PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2021 m. Liepos 20 d. 08:00

„Vasara ošia - neriam į Lietuvą“: 1552 kilometrai Tauragės regione

Tauragė

Aistė GasparavičiūtėŠaltinis: Etaplius.lt


182086

Pasibaigus septintajai „Vasara ošia – neriam į Lietuvą“ iššūkio savaitei norime pasidžiaugti, kad prie Etaplius.lt kelionės po Lietuvos regionus, miestus ir miestelius prisijungė beveik 1300 dalyvių, su kuriais drauge vos per savaitę įveikėme net  27 milijonus žingsnių!

Esame labai laimingi, kad per visas septynias iššūkio savaites nuėjome net 386 milijonus žingsnių! Šiuo metu skaičiuojame, kiek kartų iš Vilniaus į visus 102 Lietuvos miestus ir miestelius mums pavyks nueiti drauge.

218083049-352054089658071-4508523861615620437-n.jpg

Ką pamatėme Šiaulių regione?

Pastarąją iššūkio savaitę keliavome po Šiaurės Lietuvą. Šiauliuose aplankėme Chaimo Frenkelio vilą, Žaliūkių vėjo malūną bei „Rūtos“ šokolado muziejų. Vėliau patraukėme pasivaikščioti po žymiuosius Kurtuvėnų, Žagarės regioninių parkų pažintinius takus.

Aplankėme ir  „Marso kanjonais“ vadinamus  Akmenės karjerus. Po apsilankymo Pakruojo dvare nusprendėme aplankyti ne ką mažiau įspūdiną seniausią sinagogą. 

Na, o aštuntąją iššūkio savaitę traukiame į įdomybių kupiną Tauragės regioną! Iš Vilniaus išeisime 7 kartus, aplankysime Tauragę, Šilalę, Skaudvilę, Jurbarką, Smalininkus, Pagėgius bei Panemunę ir nueisime 2219360 žingsnių. Keliaujam!

tauragesmuziejus.lt nuotr. Tauragės pilis

Viena moderniausių pilių Lietuvoje  – Tauragės pilis

Tauragės centrą puošianti pilis iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti viena didingiausių renesanso architektūros paminklų Lietuvoje. Neapsigaukite, Tauragės pilis – visai ne pilis, tai administracinis pastatas, kurio paskirtis, kartu su ansamblio šeimininkais, vis keitėsi istorinių įvykių plotmėje. Pilyje buvo atliekama muitinės kontrolė, kalinami sulaikytieji, tarp jų – net knygnešiai. Dar vėliau, pilyje veikė psichiatrijos ligoninė, o po jos įkurdinta mokykla.

1990 m. rugsėjo 1 d. pilyje įsikūrė Tauragės krašto muziejus, o nuo 2018 m. gruodžio mėnesio lankytojams atvertos renovuotos buvusios kalėjimo patalpos, kuriose buvo sukauptos paveikslų, retų knygų, istorinių radinių bei nuobodžiauti neleisiančių modernių technologijų ekspozicijos: ištisus metus žaliuojanti obelis, magnetinės dėlionės, lietimui jautrūs ekranai pažintiniams žaidimams, bei didingose pilies menėse įkurtas „Paslapčių kambarys“.

Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas

Jurbarko rajonas garsėja kvapą gniaužiančiais gamtos vaizdais – didinga Karšuvos giria, Kartupėnų piliakalniu, Viešvilės gamtiniu rezervatu.  Tauragės regiono pakraštyje vingiuojančio Viešvilės upelio baseinas – unikalus, jis jauniausias iš keturių Lietuvoje saugomų gamtinių rezervatų. Upelis išteka iš nedidelio Buveinių ežerėlio. Šalia ežerėlio, Viešvilės aukštupyje plyti pelkynai, o vidurupyje stūkso didingos žemyninės kopos.

Smėlynai, viduryje giros – išties netikėta ir įspūdinga. Smėlynai susiformavo traukiantis ledynams. Kadaise Tauragė buvo apsemta seklaus prieledyninio baseino ir apnešta senovinės Nemuno deltos nuosėdomis – smėliais. Ledynams traukiantis baseinas užpelkėjo, o sausesnėse jo vietose vėjas supustė smėlio kopų masyvus.

raganu-egle-1-1.jpg

Paslaptingoji Raganų eglė

Dar nuo seno keliautojų dėmesį sutelkia legendomis apipintos Pagėgių kraštas.  Jau beveik 200 metų auganti Paprastoji eglė Vilkyškių geomorfologiniame draustinyje – visai nepaprasta. Raganų eglė nuo kitų eglių išskiria ne tik savo aukščiu, kuris siekia apie 34 metrus, bet ir beveik penkių metrų kamieno apimtimi. Neįtikėtina irtai,kad daugiau nei vieno metro aukštyje medis šakojasi net į septyniolika kamienų.

Dėl savo išskirtinumo eglė apipinta legendomis. Vienoje jų, pasakojama, kad vakarais, ant kalvos, rinkdavosi jauni vyrai, o iš pakalnėje esančios pelkės ant šluotų atskrisdavo laumės. Susmeigę šluotas, raganaitės viliodavo jaunuolius ir spęsdavo jiems žabangas.

Legendoje pasakojama, kad viena laumė įsimylėjo žavų jaunuolį ir pavėlavo laiku sugrįžti. Kuomet ketino skristi – rado sužaliavusią šluotą. Nuo to laiko eglę imta vadinta Raganų egle.

silalesmuziejus.lt nuotr.

Neturintis analogų pasaulyje Dionizo Poškos Baublių muziejus

Šilalės apylinkėse pravartu aplankyti pirmąjį Baublių muziejų įrengtą išskaptuotame ąžuolo kamiene, kuris atims amą net visko mačiusiems muziejų entuziastams. Pirmąjį Lietuvos kraštotyros muziejų 1918 metais įrengė žemaičių bajoras, rašytojas ir istorikas, kultūros šviesuolis Dionizas Poška.

Rašytojas buvo taip susižavėjęs išskaptuotų ąžuolų kamienų savybėmis, kad juose įkūrė ne tik muziejų, bet ir savo darbo kambarį, bibliotekėlę. Prieš 200 metų D. Poškos įkurtas muziejus išskaptuotame ąžuolo kamiene iki šiol neturi analogų bei yra toks vienintelis pasaulyje.

Tikimės, kad ir šią savaitę aktyviai judėsite ir seksite naujienas, o kas dar neprisijungė – prisijungsite prie iššūkio.

Primename, kad Etaplius komanda kiekvieną antradienį pateiks nueitų žingsnių statistiką ir pasiūlys kur iš tiesų galima nukeliauti. Taip pat vasarą stebins ir didieji projekto rėmėjai: „Laisvalaikio dovanos“, Ingrida Tours, „Acappella“, „Eglės sanatorija“ bei Trainiskis.lt. Netrūks ir viktorinų, konkursų, smagių užduočių, o skaitytojai ir patys galės pasiūlyti, ką mums pamatyti jų krašte. Savo pasiūlymus mums galite rašyti el. paštu redakcija@etaplius.lt, privačia žinute socialiniuose tinkluose Facebook ar Instagram.