Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
pixabay.com nuotr.
anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt
Užsimaniau čia parašyti, kai mano 10-metė sesuo papasakojo apie savo draugę ir jos gyvenimą. Be abejo, negražu rašyti apie kito žmogaus gyvenimą ir jį analizuoti. Bet tai, ką išgirdau, mane šokiravo taip, kad aš, kaip žmogus, kuris neturi gailesčio jausmo, pradėjo gailėtis mažos 9 metų mergaitės, nes taip, kaip su ja elgiamasi yra nesuvokiama. Aš nežinau ar po šio straipsnio kas nors pasikeis, bet noriu, kad pasaulis žinotų, jog vaikai panašiai auklėjami, kaip ši mergaitė, gali netekti savo ateities, juk jie nusipelno geresnio gyvenimo, nei gauna.
Tai yra piliečio reporterio nuomonė, už kurios turinį redakcija neatsako (kalba netaisyta).
Pradėsiu nuo to, kas turi didžiausia įtaką šeimoje. Ir pagal visus pasakojimus, galiu susidaryti įspūdį, kad tą įtaką šioje šeimoje turi mergaitės močiutė (jos mamos mama). Galėčiau pateikti vieną iš pavyzdžių: mano sesuo su šia mergaite planavo važiuoti į miestą (mes gyvenam labiau užmiestyje). Jos mama leido važiuoti į miestą, bet močiutė neleido ir jos žodis buvo lemiamas. Norėčiau paklausti, o kas atsitiks su tais vaikais, jei jie kelioms valandoms tiesiog nuvažiuos į miestą pasivaikščioti? Mano sesuo tikrai buvo mokyta eismo taisyklių ir kaip reikia elgtis su nepažįstamais žmonėmis. Ši mergaitė manau irgi mokyta.
Dar vienas iš pavyzdžių. Turbūt močiutė yra neišpildžiusi savo svajonės ir našta krinta ant anūkės. Sako esą ji bus gydytoja, todėl ją namuose moko daug stipriau nei mano seserį mokykloje. Negi vaikas negali turėti vaikystės? Mano sesei, atėjusiai pas draugę pažaisti, būna pasakyta, kad draugė dabar mokosi. Rimtai? Mano sesuo dabar bus 5-okė, o ji tik 3-okė. Tik trečioje klasėje vaikai yra mokomi daugybos ir dalybos. O ši mergaitė tai jau moka. Be abejo, tai nėra blogai jos protui, bet tai yra blogai jos vaikystei. Juk vaikystė yra vienas iš gražiausių ir svajingiausių gyvenimo etapų, kai turi mažai atsakomybių, kai gali žaisti slėpynes ar gaudynes, kai tuo metu niekas kitas nerūpi, kaip tavo draugas ir lėlytė ar mašinytė rankoje. Kodėl vaikas turi kentėti? O kodėl močiutė kišasi į šios šeimos reikalus?
Šis vaikas turi suvalgyti 5 blynus pusryčiams, kitaip jos niekur neišleis. Argi ta močiutė nežino, kad skrandis neturi begalinės talpos? Tokio amžiaus vaikai vos du suvalgo, o kaip tokiai mažai ir smulkiai mergaitei suvalgyti penkis? Ir ji negali pasakyti, kad nebenori, nes vis tiek privers suvalgyti visus esančius lėkštėje.
Taip pat nepamiršiu paminėti ir pinigų. Pinigai kiekvienam žmogui labai reikalingi, kad galėtų išgyventi, nusipirkti kažkokį norimą daiktą ar papramogauti. Kai vaikui yra duodami pinigai, juos jis gali leisti kur tik nori, nes čia jau jo pinigai. Ši mergaitė pinigus taupė labai gražiam ir naudingam daiktui – dviračiui. Pati mergaitė, suvokdama, kad nori dviračio, juos taupė ir neleido saldainiams ar menkiems greit atsibostantiems žaisliukams. Mano kantrybė baigėsi, kai sesuo papsakojo, jog jos tėtis šiuos ilgai taupytus pinigus paėmė sumokėti darbininkams už namo remontą. Paėmė, ne pasiskolino. Dabar mergaitei tenka vėl taupyti pinigus, nes tėčio paprašius nupirkti dviratį, jis mano, kad tai nereikalingas daiktas. Bet, tėveli, šio daikto labai nori tavo vaikas, ne bet koks vaikas, o tavo.
Negi šioje šeimoje nei vienas negali išklausyti šios mergaitės ir suprasti, kad ji nori būti ne gydytoja, bet šokėja, vadybininkė ar dizainerė, kad ji nori valgyti tik tiek, kiek jei išeina suvalgyti. Kad ji nori paprasčiausio dviračio? Negi niekam šeimoje neįdomu, ko nori šis vaikas? Net žaislų vos keletą vaikas savo kambaryje turi, nes kiti žaislai slepiasi garaže. Ir taip daro vien todėl, kad nori, jog vaiko kambarys blizgėtų ir spindėtų, nesimėtytų nei vieno daikto ant žemės. Kur pas tuos žmones meilė, supratimas, pagarba?
Aš už lygybę ir abipusę pagarbą. Todėl neleisiu, kad ši mergaitė ir taip pat kaip ji auklėjami vaikai, kurie tūrėtų džiaugtis vaikyste, verčiami paklusti ir gyventi kalėjimo sąlygomis, nes jie taps vaikai be ateities.
Esu su viltimi, kad kas nors pasikeis.