PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Rugsėjo 21 d. 15:42

Biržuose įrengta moderni elektronikos atliekų priėmimo vieta

Biržai

Etaplius.ltŠaltinis: Biržų rajono savivaldybė


278642

Elektronikos ir baterijų atliekų surinkimo sistema Lietuvoje yra nuolat plėtojama ir vis labiau pritaikoma gyventojų patogumai, nes šios atliekos, išmestos bet kur, gali užteršti aplinką. Šių metų naujiena – „Man rūpi rytojus“ modernios elektronikos atliekų priėmimo vietos, įrengiamos miestų ir miesteliuose centruose bei prie didesnių prekybos centrų didžiuosiuose šalies miestuose.

Biržų mieste taip pat jau yra įrengta moderni elektronikos atliekų priėmimo vieta – žaliasis namelis. Jį rasite Rotušės g. 30, Biržai (automobilių stovėjimo aikštelė šalia UAB „Biržų vandenys“).

Čia bet kuriuo paros metu nemokamai galima palikti:

  • visų rūšių seną stambią ir vidutinio stambuno buitinę techniką bei elektroniką (šių atliekų gyventojams į namelį įnešti nereikia, tuo bus pasirūpinta)
  • smulkią elektroniką, panaudotas baterijas ir akumuliatorius
  • lempas

O jeigu gyventojai turi stambios, sunkios nebereikalingos buitinės technikos, gali į namus išsikviesti „Man rūpi rytojus“ komandą tel. 860090030 arba registruotis internetu https://bit.ly/3o2oYA9. Viskas bus išnešta ir išvežta nemokamai!

Informaciją, kur ir kaip visoje Lietuvoje priduoti nebereikalingas baterijas, akumuliatorius, kitą seną elektros ir elektronikos įrangą ar buitinę techniką, arba užsiregistruoti, kad ji būtų nemokamai išvežta, galima „Man rūpi rytojus“ svetainėje www.manrupirytojus.lt.

Elektronikos atliekos yra sparčiausiai augantis atliekų šaltinis pasaulyje. Iki šiol buvo skaičiuojama, kad vienas žmogus per metus vidutiniškai prikaupia 5 kg elektronikos atliekų, tačiau pagal naujausius Jungtinių Tautų duomenis, šiemet vienam pasaulio gyventojui teks apie 8 kg elektronikos atliekų, o tai iš viso sudarys 61,3 mln. tonų – daugiau nei sveria Didžioji kinų siena.

Manoma, kad tik 17,4 proc. šių atliekų bus tinkamai surinkta ir perdirbta. Likusios daugiau nei 50 mln. tonų elektronikos atliekų, prognozuojama, nukeliaus į sąvartynus, bus sudegintos, neteisėtai perduotos arba tiesiog liks dūlėti kur nors namuose ar rūsiuose.

Kai elektronikos ir baterijų atliekos perduodamos teisėtiems atliekų tvarkytojams, aplinkos neteršime, o prisidedame prie jos puoselėjimo. Nes kuo daugiau elektronikos ir baterijų atliekų bus panaudota pakartotinai arba perdirbama, tuo daugiau išteklių sutaupysime ir sumažinsime taršą.