Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius
LĖTI VASAROS SKAITINIAI
Ramus, atpalaiduojantis laikas su knyga – puikus receptas norintiems skirti kokybiško laiko sau. Štai keletas skaitinių, padėsiančių sulėtinti laiką, atkurti emocinę pusiausvyrą ir pasisemti vertingų žinių.
Helena Woods „Lėtesnis gyvenimas“
„Lėtesnis gyvenimas“ kvies atsigręžti į savo intuiciją – šaltinį, kuriame glūdi visi atsakymai į rūpimus klausimus. Mokytis būti čia ir dabar, neprisirišti – tai svarbi „Lėtesnio gyvenimo“ sąlyga, apie kurią kalba knygos autorė.
Knygoje gausu paprastų ir lengvai pritaikomų patarimų apie tai, kaip pradėti priimti save tokius, kokie esame iš esmės, kaip išsiugdyti atsparumą lūkesčių lavinai, kaip priartėti prie gamtos ir pasisemti iš jos teigiamos energijos, kaip paprastuose dalykuose atrasti nieko nekainuojančius kasdienybės malonumus ir priartėti prie darnesnio, harmoningesnio ir džiugesnio gyvenimo nieko nelaukiant ir neatidėliojant rytojui.
Oprah Winfrey ir Arthur C. Brooks „Kurk gyvenimą, kokio trokšti“
„New York Times“ bestseleriu tapusioje knygoje gausu įdomybių apie neigiamų emocijų įtaką mūsų pilnatvės potyriui ir patarimų, kaip sumažinti jų keliamą žalą mums ir aplinkiniams, pristatomi asmenybių tipai ir jų poveikis mūsų požiūriui į gyvenimo keliamus iššūkius. Aptariamos įvairios skirtingų žmonių istorijos – tai dar vienas būdas, kuriuo laimės tyrinėtojai parodo, kad kiekvienas iš mūsų patiriame įveikiamų sunkumų ir esame verti laimingesnio ir džiugesnio gyvenimo.
Paulo Coelho „Lankininkas“
Dar viena, kultiniu autoriaus stiliumi sukurta estetiška, lakoniška, tačiau daugiaprasmė, alegorinė ir įkvepianti knyga apie mokytoją, mokinį ir gyvenimo tikslo siekimą.
Thich Nhat Hanh „Dzenbudizmas ir menas išsaugoti planetą“
Visame pasaulyje garsus dzeno meistras Thich Nhat Hanh, gali suteikti mums jėgų ir aiškumo, kurių reikia, kad galėtume kurti naują pasaulį, kuriame būtų gerbiama kiekviena gyvybė; atverti galimybes prisidėti prie kolektyvinio pabudimo ir aplinkos revoliucijos, taip reikalingos mūsų planetai.
Bohumil Hrabal „Aš patarnavau Anglijos karaliui“
Romane, parašytame vos per aštuoniolika dienų, Bohumilas Hrabalas meistriškai ir unikaliai pasakoja padavėjo kelionę svajonės link. Knygoje rašytojas pasitelkia šmaikštumą, ironiją, situacijos keičiasi greitai tarytum kaleidoskopas. Nors tekstas persmelktas humoro ir komiškų situacijų, vis dėlto – už juoko širmos Bohumilas slepia mažo, nereikšmingo žmogaus gyvenimo klystkelius ir išbandymus.
TĖVYSTĖS KELIONĖ PER VASARĄ
Dan Kindlon, Michael Thompson „Augant Kainui: kaip apsaugoti berniukų jausmų pasaulį“
Garsių, didžiulę darbo su berniukais patirtį turinčių JAV psichologų Dano Kindlono ir Michaelo Thompsono knyga, kurioje analizuojami berniukų jausmai ir elgesys. Tai knyga, kuri padės geriau suprasti vaikystės patirčių ir visuomenėje egzistuojančių stereotipų įtaką bręstančiai asmenybei. Reikšmingos įžvalgos padės suvokti tėvų ir aplinkinių indėlį vyriškos mąstysenos ir jausmų pagrindui.
Joanna Faber, Julie King „Kaip kalbėti, kai vaikai neklauso“
Tikrų istorijų, šmaikščių iliustracijų ir veiksmingų pratimų derinys, kuris tiesia pagalbos ranką tėvams, seneliams, mokytojams – visiems, kas susiduria su vaikystės ir bendravimo su vaikais iššūkiais.
Laura Markham „Ramūs tėvai, laimingi vaikai“
Knyga, kuri taps naudingu vedliu daugeliui tėvų. Amerikiečių klinikinės psichologės teoriniai ir praktiniai patarimai padės tapti kantresniems, sumažnti įtampą o svarbiausia – auginti vaikus su vidine ramybe ir išmintimi, nekelti balso, bet būti išgistiems.
Tina Payne Bryson „Pirmųjų kūdikio metų iššūkiai“
Knygoje – „Konkuruojančios nuomonės“, „Ką sako mokslas“ ir „Esmė“ – autorė demistifikuoja kiekvienai kūdikį auginančiai šeimai aktualius klausimus, o tais atvejais, kai mokslas neduoda vieno tikslaus atsakymo, skatina pritaikyti informaciją, kuri atitiktų jūsų šeimos principus ir patenkintų unikalius jūsų vaiko poreikius. „Pirmųjų kūdikio metų iššūkiai“ padės jums susidėlioti prioritetus – ką iš tiesų verta žinoti ir daryti tokiais svarbiais ir brangiais pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais.
Joanna Faber, Julie King „Kaip kalbėti, su mažais vaikais, kad jie klausytų“
Autorės dalijasi dar nepasakotomis, žaismingai iliustruotomis tėvų ir mokytojų istorijomis, pateikia naudingų patarimų, kaip spręsti kasdienius sunkumus, kurie pažįstami visiems, auginantiems vaikus ar su jais dirbantiems.
Remdamiesi knygoje siūlomomis technikomis, tėvai užmegs tvirtesnius ir džiaugsmingesnius santykius su mažaisiais, užaugins savimi pasitikinčias, linkusias bendradarbiauti asmenybes.
VERSLO MINTYS PO SAULE
Atostogos – metas, kai galvoje gali kilti puikios idėjos ateities planams. Kad būtų dar lengviau, Leidykla VAGA rekomenduoja atrasti verslo knygas:
Vesa Nissinen „Įžvalgioji lyderystė“
„Įžvalgioji lyderystė“ (angl. Deep Leadership, 2004) – pokyčiams įkvepianti knyga, skirta vadovams, siekiantiems ugdyti savo lyderystės gebėjimus, formuoti sveiką, motyvuojančią organizacinę kultūrą, kurioje klesti abipusis pasitikėjimas ir bendrystė. Įžvalgiosios lyderystės programą Suomijoje sukūrė pulkininkas, leitenantas, edukologijos mokslų daktaras Vesa Nissinenas, kuris, remdamasis savo ilgamete vadovavimo patirtimi tarptautinėse kompanijose, Suomijos gynybos pajėgose, pristato naują – holistinį – požiūrį į lyderystę. Ją knygos autorius apibrėžia ne kaip struktūrinį-formalųjį įmonių valdymą, o kaip nuolatinį vadovo asmeninį tobulėjimą ugdant ne tik profesinius įgūdžius, bet ir emocinį intelektą, kurie kartu skatina teigiamus pokyčius įmonėse.
Tomas Misiukonis, Viktorija Naginionė, „Dėmesio, grupė! “ 2 dalis. Praktiniai darbo su grupe būdai ir technikos
Antroji knygos dalis – yra pirmosios pratęsimas ir papildymas. Pirmojoje dalyje autoriai susitelkė į technikas ir metodus, kuriuos pravartu taikyti siekiant produktyviai valdyti diskusijas ir darbą su grupėmis. Naujausioje knygoje autoriai daugiau dėmesio skiria grupės vedėjo vaidmeniui ir jo vidiniam darbui.
Knyga suteiks žinių, kaip įsivertinti tapimo konsultantu svarbą, kaip įveikti kylančias dilemas. O pasiryžus tapti konsultantu – kaip suteikti maksimalią naudą grupei ir tobulėti pačiam: kaip proaktyviai vesti diskusijas, padėti savo komandai mokytis iš patirties, palaikyti įsitraukimą grupėje ir galiausiai – kaip nuo teorijos ir įkvėpimo padėti grupei keliauti praktinių veiksmų keliu.
E. Daunienės ir P. Avižinio „Paliekant ego lyderystę“
Adaptyvioji lyderystė išskirtinė dėl to, kad ją pritaikius, pagrindinis dėmesys yra telkiamas ne į vieną kurį nors lyderį, kuris, kaip įprasta, turėtų pateikti atsakymus į daugumą iškilusių klausimų ar būti bendruomenės narių vedliu. Tokioje lyderystėje kurią pristato Paulius ir Eglė, sprendimų ir veiksmų galia įveikti iššūkius atitenka įvairiems bendruomenės nariams. Į dėmeso centrą patraukiamas ne konkretus lyderis, bet spręstinas klausimas. Ir iššūkį įveikti reikia visiems nariams, bendromis jėgomis. Tokiu būdu atsiranda galimybė lyderio vaidmens imtis visiems ir kiekvienam, bet kur ir bet kada.
Tomas Misiukonis, Almanta Jakštaitė-Vinkuvienė „Vadovas per 24 h: Gyvybiškai svarbūs patarimai augantiems vadovams“
Dar viena knyga skirta visiems vadovaujamąjį darbą dirbantiems lyderiams. Čia skaitytojai ras vertingų praktinių patarimų apie tai, kaip stiprinti savo poziciją komandoje, kaip elgtis sudėtingose vadovavimo situacijose, ugdyti ir motyvuoti žmones. Knyga skirta augantiems vadovams – ir tiems, kurie neseniai užėmė vadovaujančias pareigas, ir labiau patyrusiems lyderiams – kurie ieško, kaip galėtų praturtinti savo darbą su žmonėmis.