PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Spalio 17 d. 10:46

„Valstiečiai“ skelbia nepasitikėjimą komisija, skaičiavusia balsus dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris SantaŠaltinis: Etaplius.lt


103414

Ketvirtadienį Seimas plenarinį posėdį pradėjo nuo Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio klausimo. „Valstietė“ Agnė Širinskienė savo frakcijos vardu paprašė balsuoti dėl nepasitikėjimo balsus dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu skaičiavusia komisija.

photo-1129320.jpg

„Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Seimo Statuto 119 str. 7 dalimi, frakcijos vardu norėčiau prašyti, kad Seimas balsuotų dėl nepasitikėjimo pareiškimo ta balsų skaičiavimo grupe, kuri skaičiavo nenumatyto posėdžio metu vykusius balsavimo rezultatus“, – Seime kalbėjo A. Širinskienė ir toliau detalizavo prašymo motyvus.

„Motyvai, kodėl mes norime kaip frakcija pareikšti nepasitikėjimą: rytinio posėdžio metu buvo patvirtina balsų skaičiavimo komisija tokios sudėties, skaitau iš stenogramos: Budbergytė, Dumbrava, Kernagis, Kindurys, Skardžius, Steponavičius ir Seimo narys Varžgalys, pasakant, kad jie dirbs iki lapkričio 14 d. Nenumatytame posėdyje savavališkai be Seimo balsavimo ir be pritarimo bendrai buvo pakeista komisijos sudėtis, pakeičiant poną Kernagį į ponią Hassę ir kartu pakeičiant poną Varžgalį į poną Varkalį. Tad šiuo atveju, kadangi balsus skaičiavo keturi asmenys, o du asmenys tiesiog buvo savavališkai Seimo įterpti – prašytume balsuoti dėl nepasitikėjimo balsų skaičiavimo grupe ir labai prašytume Seimo pirmininką perduoti pirmininkavimą pirmajai vicepirmininkei, nes klausimas yra susijęs su jo asmeniu“, – kalbėjo A. Širinskienė.

Į „valstietės“ pareiškimą netruko sureaguoti valdantiesiems oponuojančių partijų politikai. Opozicijos lyderis Julius Sabatauskas teigė, kad tokia A. Širinskienės pretenzija jau pavėluota.

„Mano manymu, šis prašymas yra post factum, 119 str. 7 dalis taikoma tik tai balsų skaičiavimo komisijai, kuri dar nieko nedarė, o yra tik paskirta“, – kalbėjo socialdemokratas.

Kitas socialdemokratų atstovas Algimantas Salamakinas kreipėsi į „valstiečius“, prašydamas, kad jie nebeleistų A. Širinskienei interpretuoti Seimo statuto.

„Mieli „valstiečiai“, nebeleiskite jūs šiai poniai aiškinti Statuto ir viešųjų bei privačiųjų interesų įstatymo. Juokingai atrodome (...) Seimas jau dirba 27 metus, bet tokių durnų aiškinimo, atsiprašau už išsireiškimą, aš dar negirdėjau“, – sakė S. Salamakinas.

Prie raginimų prisidėjo ir konservatorė Irena Degutienė. Politikė siūlė „valstiečiams“ susikaupti ir laukti, kol įtampą sukėlusį antradienio balsavimą dėl pasitikėjimo V. Pranckiečiu įvertins Etikos ir procedūrų komisija.

„Nekelkite šurmulio, susikaupkit, dirbkit ir laukite Etikos komisijos išvadų“, – apibendrino politikė.

Visgi Seimas dėl A. Širinskienės pasiūlymo nebalsavo.

„Dėl kreipimosi, tai turiu pasakyti, kad klausimas yra atiduotas į Etikos komisiją ir, kai Etikos komisija pasisakys, tada ir spręsime šiuos klausimus“, – sakė V. Pranckietis.

ELTA primena, kad antradienį Seime žlugo V. Pranckiečio atstatydinimo procedūra. Neeilinio posėdžio metu balsavime dalyvavo tik 11 parlamentarų. Už tai, kad V. Pranckietis būtų atleistas iš Seimo pirmininko pareigų balsavo 3 Seimo nariai, 7 buvo prieš, 1 biuletenis buvo sugadintas.

Valdantieji planavo, kad V. Pranckiečio atleidimo iš Seimo pirmininko pareigų klausimas bus įrašytas į ketvirtadienio Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę. Vis dėlto pačiam V. Pranckiečiui paprašius, balsavimas buvo surengtas antradienį nenumatytame Seimo plenariniame posėdyje, kurį sušaukė Seimo valdyba. Seimo narė „valstietė“ Agnė Širinskienė posėdžio metu pastebėjo, kad Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius kvestionuoja plenarinį posėdį sušaukusios Seimo valdybos posėdžio teisėtumą, todėl „valstiečiai“ paprašė Seimo etikos sargų išsiaiškinti, ar jis buvo teisėtas.