Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt
Seimui antradienį neužteko balsų priimti valdančiųjų parengtą rezoliuciją, kuria buvo siekiama pritarti Vyriausybės 2021 metų veiklos ataskaitai.
Už balsavo 69 parlamentarai, prieš – 38, susilaikė 17 Seimo narių.
Seimo statutas numato, kad rezoliucijos projektas negali būti priimamas, jeigu jam prieštarauja daugiau nei 1/3 Seimo narių. Seimas apsisprendė valdančiųjų pateiktą rezoliuciją redaguoti.
Visgi sprendimas valdantiesiems teikti rezoliucijos projektą, kuriuo siekiama pritarti Vyriausybės ataskaitai, buvo sukritikuotas opozicijos. Lietuvos regionų frakcijos Seime atstovė Rita Tamašunienė teigia, kad ši valdančiųjų rezoliucija atrodo keistai, todėl toks žanras, pasak jos, neturėtų būti plėtojamas.
„Maža, kad opozicija rašo rezoliuciją, nes kažkaip nori įvertinti ataskaitą, (...) bet kai pati dauguma parengia savo ataskaitai rezoliuciją, tai atrodo tikrai keistai“, – Seimo posėdžio metu teigė R. Tamašunienė.
„Jeigu tikrai darbai padaryti, tai tų rezoliucijų nereikia, nes patys darbai kalba už save, nereikia ramsčių paremti ataskaitos. Tai aš manau, kad nereikia tokio žanro plėtoti“, – pridūrė ji.
Savo ruožtu Seimo vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma patikino, kad valdantieji savo rezoliuciją pateikė tik todėl, kad reikėjo atremti neobjektyvią opozicijos parengtą rezoliuciją.
„Čia lyg ir nuskambėjo kaltinimas mums, kad mes plėtojame pernelyg rezoliucijų žanrą. Tai šiuo atveju mes rezoliucijos nebūtume registravę, jeigu to žanro nebūtų atidariusi opozicija“, – sakė J. Razma.
„Bet šiuo atveju, kadangi yra neobjektyvi ir su savo perdėta kritika nesąžininga opozicijos rezoliucija, tai turėjome du variantus: arba tai rezoliucijai registruoti pasiūlymus, kas yra labai ilgas ir nuobodus kelias, arba registruoti alternatyvią rezoliuciją, ką čia ir padarėme“, – pažymėjo politikas.
Rezoliucijoje pabrėžiama, kad 2021 m. Vyriausybei pavyko sėkmingai tvarkytis su šalį užklupusiais iššūkiais: pandemija, Minsko režimo hibridine ataka ir Lietuvai nedraugiškų valstybių bandymu pakeisti Lietuvos užsienio ir saugumo politikos kryptį.
Atkreipdamas dėmesys ir į tai, kad, nepaisant visų tenkančių iššūkių, Vyriausybės strateginė reformų darbotvarkė įgyvendinama sklandžiai ir pagal numatytą planą.
Valdančiųjų parengtame rezoliucijos dokumente pabrėžiama, kad Vyriausybė per šiuos metus jau pradėjo svarbias švietimo sistemos, inovacijų politikos, viešojo valdymo, sveikatos priežiūros įstaigų tinklo, energetikos ir kitas darbotvarkėje numatytas reformas.
Akcentuojama ir tai, kad itin svarbia Vyriausybės veiklos dalimi per pastaruosius metus tapo Lietuvos saugumo stiprinimas, kurio siekiant yra didinamas šalies gynybos finansavimas, plečiami gynybos pajėgumai, stiprinamas kibernetinis saugumas, užtikrinama energetinė nepriklausomybė ir sėkmingai užkardomi nelegalios migracijos keliai per Lietuvą.
Antradienio Seimo plenarinio posėdžio metu buvo pateikta ir opozicijos rezoliucija, kuria buvo siekiama nepritarti Vyriausybės 2021 metų veiklos ataskaitai. Visgi opozicijos parengtai rezoliucijai Seimas nepritarė.
Opozicijos parengtame rezoliucijos projekte buvo akcentuojama, kad Vyriausybės 2021 m. veiklos ataskaitoje trūksta objektyvumo, įvardinant ir įvertinant Vyriausybės veiklos nesėkmes, bei atkreipiamas dėmesys į Valstybės kontrolės išvadą, kad Vyriausybės ataskaita nėra išsami ir tiksli, kad joje aprašomi ne visi atlikti darbai ir pasiekti rezultatai, taip pat nenurodomi vėluojantys ar neatlikti darbai, nenurodomos vėlavimo priežastys.
Opozicija dokumente taip pat atkreipė dėmesį, kad Vyriausybė nesiima reikiamų politinių, teisinių ir diplomatinių priemonių ekonominiams santykiams su Kinija ir verslo patirtos žalos mažinimui bei nesprendžia problemos dėl sumažėjusios Klaipėdos jūrų uosto krovos ir Lietuvos geležinkelių pervežimų, atkreipia dėmesį į galimai darbo neteksiančius darbuotojus ir ekonominius nuostolius.