Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt
Siekiant didinti vaikų užimtumą atostogų metu, skatinti jų kūrybiškumą, bendruomeniškumą, bendravimo įgūdžius, prasmingą laisvalaikio praleidimą, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10) jau trečią vasarą organizuota nemokama vasaros stovyklėlė 7–12 metų vaikams „Vasaros linksmadieniai bibliotekoje“. Stovyklėlės veiklos vykdytos įgyvendinant projektą „Pramogauk ir tobulėk: vasaros užimtumas bibliotekoje“, remiamą Šiaulių miesto savivaldybės.
Didelis susidomėjimas stovyklėlės veiklomis
Stovyklėlė bibliotekoje kaskart sulaukia didelio stovyklautojų susidomėjimo – vos paskelbus registraciją, laisvos vietos bemat užpildomos. Šiais metais „Vasaros linksmadienių bibliotekoje“ veiklos buvo vykdomos 3 pamainomis – birželio 8–12, birželio 15–19 ir birželio 29–liepos 3 dienomis nuo 11 iki 13 valandos vykusiuose užsiėmimuose sudalyvavo 32 vaikai. Kiekvieną dieną stovyklautojų laukė vis skirtingos veiklos.
Pirmoji diena – susipažinimas ir interaktyvūs žaidimai
Stovyklėlės dalyviai pirmiausia buvo kviečiami susipažinti vieni su kitais, papasakoti apie savo mėgstamus dalykus vasaros metu. Siekiant geriau įsiminti naujųjų draugų vardus, kiekvienas dalyvis turėjo galimybę pasigaminti įsegamą savo vardo ženkliuką. Artimiau susipažinę visi sudalyvavo „spalvotų gaudynių“ turnyre, kuris vykdytas pasitelkiant interaktyvias lėkštes, taip pat išbandė kitus bibliotekoje esančius interaktyvius žaidimus: pramogavo prie interaktyvių grindų ir stalų, interaktyvaus žaidimų stendo, žaidė oro ritulį, stalo futbolą, biliardą ir kitus stalo žaidimus. Didelio susidomėjimo sulaukė ir meno terapijos užsiėmimai ant magiškų šviečiančių stiklo molbertų bei smėlio ir šviesos spalvų staliukų. Visi šie užsiėmimai – puikus būdas atsipalaiduoti, lavinti vaizduotę, kūrybiškumą, gilinti savo žinias tiesiog žaidžiant.
Stovyklėlės metu ugdytos įvairios vaikų kompetencijos
Stovyklautojai išbandė daug įvairių užsiėmimų: atliko įvairius kūrybinius darbelius (pynė draugystės apyrankes, dekoravo kepurėles, gamino kinetinį smėlį ir kt.), žaidė ir kartu mokėsi pasitelkdami interaktyvius žaidimus, sudalyvavo 3D filmų seanse, mokėsi užsienio kalbų bibliotekoje įsikūrusiame Užsienio kalbų mokymosi centre, pramogavo lauke formuodami ir gaudydami didžiuosius muilo burbulus ir kreidelėmis piešdami vasaros atostogų įspūdžius. Taip pat dalyvavo garsiniuose skaitymuose ir buvo pakviesti dalyvauti skaitymo skatinimo konkursuose („Vasaros skaitymo iššūkis“, „Skaitomanų bumas: už(si)kurk skaitymo variklį“), išbandė virtualios realybės (VR) akinius, kuriuos bibliotekai paskolino Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, įgyvendinanti projektą „STEMCASpace (Mokslo, technologijų, inžinerijos, matematikos, kultūros ir meno erdvė)“. Gausi stovyklėlės veiklų įvairovė skatino lavinti vaikų kūrybiškumą, vaizduotę, bendruomeniškumą, komunikacinius įgūdžius.
Vaikai dovanojo šypsenas ir teigiamus atsiliepimus
Pats didžiausias įvertinimas pasibaigus kiekvienai stovyklėlės pamainai – puiki vaikų nuotaika, teigiami atsiliepimai ir užklausos, ar kitąkart dar bus organizuojamos tokios stovyklėlės. Pasak vaikų, stovyklėlės veiklos jiems labai patiko, buvo įdomios, naudingos, stovyklautojai džiaugėsi turėję galimybę išbandyti daug naujų dalykų. Pasiteiravus, kokie užsiėmimai labiausiai patiko, sulaukta tokių atsiliepimų: „Stovykla buvo puiki. Gerai praleidau laiką ir buvo smagu. Buvo įdomūs užsiėmimai“; „Stovykla man labai patiko, nes susiradau daug draugų, mokėmės pasaulio kalbų“; „Žaidimai, „Xbox“, šviesų gaudynės, spintelės, kepurės – viskas patiko“; „Man labiausiai patiko žaidimas su spalvomis ir 3D akiniais“; „Man labiausiai patiko daryti visokius darbelius, o nepatiko išeiti iš stovyklos. Labiausiai patikusi diena – ketvirtadienis ir antradienis“ ir kt. Tačiau nors stovyklėlės veiklos ir baigiasi, draugystė su stovyklautojais nenutrūksta – jie visad laukiami bibliotekoje.