PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2025 m. Birželio 24 d. 11:48

Vaikų žaidimų aikštelės: kokie pavojai jose slypi?

Lietuva

Žaidimų aikštelė. Pixabay

BNS.LTŠaltinis: BNS.LT


369788

Vasarai įsibėgėjant gyventojai vis daugiau laiko praleidžia gamtoje, o vaikams žaidimų aikštelės yra neatsiejamas laisvalaikio praleidimo būdas. Tiesa, žaidžiant ir pramogaujant jose nereikėtų atsipalaiduoti ir pamiršti saugaus elgesio. Draudikų duomenys rodo, jog būtent vasara yra tas metas, kai traumų ir nelaimingų atsitikimų patiriama daugiausiai, o aktyvūs laisvalaikio praleidimo būdai yra viena iš to priežasčių.

„Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad šiltojo sezono pradžioje, kai oro sąlygos jau leidžia komfortiškai leisti laiką lauke, daugėja žalų, susijusių su nelaimingais atsitikimais. Vien praėjusiais metais gegužės ir birželio mėnesiais tokių žalų bendrovėje buvo registruotas daugiau nei 3000 atvejų. Vidutinė suma, skirta tokios žalos kompensavimui, siekė 285 eurus.

Kaip pastebi „Lietuvos draudimo“ žalų departamento vadovas Artūras Juodeikis, dažniausiai pasitaikančios laisvalaikio lauke traumos – tai kaulų lūžiai ir išnirimai. Per paskutinių trejų metų laikotarpį bendra šio tipo traumų išmokų suma bendrovėje siekė 6 mln. eurų. Dar viena dažna nelaimių rūšis − minkštųjų audinių ir vidaus organų pažeidimai. Jiems kompensuoti 2022-2024 metų laikotarpiu išmokėta kone 4 mln. eurų.

Pasak A. Juodeikio, kalbant apie vaikus, dažna tokių traumų priežastimi tampa neatsargus ir nepamatuotas elgesys žaidimų aikštelėse naudojantis supynėmis, karstynėmis, lauko treniruoklių aikštelėmis. Šios erdvės po žiemos dažnai būna apleistos ir nesutvarkytos, gali būti atsilaisvinusių turėklų ar įvairių atplaišų, todėl reikia būti itin budriems.

„Įvairūs kritimai nuo žaidimo aikštelėse esančių sūpynių, čiuožyklų ar šokinėjimai nuo aukštų tam nepritaikytų konstrukcijų lemia kaulų lūžius, išnirimus, įvairius audinių sumušimus. Neretai vaikai taip pat užkliūva ir krenta ant asfalto ar betono dangos taip patirdami įvairius nubrozdinimus ar kitokius minkštųjų audinių pažeidimus, kurie neretai būna itin skausmingi“, – pabrėžia A. Juodeikis.

Ekspertas primena svarbiausius aspektus, kurių reikėtų nepamiršti, norint išvengti traumų laisvalaikį aktyviai leidžiant lauke:

A. Juodeikis pažymi, kad dažnai tėvai nesusimąsto ar pamiršta, kad, apdraudę vaiką asmens draudimu, šiam patyrus traumą ar sužeidimą gali gauti piniginę išmoką.

„Lietuvos draudimo“ žalų deklaravimo ir administravimo sistema bendrovės mobiliojoje programėlėje ir svetainėje www.savasld.lt leidžia greitai ir nesudėtingai pranešti apie patirtą traumą bei pateikti reikalingus gydymo įstaigos dokumentus kompensacijai gauti.

#VAIKAI#ŽAIDIMAI#AIKŠTELĖS#PAVOJAI