Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Viktoras Pranckietis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Opozicijoje esančiam Liberalų sąjūdžiui šeštadienį paskelbus kandidatų į Seimo daugiamandatę rinkimų apygardą sąrašą, partijos lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen neslepia – Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui sąraše tekusi vieta yra labai aukšta. Dėl to, kad Liberalų sąjūdžio rinkiminiame sąraše gavo trečią vietą, nuostabos neslepia ir pats V. Pranckietis. Pasak Seimo vadovo, toks partijos, kuriai jis nepriklauso, sprendimas jam sukėlė nemažai emocijų.
V. Čmilytė-Nielsen tvirtina, kad tokį partijos verdiktą galėjo lemti tai, jog V. Pranckietis tapo savotišku pasipriešinimo valdantiesiems simboliu.
„Aukšta vieta tekusi Seimo pirmininkui parodo Liberalų sąjūdžio bendruomenės pasitikėjimą ir įvertinimą jo, kaip žmogaus, kuris tapo pasipriešinimo draudimams ar totalitariniams metodams simboliu“, – žurnalistams šeštadienį teigė politikė.
V. Čmilytė Nielsen paklausta, ar nėra keista, kad iki tol nemažai liberalų kritikos sulaukęs Seimo pirmininkas pakliuvo į trejetuką, teigė didelės nuostabos nejaučianti.
„Keičiasi situacija, keičiasi ir patys politikai. Tad, tiesa pasakius, nestebina. Tai buvo demokratinis reitingavimas visų partijos narių“, – teigė Liberalų sąjūdžio lyderė, pridurdama, kad už V. Pranckiečio nugarų sąraše likę liberalų lyderiai neliks paraštėse.
„Tiek Eugenijus Gentvilas, tiek Simonas Gentvilas, kurie yra ryškiausi mūsų frakcijos nariai, jie yra pakankamai aukštai – dešimtuke. Aš neturiu nė menkiausios abejonės, kad jie bus labai matomi ir ryškus šioje kampanijoje“, – teigė politikė, pridurdama, kad rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose tiksi bent 9 proc. rinkėjų palankumo.
„Mūsų tikslas yra pasirodyti ne prasčiau nei 2016 m. – tuomet mes surinkome 9 procentus. Manau, kad tai būtų geras rezultatas. Tačiau tai nėra lubos, kurias mes galime pasiekti“, – teigė liberalų lyderė.
V. Pranckietis: nesitikėjau tokio rezultato
Savo ruožtu V. Pranckietis patikslino, kad po reitingavimo jam teko ne trečioji, o antroji vieta. Seimo pirmininkas priminė, kad partijos lyderė buvo nereitinguojama. Bet kuriuo atveju, pabrėžė V. Pranckietis, tokio rezultato ir to, kad liberalai jį priims kaip savą žmogų, jis tikrai nesitikėjo.
„Galiu pasakyti, tai yra ne trečioji vieta, bet antroji. Reitinguojama buvo tik nuo antrosios vietos nes Viktorija Čmilytė pagal įstatus yra, kaip partijos pirmininkė, pirmojoje vietoje. Tai labai aukšta vieta, aš to nesitikėjau. Bet, žinoma, nenorėčiau būti 83. Bet, kad būčiau trečias – tikrai nesitikėjau ir ši žinia man buvo labai šilta. Bendruomenė priėmė kaip savo žmogų“, – šeštadienį žurnalistams teigė V. Pranckietis, neslėpdamas, kad reitingavimo rezultatų laukė su jauduliu.
Tačiau nepaisant šiltų emocijų, kurias teigė liberalų bendruomenei pajutęs Seimo vadovas, stoti į partija ketinimų neturi.
„Manau, kad pakeitus užrašą ant pastato, pastato pamatai nepasikeičia. Lygiai čia tą patį reikia galvoti“, – pridūrė jis.
Galiausiai politikas pernelyg nesureikšmino, kad dar pastaraisiais rinkimais jis dalyvavo rinkimuose kaip „valstiečių“ partijos narys. Jo teigimu, pastarojoje politinėje jėgoje šiuo metu asmenims nėra laisvės veikti.
„Partijoje, kurioje buvau yra labai daug protingų gerų žmonių, tačiau jie ne visada būna laisvi veikti taip, kaip jie galvoja arba priversti dirbti taip, kaip jiems liepiama. Tai nėra laisvė, o čia aš laisvės atrandu“, – apibendrino V. Pranckietis
Liberalų sąjūdis šeštadienį paskelbė reitinguotą kandidatų į Seimą sąrašą. Pirmoji sąraše – partijos lyderė V. Čmilytė-Nielsen. Už jos rikiuojasi, partijos pirmininkės pavaduotojas Andrius Bagdonas.
Daugelį savo sprendimu dalyvauti Seimo rinkimuose su liberalais nustebinęs parlamento vadovas V. Pranckietis sąraše yra trečias.
Ketvirtas – parlamentaras Virgilijus Alekna, penktoji – Trakų rajono merė Edita Rudelienė. Buvęs partijos lyderis Eugenijus Gentvilas – šeštas.
Toliau sąraše rikiuojasi politologas Raimundas Lopata, Seimo narys Simonas Gentvilas, Arminas Lydeka, pirmąjį dešimtuką užbaigia buvęs Kauno vicemeras Simonas Kairys.
„Pristatome sąrašą, kurį surikiavo mūsų partijos nariai, vertindami kandidatų patirtį ir nuveiktus darbus. Šis sąrašas nebus koreguojamas nei partijos pirmininkės, nei partijos Valdybos. Šiandien pateikiame jį partijos Tarybai patvirtinti. Tai – procedūrinis formalumas, jis įtakos reitingui taip pat neturės. Esame vienintelė partija, kurios kandidatai sureitinguoti nesikišant partijos vadovybei“, - akcentuoja partijos pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen.
Šeštadienį baigėsi tris dienas trukęs Liberalų sąjūdžio kandidatų į Seimo daugiamandatę rinkimų apygardą reitingavimas. Abėcėlinis kandidatų sąrašas reitinguotas visuotiniu elektroniniu partijos narių balsavimu: prisijungę prie balsavimo sistemos partijos nariai turėjo 30 vienodų reitingo balsų, kuriuos po vieną paskirstė savo favoritams.
Šeštadienį nuotoliniame partijos tarybos posėdyje pristatytos ir partijos rinkimų programos gairės.
ELTA