Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Monika ŠlekonytėŠaltinis: Etaplius.lt
Ne vieną kadenciją Seime dirbęs ir dabar Šiaulių regiono plėtros tarybai vadovaujantis Valerijus Simulik sako, kad visada buvo įsitikinęs savivaldos reikšme. Metus be darbo parlamente praleidęs pašnekovas stebi buvusius kolegas. Pasitraukus iš Seimo, išsigrynino draugai ir bičiuliai. Tad kalbamės apie permainas.
– Jau metai, kai be didžiosios politikos. Kokie pokyčiai įvyko Jūsų asmeninėje veikloje per tą laiką?
– Suprantama, kad pirmiausia pasikeitė darbotvarkė. Nebereikia per savaitę keletą kartų per Lietuvą pervažiuoti. Labai įdomu iš šono stebėti, kaip gyvena, kuo kvėpuoja politikai, visuomeniniai „veikėjai“. Net labai įdomu stebėti buvusius kolegas, kuriuos matei įvairiausiose situacijose, tiek esančius Seimo narius, tiek jau nebesančius, bet aktyviai besireiškiančius.
Dažnokai šypsnys atsiranda veide, kai girdi ar skaitai komentarus, pasisakymus, pozicijas. Didesnė dalis nemoka būti tikri, sąžiningi – dažniausiai atlieka gerai viešųjų ryšių specialistų surežisuotus veiksmus, poelgius bei schemas. Ir save pagauni, o kaip tu elgeisi, dirbai. Gali ir turi įsivertinti save, savo poelgius, sprendimus.
O dėl didžiosios politikos, tai buvau ir dar labiau šiandien esu įsitikinęs, kad labai svarbi ir savivaldybinė politika. Nors bus, kas paprieštaraus, bet arčiausiai kiekvieno žmogaus, jo problemų, jo gyvenimo yra tie žmonės, kurie kasdien sprendžia lokalias, vietines problemas, klausimus.
Suprantama, kad mokestiniai klausimai, kurie sprendžiami tiek Vyriausybėje, tiek Seime, yra labai svarbu, nes paliečia kiekvieno kišenę. Ir čia svarbiausia žmogiškumo egzaminas visiems valdžioje esantiems politikams, partijoms. Pasiteisinti, pasislėpti po Briuselio „kepure“ yra lengviausia, bet tai parodo silpnumą. O mokėti atstovėti savo žmonių interesus – sunku. Gal geriausias pavyzdys Europoje tai Vengrija, kuri prioritetu pirmiausia iškelia savo nacionalinės valstybės, savo žmonių interesus. Suprantama, ir ten visko yra, bet yra daug ir sektinų pavyzdžių. Klausimas tik: ar yra valios – tiek politinės, tiek žmogiškos?
Gal vienas iš reikšmingiausių šio laikotarpio pokyčių – tai vadinamųjų draugų patikra. Liko apie 30 procentų žmonių, su kuriais bendravau per paskutinius 10–15 metų. Pradžioje buvo truputį tuščia erdvėje aplink, bet dabar bent žinai, kad liko patys tikriausi tavo žmonės-draugai. Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi mūsų judėjimo „Už Šiaulius“ bendraminčiais, draugais. Absoliuti dauguma liko kartu ir planuojame savo veiklą toliau.
– Dirbate naujajai susikūrusioje regioninių plėtros tarybų struktūroje. Kiek tai susiję su politikais? Kiek tenka bendrauti, atstovaujant Tarybai, su išrinktais regiono Seimo nariais?
– Dalyvavau konkurse ir laimėjęs užėmiau Šiaulių regiono plėtros tarybos administracijos direktoriaus poziciją. Tarybos veikla yra tiesiogiai susijusi su Šiaulių regiono merais ir jų komandomis. Džiaugiuosi mūsų bendru darbu, gebėjimu ieškoti bendrų sprendimų, kompetencija. Suprantama, bendraujame su merų komandų nariais, kurie ypač prisideda prie naujo 2021–2027 m. regiono plano kūrimo. Vėliau teks kartu dirbti prie įgyvendinimo.
Dėl Seimo narių, mūsų veikla domėjosi Antanas Čepononis bei Rima Baškienė. Bet nesistebiu kitų nesidomėjimu, didesnė dalis net nesupranta, kas čia daroma, todėl ir tokia apatija. Arba paskendę savo problemų ar jų supančių žmonių, giminaičių problemų sprendime. Kiti tik viešaisiais ryšiais rūpinasi, kur nusipaveiksluoti, kam lipduką ar popieriuką įteikti. Nieko keisto. Daugelis mūsų tai praėję... Tik gaila, kad nesimato ir nesigirdi tos regioną vienijančios idėjos ar konkrečių darbų puoselėjimo. Daugiau stengiamasi išgirsti kažkokią naujieną, sprendinį ir pirmam tai ištransliuoti kaip savą, nors niekuo prie to klausimo sprendimo nesi prisidėjęs. Truputį keistoka, bet... laikai keičiasi ir požiūris į atstovavimą, nuoseklų bei atsakingą darbą irgi keičiasi.
– Baigiant interviu, kokie galėtų būti palinkėjimai tiek veikiantiems, tiek šalia esantiems politikams?
– Visada atsiminti, kad visur ir visada reikia sąžiningai atstovauti tiems, kurie jumis pasitikėjo ir kurie į jus deda didžiausias viltis bei lūkesčius. Niekada neužmiršti, kur yra pradžių pradžia. Ir neužmiršti, kad Vilnius, nors ir labai reikšmingas miestas, mūsų sostinė, bet tai dar ne visa Lietuva.
Reklama