PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Lapkričio 4 d. 08:14

Valdžios atstovai tvirtina verslo ryšius Kinijoje

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


58921

Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius ir patarėjas Egidijus Jurgelionis kartu su prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujama delegacija lapkričio 4-8 d. Šanchajuje Kinijos prekybos ministro Zhongo Shano kvietimu dalyvaus Kinijos tarptautinėje importo parodoje.

Lietuvos delegacija lankysis šioje parodoje dalyvaujančių Lietuvos įmonių stende ir jos metu vyksiančiame Prekybos ir investicijų forume, Tarptautinės prekybos forume pristatys iniciatyvos „One Belt, One Road“ galimybes Lietuvai, pasveikins Lietuvos ir Ningbo verslo forumo dalyvius, dalyvaus verslo renginiuose ir susitikimuose, kurių metu potencialiems investuotojams pristatys Lietuvos investicinės aplinkos pranašumus.

D. Grybauskaitė į Kiniją išvyko penktadienį.

Minėtoje parodoje Lietuva turės du paviljonus, kur savo produkciją pristatys 18 šalies įmonių, tokių kaip, „Mantinga“, „Pieno žvaigždės“, „Gudobelė“. Vienas paviljonas bus skirtas maisto gaminiams. Kinijos vartotojai turės galimybę susipažinti su lietuviškais maisto produktais - duonos, pieno, padažų ir kitais.

Augančią Kinijos vidurinę klasę tikimasi papirkti aukštais Europos Sąjungos standartais, kurie taikomi mūsų šalyje gaminamiems maisto produktams, bei žemesniais nei Vakarų Europoje prekių įkainiais.

Antrajame paviljone bus pristatyti Lietuvos tekstilės, drabužių, baldų, interjero dizaino gaminiai. Lietuvos gamintojai jau įrodė galintys sėkmingai konkuruoti Kinijos rinkoje, pavyzdžiui, 12 proc. viso šalies lazerių eksporto atitenka būtent kinams. Trys lazerius gaminančios įmonės yra įsteigusios savo atstovybes šioje šalyje.

Paroda Šanchajuje atveria naujų galimybių ir Lietuvos finansinių technologijų (fintech) sektoriui. Prezidentė sakys kalbą Lietuvos ambasados Kinijoje organizuojamame finansinių technologijų plėtrai skirtame renginyje, kuriame dalyvaus 50 bendradarbiavimu su Lietuva ir ES besidominčių Kinijos įmonių. Fintech renginio metu planuojama pasirašyti Lietuvos banko ir Kinijos bankų reguliavimo komisijos susitarimą dėl bendradarbiavimo bankų priežiūros srityje bei ryšių stiprinimo skatinant inovacijas finansų sektoriuje.

Šią savaitę Kinijoje vieši ir žemės ūkio ministras Giedrius Surplys. Ministras ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Darius Remeika su oficialiais Kinijos pareigūnais, įvairių asociacijų vadovais ir verslininkais aptarė mūsų šalies galimybes plėsti žemės ūkio ir maisto pramonės gaminių eksportą į šią šalį.

Ministro teigimu, jau pirmi vizito susitikimai nuteikia optimistiškai. Kinijos generalinės muitinės administracijos pareigūnai, kurie taip pat atsakingi už maisto produktų saugą, tikino, kad kai kurios kliūtys, iš dalies apsunkinančios mūsų produkcijos eksportą, bus sprendžiamos greičiau.

Anot G. Surplio, kinai sutinka išplėsti ir lietuvių eksportuojamų žuvų rūšių sąrašą, taip pat vertinti lietuviškų duonos produktų, medaus ir kitos lietuviškos produkcijos eksporto galimybes.

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu iš žemės ūkio ir maisto produkcijos lietuviai į Kiniją daugiausia eksportuoja pieno produktų: pieno konservų, sūrių, maistinių pieno miltų, taip pat žuvies ir jos gaminių.

Praėjusiais metais bendra Lietuvos ir Kinijos prekyba viršijo 1 mlrd. eurų. Lietuvos eksportas į šią šalį didėjo 46 proc. ir siekė 180 mln. eurų, o importas didėjo 16 proc. - iki 823 mln. eurų.

Beje, tiesioginės Kinijos investicijos Lietuvoje sudaro 5,61 mln. eurų, o lietuviai Kinijoje investavę kelis kartus didesnę sumą - 24,37 mln. eurų.

ELTA