Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Daugelis sapnų aiškintojų yra linkę gąsdinti. Štai jei sapnuojate, kad krentate, arba jus persekioja sapnai, susiję su stichinėmis nelaimėmis – uraganais, žemės drebėjimu, cunamiais, potvyniais, sunerimkite dėl galimo kraujospūdžio padidėjimo. Jei sapnuose esate bejėgiai, jaučiate, kad negalite pasijudinti, pabėgti nuo pavojaus arba pakelti to, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo lengvas, jūsų kraujospūdis sumažėjęs. Jei sapne pajuntate mirties baimę, pavyzdžiui, patekote į nusikaltėlių rankas, važiuojate automobiliu su sugedusiais stabdžiais arba ant savo kūno matote pavojingą žaizdą, gresia širdies ligos.
Andrius TverijonasŠaltinis: Etaplius.lt
Pavasaris gal ir nėra tinkamiausias metas rašyti apie sapnus, nes ilgėja dienos, trumpėja naktys ir miegui skiriame mažiau valandų. Tačiau gydytojai aiškina, jog miego trukmė turi būti tokia pat ir rudenį ar žiemą, ir pavasarį ar vasarą. Gi ir Miego diena švenčiama pavasarį (kovo 21 d.). O juk puikus vasaros miegas: kaimo sodyboje, dar geriau – ant šieno, jei namuose, tai prie plačiai atvertų langų.
Ir sapnai tuomet lanko kitokie: šviesesni, linksmesni ir su laiminga pabaiga. Ilgėjant dienoms ir trumpėjant naktims, sapnus reikia ypač gerbti, o jei jie aplanko – pasidžiaugti. Retas svečias – maloniausias.
Sako, šalia viso tunto draudimų, gali uždrausti ir sapnus. Čia norėčiau įsiterpti, jog, mano galva, ne visi draudimai yra blogi. Nekalbėsiu apie alkoholio draudimus, nes bent mane nei alkoholio reklama paskatino gerti, nei sutrumpintas alkoholio pardavimo laikas skatina negerti. O štai drausti kodavimą nuo alkoholio palaikyčiau. Nebent kaip placebo priemonę. Dar gerai, kad tie koduotojai liepia norintiesiems užsikuoduoti dvi savaites ar kiek ten, prieš apsilankant pas juos, būti negėrus. Štai tos dvi savaitės tai tikrai gali padėti.
Pritariu ir vijimui lauk visokiausių pranašų, pritarčiau ir loterijų draudimui. Bet grįžkime prie sapnų. Jų, reikia tikėtis, niekas neuždraus. O jei ir uždraustų, nieko blogo neatsitiktų – mus aplankantys sapnai taptų dar mielesni. Vien todėl, kad uždrausti.
Kas yra sapnai ir iš kur jie atkeliauja?
Kol kas niekas tiksliai negali to pasakyti. Visi šie klausimai – tik retoriniai. Skirtingos mistikų kartos atsakinėjo į juos įvairiai, pateikė ne vieną hipotezę. Nes kaip paaiškinti tai, kas nepaaiškinama? Ko gero, tiksliau būtų sapnus pavadinti paraleline realybe. Kaip aplink mus egzistuoja realus pasaulis, taip mumyse glūdi sapnų šalis. Pamenate Prousto „Prarasto laiko beieškant“ įžangą: Marselis vakarais skaito, o kai tik užgesina žvakę ir užmiega, sapne jį užvaldo ką tik skaityta knyga, virsdama skraidančiu kilimu.
Sapnų prasmę bandoma aiškinti nuo senų senovės. Daugelis sapnų aiškintojų yra linkę gąsdinti. Štai jei sapnuojate, kad krentate, arba jus persekioja sapnai, susiję su stichinėmis nelaimėmis – uraganais, žemės drebėjimu, cunamiais, potvyniais, sunerimkite dėl galimo kraujospūdžio padidėjimo. Jei sapnuose esate bejėgiai, jaučiate, kad negalite pasijudinti, pabėgti nuo pavojaus arba pakelti to, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo lengvas, jūsų kraujospūdis sumažėjęs. Jei sapne pajuntate mirties baimę, pavyzdžiui, patekote į nusikaltėlių rankas, važiuojate automobiliu su sugedusiais stabdžiais arba ant savo kūno matote pavojingą žaizdą, gresia širdies ligos. Apie gripą ir peršalimo ligas byloja sapnai apie pirtį ar vonią – jums atrodo, kad besimaudant vanduo yra pernelyg šaltas arba, priešingai, karštas. Jeigu sapnuojate saldumynus – saugokitės lėtinio gastrito ir skrandžio opos. Raskite būdą nusiraminti ir pataisyti pašlijusius nervus, kratykitės neurozės ir depresijos, jei sapne negalite rasti išėjimo, esate aklavietėje, labirinte ar pasiklydote, pavėlavote į traukinį.
Štai susapnavau, kad visi mano gyvenimo traukiniai jau išvykę. Prabudęs pagalvojau – o gal jau tikrai.
Ieškokime sapnuose pozityvo
Ką besusapnuotume, svarbiausia likti optimistams. Susapnuota nelaimė gali prišaukti sėkmę! Susapnavote barnį su sutuoktiniu? Nesijaudinkite! Tai gali reikšti, kad jūsų santykiai pereina į naują etapą, o jūs galite drąsiai pasikliauti savo žmogumi. Sutuoktinis sapne jus paliko? Tai dažniausiai reiškia kopimą karjeros laiptais arba netikėtus pinigus. Jei sapne sutuoktiniu tampa kitas žmogus, ruoškitės ilgai kelionei. Sapnas, kuriame sulaužėte ištikimybę, gali reikšti linksmą šventę, vakarėlį. O jei košmaruose regėjote uošvienę ar anytą, galbūt giminėje laukia vestuvės arba krikštynos.
Susapnavote dideles finansines bėdas? Tokie sapnai dažniausiai sapnuojami prieš didelius pirkinius. Kuo daugiau pinigų išleidote sapne, tuo daugiau uždirbsite realybėje. Jei susapnavote, kad neturite kišenėje nė skatiko, ruoškitės finansinių reikalų pagerėjimui. Prarasti pinigus sapne – realybėje sulaukti palikimo ar bent jau laimėti ginčą. Susapnavote, kad jus apvogė? Galite investuoti į verslą – sulauksite pelno. Jei sapne pinigus vogėte jūs – tai reiškia laimę santuokoje.
Susapnavote, kad užklupo liga? Galite nesiskubinti pas gydytoją – su pablogėjusia sveikata sapnas nesusijęs. Sapnai, kuriuose sergate, reiškia geras naujienas ir viltis. Sapne regėjote kruvinas rankas? Tai irgi geras ženklas – jei prieš tai sirgote, liga veikiai pasitrauks. O jei po tokio sapno nusipirktumėte loterijos bilietą, jis veikiausiai būtų laimingas. Susapnavote gydytoją ar seselę – nusiteikite, kad jūsų svajonė greitai išsipildys. Dantų skausmas sapne reiškia, kad jus realiame gyvenime palaiko draugai, galvos skausmas – netrukus išspręsite sudėtingą problemą, gerklės ligos – laukia sėkmė versle. Jei susapnavote, kad esate prie mirties, – jums pasiseks meilėje!
Susapnavote nemalonumus darbe? Tai reiškia, kad jūsų laukia sėkmė ir stulbinanti karjera. Jei sapnuojate ginčus su bendradarbiais – pasitikėsite savimi, atsiras proga įgyvendinti su darbu susijusį sumanymą. Nemalonios scenos su šefu – kaip tik šefas realybėje jus padrąsins, paskatins, palaikys. Jei sapne nesusitvarkote su savo pareigomis, vadinasi, realybėje itin efektyviai dirbate ir netgi pelnysite pagyrų.
Sapnų gaudyklės
Amerikos indėnai pirmieji pamėgino sukelti gerus sapnus ir atsikratyti košmarų. Jie sugalvojo sapnų gaudykles, kurių dabar galima rasti muziejuose ir parduotuvėse, o kai kurie žmonės pasikabina savo automobiliuose kaip laimę nešantį ženklą.
Amerikos indėnams sapnai ypač reikšmingi. Pasakojimuose ir legendose gausu atsitikimų, kai košmarai išpranašavo nelaimę ar katastrofą. Indėnai tiki, kad nakties oras kupinas gerų ir blogų sapnų, kurie bet kada gali pasiekti miegantįjį.
Sapnų gaudyklės pakabinamos virš miegojimo vietos ten, kur jas gali apšviesti pirmieji ryto saulės spinduliai. Anot indėnų, tam tikri sapnai ir juose pasirodantys vaizdiniai skirti konkretiems žmonėms. Sapnų gaudyklė negali sutrukdyti šiems sapnams pasiekti tam tikro žmogaus. Jie visada praeis pro tinklą, o miegantysis būtinai regės jų simbolius ar prisimins perteiktą informaciją. Sapnų gaudyklė skirta apsaugoti nuo nakties ore skrajojančių blogų sapnų. Nesant sapnų gaudyklių, jie neva laisvai plaukioja, gali aplankyti ir išgąsdinti miegantįjį. Sapnų gaudyklės sugauna blogus sapnus, kuriuos sunaikina ryto saulės spinduliai. Sakoma, kad taip pagautas ir sunaikintas sapnas negali daugiau aplankyti žmonių – jis daugiau nebeskraido ore.
Sapnų gaudyklę galima pasidaryti pačiam, tereikia kokio nors lanko (medinio, plastmasinio), kurį galima pasidaryti, pavyzdžiui, iš šakų. Lankas aptraukiamas tinkleliu, kurio viduryje prakerpama maža skylutė. Gaudyklę galima papuošti plunksnomis ar karoliukais.
Ir dar apie pozityvius sapnus. Sapnuoti šiukšles – išsipildys slaptas troškimas; nerandate sapne bendros kalbos su vaikais – greitai atžalų sėkmė jus pradžiugins; stichija sugriovė jūsų namus – laukite svečių! Ne veltui marsiečiai tvirtai įsitikinę: „Nelauktas svečias blogiau už Gagariną.“ Bet tuo nebūtina tikėti. Ką nors sapnuoti lietuviams būdinga ir net poetai pastebi, jog mieguistas mūsų gyvenimo suvokimas yra tiesiog svajokliškas noras snūduriuoti su visa gamta. Lietuviui reikia, kad tik būtų „gražu“, jo troškimas – „diemedžiu žydėti“. Sako, labiausiai pildosi sapnai, susapnuoti penktadienio naktį. Žodžiu, prisiminkite, ką šią naktį sapnavote. Ypač pildosi sapnai, susapnuoti apie 5 val. ryto.
Ričardas Jakutis