PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2021 m. Gegužės 14 d. 08:36

Už pareigūnams bruktą kyšį – laisvės apribojimas 2 metams

Šiauliai

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


175004

Kai kurie piliečiai vis dar gyvena „mada susitarti“. Tačiau laikai keičiasi ir kyšio davimas ar ėmimas pamažu išgyvendinamas. Dabar siūlydami kyšį žmonės gali atsidurti teisiamųjų suole. Taip nutiko ir Kelmės rajono gyventojai bandžiusiai papirkti pareigūnus ir taip „praslysti“ nuo atsakomybės už akcizais apmokestinamų prekių įsigijimą ir laikymą.

Šiaulių apylinkės teismas moters bylą išnagrinėjo balandžio 13 d., viešame teisiamajame posėdyje. Moteris buvo kaltinama pagal LR BK 227 str. 2 d. (papirkimas).

Rimtų nemalonumų moteris prisidarė, kai Kelmės rajono policijos komisariato pareigūnai rugsėjo 16 d. patikrino Tytuvėnuose žinomą „tašką“ ir rado 520 pakelių cigarečių, paženklintų Baltarusijos Respublikos banderolėmis. 20 pakelių buvo ištraukta iš antklodės užvalkalo miegamajame, kitos rastos rūsyje. Nors moteris teigė, kad cigaretes pirko sau ir sūnui, tačiau toks pasiteisinimas nuo atsakomybės už akcizais apmokestinamų prekių įsigijimą ir laikymą, pažeidžiant nustatytą tvarką, neatleidžia. Bendra rastų cigarečių vertė siekė 1846 eurus.

Tuomet „taško“ savininkei iškilo nemenkų nuostolių grėsmė. Tą moteris puikiai žinojo, nes 2018 metais ji už analogišką veiklą - kontrabandinių cigarečių įsigijimą ir laikymą – buvo patraukta administracinęn atsakomybėn ir jau mokėjusi pusantro tūkstančio eurų baudą. Tik aną kartą rastų rūkalų kiekis ir vertė buvo mažesni.                                                       

O štai rugsėjo 18 d. moteris buvo iškviesta į Kelmės rajono policijos komisariatą protokolui surašyti. Nagrinėjant administracinio nusižengimo bylą dėl kontrabandinių cigarečių (LR ANK 209 str. 5 d.), 79 metų tytuvėniškė į rankinę buvo įsidėjusi 1000 eurų ir Veiklos skyriaus vyriausiajam tyrėjui pasiūlė į protokolą įrašyti, kad pas ją buvo rasta tik 20 pakelių kontrabandinių cigarečių, o 500 pakelių nutylėti. Pareigūnas ją informavo, jog to daryti negalima, o pareigūno papirkimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę, visgi ji, siekdama sau naudingos administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimo baigties, į tyrėjo striukės kišenę įbruko 1000 eurų.

Pareigūnui neliko nieko kito, kaip išsikviesti kolegas ir įforminti pareigūno papirkimą.     

Kyšiu siekusi susimažinti baudą, moteris užsidirbo baudžiamąją bylą. Moteris stojo prieš teismą dėl policijos pareigūno papirkimo ir balandžio 13 d. sulaukė teismo verdikto. Šiaulių apylinkės teismas priėmė nutarimą, moterį pripažino kalta, padarius nusikaltimą dėl kyšio davimo ir paskyrė jai bausmę – 2 metus laisvės apribojimo. Taip pat į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą moteris turės sumokėti 500 eurų (10 MGL).

O štai siūlytas kyšis – 1000 eurų – laikomas nusikaltimo padarymo priemone, tad buvo konfiskuotas ir perduotas valstybės nuosavybėn.

Prisiminkite - pilietis, kuris neteisėtais veiksmais bando išvengti administracinės atsakomybės, nusikalsta dvigubai. Bet koks grynųjų pinigų davimas policijos pareigūnui vertinamas kaip kyšis. Pakanka vien siūlymo, kad asmuo būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.