto tikra kelione į pojūčių, kūrybos ir įkvėpimo pasaulį – vaikai leidosi į išvyką į vieną gražiausių Lietuvos kurortų – Druskininkus. Čia jų laukė ne tik nuostabi gamta ir grynas oras, bet ir ypatinga edukacinė veikla – šakočio kepimo pamoka, kuri vaikams paliko neišdildomą įspūdį. Nuo pirmųjų akimirkų mažieji galėjo ne tik stebėti, bet ir patys prisidėti prie šio lietuviško kulinarinio stebuklo gimimo – suktis prie ugnies, stebėti kaip sluoksnis po sluoksnio formuojasi šakotis, kaip išsiskleidžia jo kvapas ir trapumas. Vaikai sužinojo, kaip šis šventinis kepinys buvo gaminamas senovėje, kokią simbolinę reikšmę turėjo ir kodėl iki šiol užima garbingą vietą ant lietuvių šventinio stalo. Po to – dar viena kultūrinė kelionė: apsilankymas garsiajame tautodailininko Antano Česnulio medžio skulptūrų parke. Tarsi pasaka po atviru dangumi – taip vaikai apibūdino savo įspūdžius. Čia, tarp medžių ir gamtos, stūkso didžiulės, iš medžio išskaptuotos skulptūros, kurios ne tik pasakoja istorijas, bet ir kviečia pajusti gyvą lietuviškąją mitologiją, pasakas, kaimo buitį ir žmogaus ryšį su gamta.
Ši diena Druskininkuose vaikams buvo kupina naujų skonių, įspūdžių ir dvasinių atradimų. Ji dar kartą priminė, kad pažinti Lietuvą – reiškia pažinti ir jos žmones, amatus, meną bei istoriją. O svarbiausia – patirti visa tai kartu, dalijantis džiaugsmu, klausimais ir atradimais.
Ketvirtąją stovyklos dieną vaikai leido Žagarės gamtoje – keliaudami pėsčiomis prie upės, kur mėgavosi maudynėmis ir vasaros saule. Po smagios išvykos jų laukė ypatingas vaišių momentas – ragavimas savo rankomis kepto šakočio, kurį iškepė per ankstesnę edukacinę veiklą. Skonis, praturtintas įdėtomis pastangomis ir džiaugsmu, buvo dar saldesnis. Tai buvo diena, kai gamta, draugystė ir kūryba susiliejo į vieną nepamirštamą vasaros akimirką.