PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2019 m. Balandžio 9 d. 11:24

Vaikų sukonstruotuose inkiluose apsigyvens net ir pelėdos

Telšiai

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt


79165

Balandžio pradžioje Žemaitijos nacionalinis parkas pasipuošė vienuolika moksleivių sukonstruotų uoksinių inkilų. Paruošę inkilus vaikai kartu su parko atstovais juos kėlė į medžius ir sužinojo, kokie paukščiai čia galės atrasti sau naujus namus.


Foto galerija:

dsc-0275-large.jpg
img-5094.jpg
img-5101.jpg
img-5201.jpg
img-5212.jpg
img-5308.jpg

dsc-0294-large.JPG

Dovanos gamtai

Balandžio 4 d. į Žemaitijos nacionalinį parką atvykę Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centro, dienos socialinės priežiūros skyriuje besilankantys mokiniai ir VMG grupės įmonių („Vakarų medienos grupė“ ir „Klaipėdos mediena“) darbuotojai stebėjo, kaip medžiuose patalpinamas jų triūsas. Ne taip seniai vaikai, padedami darbuotojų, inkilams padirbino stogus ir grindis, o sulaukę atšilusių orų ir paukščių sugrįžtuvių, išsiruošė į parką, kur juos pasitikę parko darbuotojai daugiau pasakojo apie tai, koks tolimesnis likimas laukia inkilų.

„Kai atvežėme vaikams inkilų ruošinius, taip pat iškabinome ir juose gyvensiančių paukščių rūšių nuotraukas. Vyko įdomus inkilų gamybos ir kūrybos procesas. Smagu, kad vaikai taip entuziastingai įsitraukė į darbą, visi norėjo padėti, ką nors prikalti, pritaisyti. Vaikus motyvavo žinojimas, kad daro gerą darbą – ruošia prieglobstį paukščiams“, – pasakoja iniciatyvą organizuojančios UAB „Vakarų medienos grupė“ Kokybės vadovė Zita Andriušienė.

Iškėlę inkilus vaikai dar neskubėjo namo, bendravo su parko darbuotojais, smagią dieną visi pažymėjo pietumis gamtoje – karštais kibinais. Vėliau vaikai aplankė Šaltojo karo muziejų bei daugiau sužinojo apie jo ekspoziciją.

Kaip sudominti vaikus?

Socialinė darbuotoja darbui su vaikais Modesta Žebrauskytė neigia stereotipą, kad šiandien vaikus sudomina tik kompiuterių ar telefonų žaidimai. Jos nuomone, gyvas bendravimas, komandinis darbas motyvuoja vaikus įsitraukti į veiklą.

„Vaikai gavo individualų dėmesį, kartu priėmė sprendimus, kaip geriau atlikti darbą. Kartu su VMG darbuotojais braižė, pjovė lenteles, gręžė ir tvirtino prie inkilų. Ne kiekvieną dieną yra proga prisiliesti prie tokių darbo įrankių, tad inkilų gamyba tikrai paliko gerų įspūdžių“, – pasakoja M. Žebrauskytė.

Socialinės darbuotojos pastebėjimu, vaikus itin sudomina faktai, kaip inkilai tarnaus, kad jie visi yra pritaikyti skirtingiems paukščiams. Pavyzdžiui, kad čia namus atras ne tik varnėnai, bet ir didžiosios, mėlynosios ir kuoduotosios zylės, margasparnės musinukės, paprastosios raudonuodegės ir net palėda.

Tradicijai – jau 4-eri metai

Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centrą lankantys mokiniai jau antrą pavasarį iš eilės atvyksta į Žemaitijos nacionalinį parką. Tiesa, pernai parkui dovanojo išties neįprastus namelius, vadinamus vabzdžių viešbučiais. „Vakarų medienos grupės“ Miškininkystės ir medienos kilmės specialistų sumanyta paukščių namelių gaminimo iniciatyva jau tapo pavasario tradicija, tęsiama ketvirtus metus.

„Esame socialiai atsakinga įmonė, todėl bendraujame su visuomene, stebime, kas vyksta aplink mus ir rūpinamės aplinka. Jei galime kažkuo nekasdienišku sudominti vaikus, paįvairinti jų kasdienybę, stengiamės taip ir padaryti“, – teigia Z. Andriušienė.

Anot specialistės, jau sunku būtų ir suskaičiuoti, kiek inkilų ir kitokių namelių glūdi Žemaitijos nacionaliniame parke, tačiau žinant, kokia smagi inkilų kėlimo diena būna Klaipėdos vaikams, tikimasi, kad ši iniciatyva ir toliau sėkmingai gyvuos.