Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt
Nuo ankstaus ryto Lazdijai šiandien alsavo šventine Vasario 16-osios nuotaika: prie namų plaikstėsi trispalvės Valstybės vėliavos, languose žydėjo trispalvės specialiai šiai progai sukurtos gėlės.
Miesto centre, esančioje Nepriklausomybės aikštėje, trispalvės Lietuvos vėliavos spalvomis švietė originali ir visoje Lietuvoje tapusi žinoma lazdijiečių sukurta instaliacija – Gediminaičių stulpai, jau daugelį amžių simbolizuojantys mūsų Valstybę. Visą dieną mieste skambėjo dainos, šlovinančios Lietuvos vienybę, didybę ir laisvę. Vidurdienį iš Nepriklausomybės aikštės tautiečius Lazdijai sveikino Valstybės himnu, atliekamu Lazdijų kultūros centro kamerinio choro „Gaustas“.
Pagrindinė Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – Vasario 16-osios minėjimo ceremonija – taip pat vyko šventiškai išpuoštoje Nepriklausomybės aikštėje. Prie paminklo, skirto mūsų krašto didvyriams, kritusiems už Lietuvos laisvę, savivaldybės vadovai uždegė atminimo žvakeles. Savivaldybės merė Ausma Miškinienė įteikė apdovanojimus Už reikšmingus nuopelnus Lazdijų kraštui ir valstybei. Šių metų nominantai – Viešosios įstaigos „Lazdijų pirminės sveikatos priežiūros centras“ bendruomenės slaugytoja Onutė Vaišnorienė, Lazdijų kultūros centre direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Ingrida Malinauskienė bei Lazdijų rajono Sausio 13-osios Gynėjų draugija. „Didžiuojuosi savo gimtojo krašto žmonėmis – jų patriotiškumu, begaliniu atsidavimu darbui, gebėjimu savo žiniomis, turimais talentais dalintis su rajono bendruomene ir taip skleisti gerąją žinią apie Lazdijų kraštą Lietuvai ir pasauliui“, – kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.
Vakare už Lietuvą ir jos žmones buvo aukojamos mišios Lazdijų Šv. Onos bažnyčioje. Kaip ir kiti Vasario 16-osios renginiai, jos vyko nuotoliniu būdu. Visi renginiai buvo transliuojami socialiniame tinkle „Facebook“, Lazdijų kultūros centro paskyroje.
Už reikšmingus nuopelnus Lazdijų kraštui ir valstybei šiemet apdovanoti:
Onutė Vaišnorienė – atsidavusi medicinos darbuotoja ir aktyvi Lazdijų krašto visuomenininkė, nuo 1996 m. dirbanti Viešosios įstaigos „Lazdijų pirminės sveikatos priežiūros centras“ bendruomenės slaugytoja. Ji užaugo politinių kalinių šeimoje, kurioje buvo puoselėjamos patriotinės vertybės. Vos paskelbus Lietuvos nepriklausomybę, buvo pirmoji Šaulių organizacijos narė moteris Lazdijų kuopoje, daug padėjo perlaidojant partizanus Seirijų krašte, dalyvavo Baltijos kelio žygiuose, 1991-ųjų Sausio 13-ąją budėjo prie Lietuvos Parlamento, nuo Atgimimo laikotarpio ligi šiol aktyviai dalyvauja patriotiniuose renginiuose, pristatydama savo mamos Elės Radzevičiūtės–Andruškevičienės partizaninę kūrybą. Būdama atsakinga medikė, prasidėjus pandemijai kruopščiai dirba karščiavimo klinikoje, neskaičiuodama darbo valandų ir nuoširdžiai rūpindamasi mūsų kraštiečių sveikata.
Ingrida Malinauskienė – aktyvi Lazdijų rajono kultūros veikėja, nuo 2006 m. dirbanti Viešojoje įstaigoje Lazdijų kultūros centre direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai. Per visus darbo metus ji kūrė scenarijus ir režisavo ne vieną įsimintiną tautinį–patriotinį renginį, skirtą svarbioms Lietuvos valstybingumo ir Lazdijų krašto istorinėms datoms paminėti. Jos sukurtos istorinės, literatūrinės, muzikinės misterijos bei spektakliai buvo puikiai įvertinti ne tik Lazdijų krašto visuomenės, bet ir pristatyti šalyje. Į savo veiklas aktyviai įtraukdama jaunimą, ji ugdo jaunosios kartos kūrybiškumą, meilę gimtajam kraštui, pilietinę ir socialinę atsakomybę bei tautinės kultūros pažinimą.
Lazdijų rajono Sausio 13-osios Gynėjų draugija įkurta 2012-01-27. Pirmasis jos vadovas Remigijus Barauskas. Šiuo metu vadovauja Valdas Ribinskas. Draugiją sudaro 24 nariai. Didelė dalis narių yra aktyvūs visuomenės veikėjai, garsinantys Lazdijų kraštą ir Lietuvą. Draugijos narių branduolys yra buvę pareigūnai – pasieniečiai, gynę Lietuvos Respublikos Parlamentą 1991 m. Sausio 13-osios įvykiuose. Draugijos tikslas – ugdyti piliečių tautinę savimonę ir savigarbą, jaunosios kartos pilietiškumą, patriotiškumą ir tautinį išdidumą, puoselėti istorinį 1990-1991 m. nepriklausomybės kovų ir kovotojų atminimą, stiprinti Lietuvos valstybingumą, įamžinti Lietuvos Parlamento rūmų gynėjų istorinę misiją bei jungti piliečius, kovojusius už Lietuvos nepriklausomybę.