REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Dakaras 20242024 m. Sausio 17 d. 09:49

V. Žala tęsia Dakarą: „Mažylis kaip feniksas – prikeltas iš pelenų“

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Pranešimas žiniasklaidai


289305

Devintasis greičio ruožas dalyviams ir vėl neleido atsiplaiduoti: nors Dakaro ralio finišas jau visai netoli, antrą savaitę trunkantis maratonas reikalauja vis daugiau aukų. Per paskutines kelias dienas du kartus visiškai sugedo net du N. Al Attiyah automobilio varikliai, taip pat ir „Ford“ komandos motoras. Vakarykščiame etape paskutinį kvapą išleido „Arijus X-raid“ bolido variklis ir tolimesnis komandos likimas pakibo ant plauko.

Važiuojant vakar iš variklio pradėjo sklisto tokie garsai, lyg kas plaktuku kaltų. Jei būtume važiavę toliau, variklis, turbūt, būtų visai pabiręs“, – pasakojo Vaidotas Žala.

Komandos „Mažylį“ iš trasos partempė serviso sunkvežimis, o grįžus į bivaką mechanikai ėmėsi darbo. Iki pat ryto nebuvo aišku tolimesni komandos veiksmai, bet sėkminga variklio keitimo operacija leido tęsti Dakarą: „Lyg feniksą iš pelenų mechanikai prikėlė Mažylį per naktį pakeitę variklį. Važiuojam toliau. Startuojam iš rikiuotės vidurio, tai reikės daug lenkti, bet paskutinėm dienom tai viena didžiausių vidinių motyvacijų išspausti iš savęs maksimumą: trasoje būna daug veiksmo, pasistumdymų.“

Šiandien dalyviams reikia įveikti 612 kilometrų, iš kurių 371 sudaro greičio ruožas. Jis kilpinis – startas ir finišas Al Ulos mieste. Ypatingos šios apylinkės tuo, kad jose daug akmenų. Organizatoriai sako, kad trasa susidarys iš šiek tiek smėlio ir daug žvyrkelių.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA