Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos
Regina KulbokaitėŠaltinis: Etaplius.lt
Trečiadienį Marijampolės ligoninėje – dar vienos įkurtuvės: po rekonstrukcijos oficialiai atidarytas Vaikų ligų skyrius. Kartu baigtas ir daugiau nei milijono eurų vertės projektas, numatantis specializuotų paslaugų vaikams kokybės gerinimą. Tiesa, atidarymo dieną palatos dar buvo tuščios: mažuosius ligoniukus jose planuota įkurdinti kitą dieną.
Pasak ligoninės direktorės Audronės Kuodienės, sudėtingą laikotarpį teko pergyventi ir personalui, ir pacientams, būta ir lengvesnių, ir sunkesnių, įtampos kupinų dienų, tačiau svarbiausia, kad sutelkus pastangas pavyko pasiekti tikrai puikų rezultatą: Vaikų ligų skyrius modernizuotas, renovuotas, praturtėjo ne vien reikalinga medicinine technika ar aparatūra, bet ir tuo, kas mažųjų ligonių aplinką daro jaukesnę, „nevaldišką“ ir psichologine prasme sušvelnina negalią.
Tuo ypač džiaugėsi skyriaus vedėja pediatrė Irma Kopcikienė: sakė esanti dėkinga vietos dailininkams, nemažai prisidėjusiems, kad skyriaus patalpos būtų estetiškai papuoštos, dar – kad be modernios medicininės įrangos, skyriuje radosi ir žaidimų kampelis vaikams.
Kad žaidimų kampelis nebūtų tuščias, pasirūpino firmos „Mobilplay“ regiono vadovė, buvusi marijampolietė Onutė Radzevičiūtė. Pasak jos, jei tokį kampelį turi moderniausios Vilniaus klinikos, tai kodėl jo negalėtų turėti ir Marijampolė?
Beje, Vaikų skyrius gavo ir dar vieną dovaną, kurią, galima sakyti, netiesiogiai įteikė žmonės, per Pyragų dieną pirkę medikų iškeptus konditerijos gaminius: už surinktas lėšas (apie 700 eurų) Vaikų ligų skyriui buvo nupirktas televizorius, kuris irgi papildė žaidimų kampelį.
Nors įkurtuvės – džiaugsminga šventė, ligoninės veteranė, buvusi Vaikų ligų skyriaus vedėja pediatrė Marija Nijolė Svitojienė, džiaugdamasi kartu su kolegomis, sunkiai sulaikė ašaras. Ji prisiminė kelių dešimtmečių senumo įkurtuves ir darbo sąlygas tuomet dar tik naujai pastatytoje Marijampolės ligoninėje. Vėjo perpučiamos sienos, persikreipusios durys ir langai, skurdi medicinos įranga – tokiomis sąlygomis dirbo medikai ir buvo gydomi vaikučiai...
„Esu priblokšta pokyčių“, – prisipažino gydytoja, linkėdama buvusiems kolegoms sveikatos ir sėkmės darbe.
Kaip jau įprasta, prieš perkepant juostelę naujakurius pasveikino ir dovanomis pamalonino Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė, vicemeras Romualdas Makauskas, grupė Tarybos narių, Statybos ir rekonstrukcijos darbus atlikusios UAB „Vilungė“ direktorius Algimantas Visockis, Seimo nario Dainiaus Gaižausko atstovės.
Vaikų skyriaus patalpas pašventino ligoninės kapelionas Remigijus Maceina, o kiek vėliau susirinkusiems medikai pasiūlė pasižvalgyti po rekonstruotas skyriau patalpas – palatas, procedūrų, personalo kabinetus, apžiūrėti atnaujintą medicinos įrangą ir kt.
Tai, ką šiandien skyriuje galima pamatyti, sunkiai palyginama su tuo, kas buvo maždaug prieš metus. Beje, pokyčiai – ne vien išorėje. Dar patys rimčiausi atlikti darbai paslėpti: pakeistos komunikacijos, elektros instaliacija, renovuota šildymo sistema.
Skyriuje įrengta nauja higieninė ventiliacinė sistema su vėsinimo funkcija, medicininio deguonies ir suslėgto oro tiekimo tinklų sistema, personalo iškvietimo signalizacija ir priešgaisrinė signalizacija.
Kaip jau minėta, skyriaus patalpas iš esmės teko suprojektuoti iš naujo. Tad dabar Vaikų ligų skyrius turi devynias infekcines ir dešimt bendros paskirties palatų. Prie kiekvienos infekcinės palatos įrengti sanitariniai mazgai ir dušinės, į juos patenkama iš palatų, todėl tėveliams patogiau slaugyti vaikus.
Pagerėjo darbo sąlygos personalui: įrengtos poilsio erdvės, patogūs gydytojų kabinetai, slaugytojų ir kitos medicininės bei ūkinės paskirties patalpos.
Įsigyta medicininių baldų – funkcinių lovų su spintelėmis, atlenkiamų kūdikių vystymo stalų, pacientų transportavimo vežimėlių. Praturtėjo skyrius ir medicinos įranga: įsigyta infuzinių tūrinių siurblių, automatinių švirkštų, pulsoksimetrų, ultragarsinis inhaliatorius, venų skeneris kūdikiams, elektrokardiografas ir kt. Belieka tikėtis, kad investicijos pateisins ir medikų, ir pacientų lūkesčius.