PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Lapkričio 14 d. 12:45

Valstybinio lygio civilinės saugos pratybose tobulinami valdymo ir koordinavimo įgūdžiai

Lietuva

PAGD nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


60314

Lapkričio 5-15 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos rengia valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas „Civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai esant katastrofiniam hidrologiniam reiškiniui“. Lapkričio 14 d. departamente prasidėjo dvi dienas truksiantis aktyvusis pratybų etapas, kuriame dalyvauja visų šalies ministerijų ir 12 savivaldybių ekstremaliųjų situacijų operacijų centrų nariai.

„Šių pratybų tikslas yra įvertinti ir tobulinti valdymo ir koordinavimo įgūdžius, susijusius su funkcijomis, susidarius katastrofiniam hidrologiniam reiškiniui, numatytomis Valstybinio ekstremaliųjų situacijų valdymo plane. Pratybose bus patikrintas atsakingų ir remiančiųjų institucijų gebėjimas keistis informacija apie ekstremaliąją situaciją tarp Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro ir valstybės bei savivaldybių institucijų ekstremaliųjų situacijų operacijų centrų, perspėti ir informuoti gyventojus bei valstybės ir savivaldybių institucijas, atlikti užduotis įvairiose situacijose. Linkiu visiems konstruktyviai dirbti, o mūsų darbą įvertins stebėtojai“, – sakė Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro koordinatorius Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapickas.

Pratybų dalyviams gero darbo ir susikalbėjimo palinkėjo ir jose dalyvaujantis vidaus reikalų viceministras Česlovas Mulma.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente veiks Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras, o pratybose dalyvaujančiose valstybės ir savivaldybės institucijose – institucijų ekstremaliųjų situacijų operacijų centrai. Lietuvos Respublikos Vyriausybei paskelbus valstybės lygio ekstremaliąją situaciją dėl potvynio padarinių, Ministro Pirmininko paskirtasis operacijų vadovas vadovaus ekstremaliosios situacijos likvidavimui, jos padarinių šalinimui, gyventojų ir turto apsaugos ir gelbėjimo veiksmams.

Pratybose bus mėginama išsiaiškinti, ar valstybės institucijos pasirengusios dirbti šalyje paskelbus valstybės lygio ekstremaliąją situaciją dėl potvynio: likviduoti jo padarinius, koordinuoti žmonių paiešką, gelbėjimą ir skubų iškeldinimą iš apsemtų teritorijų, organizuoti jų aprūpinimą geriamuoju vandeniu, maistu, užtikrinti būtiną energijos tiekimą ir pasirūpinti kitomis gyventojų apsaugos priemonėmis.

Pratybose taip pat bus demonstruojamas didelio pajėgumo vandens pumpavimo modulis „BaltFloodCombat“, įsteigtas 2009 m. bendradarbiaujant Estijos, Latvijos ir Lietuvos priešgaisrinėms gelbėjimo tarnyboms. Šis projektas iš dalies finansuotas Europos Sąjungos lėšomis. Modulio užsiėmimų metu bus pademonstruoti gebėjimai perpumpuoti didžiulį vandens kiekį iš apsemtų teritorijų.

Lapkričio 5-13 d. vyko parengiamasis pratybų etapas, kurio metu savivaldybės, iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento gavusios Hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos informaciją apie nesiliaujančius kritulius ir prasidedantį potvynį, priėmė sprendimus dėl ekstremaliosios situacijos valdymo.

Pratybose dalyvaus daugiau kaip 100 atstovų iš įvairių valstybės ir savivaldybės institucijų.