Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Vaikų darželio „Mažylis“ archyvo nuotr.
anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt
Fausta Užkuraitienė prieš keletą metų pirmoji Joniškyje ryžosi atidaryti privačią meninės krypties vaikų darželio grupę „Mažylis“. Kol kas ši privati vaikų darželio grupė Joniškyje – vienintelė. Įkurti vaikų darželio grupę moterį paskatino ankstesnė darbo patirtis. Artėjant rugsėjo 1 - ajai, kalbiname darželio įkūrėją Faustą Užkuraitienę.
Pusės dienos meninio ugdymo darželis. Į kokią vaikų auditoriją jis orientuotas?
Mūsų pusės dienos darželis yra puiki adaptacija vaikui tarp namų ir visos dienos darželio. Jis lavina bendravimo įgūdžius, pratina vaikus būti kolektyvo dalimi. Neplanuojantiems vaiko leisti į darželį, kai jį prižiūri tėvai, seneliai ar auklės, rekomenduojame bent kelias dienas per savaitę atvesti į pusės dienos darželį. Tai naudinga vaiko socializacijai!
Nuo kelių metų priimami vaikai ir kiek metų jie gali lankyti darželį?
Vaikus priimame nuo 1 metukų, tokio amžiaus vaikai pradžioje į darželį ateina su mama arba tėčiu. Kai vaikas susipažįsta su aplinka, su čia dirbančiais pedagogais, tada po truputį atsiskiria nuo artimųjų. Viskas turi vykti ramiai...be streso vaikui ir mamai. O darželį vaikai lanko įvairiai-vieniems tai vienerių metų tiltas tarp namų ir visos dienos darželio, kiti lanko dvejus,trejus, ketverius metus.Čia vaikai pamažu pratinami nebijoti aplinkos. Yra ir tokių, kuriems nepavyko pritapti tradiciniuose darželiuose. Juk iš prigimties jautresni mažyliai, patekę į visai naują aplinką, patiria didžiulį stresą.
Kokias meninio ugdymo sritis apima darželio veikla?
Kadangi aš pati esu iš meninės sferos, esu muzikos pedagogė, todėl matau, kokią naudą teikia vaikui menas. Apie muzikos naudą galėčiau pasakoti nesustodama... Mano kolegė yra teatro pedagogė, jitaip pat puikiai vaikus veda šia linkme. Taip pat vedame dailės,smėlio, vandens terapiją.
Pas mus daug vietos vaiko saviraiškai, kūrybiškumui, fantazijai, vaizduotei, jausmams, kultūrai. Ir viskas skleidžiama su didele MEILE vaikams.
Kaip darželio veiklą finansais remia valstybinės institusijos ir rajono savivaldybė?
Švietimo ir mokslo ministerija visose valstybinėse, savivaldybių ir nevalstybinėse ikimokyklinio ugdymo įstaigose įdiegė 4-urių valandų per dieną ikimokyklinio ugdymo krepšelį. Iš jo mes ir gyvename. Rajono savivaldybė nėra mūsų steigėja, todėl jie mūsų neprivalo išlaikyti. Tėvai primoka 50 eur. mėnesinį mokestį.
Kiek vaikų į darželį kasmet atveda joniškiečiai?
Džiaugiuosi, kad keičiasi jaunų tėvų požiūris į vaiko auginimą, auklėjimą, ugdymą. Tėvai mielai kartu leidžia laiką pas mus su vaiku, kantriai stebėdami, kada gali pasitraukti. Per visus mokslo metus vaikų ateina apie 20-30, mus mielai lanko šventėms grįžę emigrantų vaikai iš visų užsienio šalių. Turėjom vaikų iš Norvegijos, Švedijos, JAV, Didžiosios Britanijos, Kataro.
Kiek pedagogų užimta darželio veikloje ir kokiose srityse jie dirba?
Darželyje pagrindinės pedagogės esame dvi. Pagal poreikį kviečiamės logopedę. Džiaugiames, kad mums padeda savanoriai.
Ar darželyje organizuojamas vaikų maitinimas? Jei taip, kaip atrodo meniu?
Kadangi darželis pusės dienos, maitinimo nėra. Tačiau mes dalyvaujame pieno ir vaisių vartojimo paramos programose „Pienas vaikams“ ir „Vaisiai vaikams“. Vaikai gauna jogurtų, sūrio, varškės,vaisių,sulčių. Kartais vaikai atsineša dėžutes iš namų su mėgstamu užkandžiu.
Kuo darželis išsiskiria iš kitų miesto darželių?
Skirtumus tegul nusako vaikų lūpos : „Mūsų darželis yra „mažas darželis“, o tie kiti yra „dideli“, „Pas mus vaikams nereikia miegoti, o kitur reikia“, „Mes dar tik po truputį žaidžiam darželį, o kiti yra jau tikri darželinukai“. Taigi viskas tuom ir pasakyta.
Pabaigai reikėtų pridurti, kad Fausta Užkuraitienė, dvidešimt metų dirbanti su įvairaus amžiaus vaikais dar ir privačioje Yamaha muzikos mokykloje, darželį laiko pereinamuoju laikotarpiu iš namų aplinkos į visuomenę. Šį darželį su savo atžalomis lankyti gali (ne tik gali, bet yra prašomi) ir tėveliai. Kartais mamytės čia lankosi net mėnesį. Geriausiai darželio reikšmę ir svarbą nusako tėvelių atsiliepimai. Štai vienas iš jų: „Praėjusį pavasarį sūnų bandėme vesti į tradicinį darželį, tačiau Ugnius ten nepritapo. Jis supanikavo ir po dviejų dienų susirgo – ir tai kartojosi nuolat. Todėl išgirdę apie steigiamą keturių valandų dienos darželį, nutarėme sūnų atvesti į jį. Aš kartu su Ugniumi į grupę ėjau dvi savaites, pirmąją išbūdavau visą laiką, antrąją – po valandėlę, o trečiają jis pats pradėjo prašyti, kad neičiau, kad nori mokyklėlėje pabūti vienas. Daugumoje tradicinių darželių toks tėvų lankymasis nėra labai pageidaujamas. Dabar man labai gerai – aš turiu pusdienį laisvo laiko, o vaikas tuo metu prasmingai leidžia laiką – ugdosi. Manau, panašūs darželiai ypač reikalingi jautresniems vaikams.“