Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Balandžio 26 d. Šiaulių universitete vykstančio renginio „Tarptautinė savaitė“ programoje buvo ne tik užsienio dėstytojų paskaitos mūsų studentams, bet ir tarptautinė mugė, bei apskritojo stalo diskusija „RENET – Tyrėjų kompetencijų tinklas“.
Universiteto bibliotekoje vykusioje tarptautinėje nugėje prisistatė visos aukštojo mokslo institucijos iš 19 šalių, dalyvaujančių „Tarptautinėje savaitėje“. Taip pat buvo pateikta reklaminė medžiaga kitų su Šiaulių universitetu bendradarbiaujančių institucijų.
Mugės dalyvius pasveikino Šiaulių universiteto mokslo ir studijų prorektorė prof. dr. Ingrida Šaulienė bei Tarptautinių programų ir ryšių tarnybos direktorė Regina Karvelienė. Geriausiems užsienio šalių studentams, studijuojantiems Šiaulių universitete, buvo įteiktos Šiaulių universiteto Padėkos ir dovanėlės.
Maloniai mugės dalyvius ir svečius nustebino kanklininkų ansamblis, sudarytas iš Šiauliuose studijuojančių užsienio šalių studentų. Jiems vadovauja Muzikos pedagogikos katedros doc. Gediminas Ramanauskas.
Mugės metu buvo galima susipažinti su įvairių šalių universitetais ir aukštosiomis mokyklomis, jų siūlomomis studijų programomis, užmegzti bendradarbiavimo ryšius, pasivaišinti svečių atsivežtais saldumynais.
Užsienio šalių atstovai, dalyvaujantys „Tarptautinėje savaitėje“ džiaugėsi puikia renginio organizacija ir suteikta galimybe užmegzti glaudesnius tarpusavio ryšius. „Esu labai dėkinga už kvietimą dalyvauti tokiame puikiame renginyje jūsų puikiame universitete. Mano pagrindinis tikslas – užmegzti ryšius su jūsų universiteto ir kitų universiteto atstovais, kad galėtume plėsti bendradarbiavimo ryšius akademinių mainų srityje“, – sakė Kazachstano Turano universiteto atstovė Irina
Iš Brazilijos San Paulo universiteto atvykusi Claudia Rosa Riolfi pasidžiaugė, kad jaunas Šiaulių universitetas rengia tokius puikius ir naudingus renginius. „Mums tai puiki galimybė surasti bendrų taškų bendradarbiavimui mokslo, studijų srityse. Pamačiau, kad jūs turite didelę patirtį specialiosios pedagogikos srityje, todėl būtų puiku, jeigu jūs ja galėtumėte pasidalyti su Brazilijos kolegomis“, – pažymėjo Cl. Riolfi.
Apie Tarptautinę mugę gerai atsiliepė ir joje dalyvavę studentai. Anglų filologiją ir ispanų kalbą studijuojanti Brigita pasidžiaugė užsienio dalyvių gausa, tačiau pasigedo didesnio mūsų studentų susidomėjimo. Brigita: „Mane patraukė Brazilijos, Kolumbijos universitetų pristatymai. Jų atstovai buvo labai aktyvūs, šilti, įdomiai papasakojo apie savo universitetus, pavaišino saldumynais. Smagu, kad atvyko daug šalių atstovų, kurie pasidalijo savo patirtimi. Pastebėjau, kad Tarptautinėje mugėje nebuvo didelio mūsų studentų antplūdžio. Nežinau, kodėl taip atsitiko, nes reklamos buvo daug“.
Po mugės vyko apskritojo stalo diskusija „RENET – Tyrėjų kompetencijų tinklas“. Visus maloniai nustebino RENET tinklo narės dokt. Kristinos Kuprytės muzikiniai kūriniai, atliekami nacionaliniu instrumentu – kanklėmis.
Dėstytojai, mokslo ir studijų institucijų atstovai iš 19 pasaulio šalių (JAV, Brazilijos, Kazachstano, Kolumbijos, Šri Lankos, Lenkijos, Ukrainos, Rusijos, Slovėnijos, Baltarusijos, Turkijos, Slovakijos, Uzbekijos, Jungtinės Karalystės, Portugalijos, Latvijos, Gruzijos, Indijos ir Suomijos) buvo supažindinti su Šiaulių universiteto koordinuojamo tarptautinio tyrėjų tinklo (šiuo metu vienijančio 14 valstybių 32 institucijų atstovus) tikslais, veikla, pasiektais rezultatais ir narystės tinkle nauda.
RENET tinklo koordinacinio komiteto pirmininkė lekt. dr. Vita Juknevičienė ir koordinacinio komiteto narė Tarptautinių programų ir ryšių tarnybos direktorė Regina Karvelienė atsakė į dalyviams kilusius klausimus. Dalyviai taip pat dalijosi savo idėjomis, kaip būtų galima ateityje plėtoti RENET tinklo veiklas (daugiau dirbti su tarptautinių projektų rengimo klausimais, finansavimo mainams paieška, didesniu įsitraukimu į doktorantūros procesus tiek Šiaulių universitete, tiek ir kituose užsienio universitetuose). Ypač didelį susidomėjimą tinklaveikos galimybėmis parodė dalyviai iš JAV, Šri Lankos, kaimyninių valstybių. Apibendrindama diskusiją, lekt. dr. Vita Juknevičienė pažymėjo, kad dalyvavimas tinkle yra puiki galimybė diskutuoti su kolegomis profesionalais, ekspertais dirbančiais tyrimų lauke, dalintis tyrimų rezultatais, ugdyti savo mokslinę kompetenciją, akademinės kalbos naudojimo lygį, padėti kitiems tyrėjas ugdytis, užmegzti pasitikėjimu grįstos partnerystės ryšius bendradarbiavimui ateityje.
Šiaulių universiteto informacija; Zenono Ripinskio nuotr.