PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Rugsėjo 23 d. 17:00

Utenos TAU – vieta, kur vyresnio amžiaus žmonės skatinami neužsidaryti tarp keturių sienų

Utena

Utenos TAU nuotr.

Kamilė VaciukevičiūtėŠaltinis: Utenos diena


320062

Utenos trečiojo amžiaus universitetas savo veiklą pradėjo 2012 metais. Daugiau nei dešimtmetį gyvuojantis universitetas suteikia galimybę 55 metų ir vyresnio amžiaus žmonėms turiningai praleisti laisvalaikį, atrasti bendraminčių, ugdyti naujus įgūdžius.

Devyni fakultetai

Kaip pasakojo Utenos trečiojo amžiaus universiteto (toliau – Utenos TAU) direktorė Biruta Vaškelienė, galima prisijungti net prie devynių skirtingų fakultetų veiklų: Buities kultūros, Kultūros pažinimo, Meninės saviraiškos, Menų, Politologijos ir istorijos, Skaitmeninių kompetencijų, Sveikos gyvensenos, Turizmo ir Užsienio kalbų. Taip pat pernai buvo įsteigtas Užpalių fakultetas, kuriame buriasi Užpalių bendruomenės nariai.

Utenos TAU klausytojams organizuojamos paskaitos, kelionės, susitikimai su žinomais visuomenės veikėjais, įvairiais specialistais, vyksta sveiką gyvenseną ir judrumą skatinantys užsiėmimai bei kiti renginiai.

Nariai domisi turizmu, lavina užsienio kalbas ir skaitmeninį raštingumą

Pasak direktorės, populiariausias fakultetas – Turizmo. Kaip pasakojo šio fakulteto dekanė Zita Burneikienė, fakulteto nariai važiuoja į ekskursijas po Lietuvą ir kitas šalis. „Kelionės būna vienos dienos, būna kelių. Kartais važiuojame į tolimesnę ekskursiją, netrukus keliausime į Šveicariją. Žiemą mes susirenkame bibliotekoje, nes su ekskursijomis šiuo metų laiku sudėtingiau. Bibliotekoje aptariame buvusias išvykas, pasitariame, kur dar norėtume nukeliauti“, – pasakojo dekanė.

Ne ką mažiau žmonės domisi Užsienio kalbų fakultetu. „Nariai mokosi vien vokiečių ir anglų, kadangi vaikai su anūkais gyvena užsienyje, o jie nori susikalbėti“, – sakė Utenos TAU vadovė.

Vyresni žmonės aktyviai lavina ir savo darbo kompiuteriu gebėjimus. Apie 80 proc. narių aktyviai naudojasi elektroniniu paštu. „Siunčiu jiems tvarkaraščius, informaciją apie visokius renginius elektroniniu paštu. Jiems tai labai patinka, jie viską mato, viską randa“, – teigė B. Vaškelienė. Taip pat nariai su savo įrenginiais gali ateiti pasikonsultuoti ir taip geriau išmokti naudotis technologijomis. Klausytojai labai domisi ir sveika gyvensena – ypač populiarūs yra užsiėmimai plaukimo baseine.

Bendruomenė – draugiška ir atvira

Turizmo fakulteto dekanė pasakojo, kad žmonės prie Utenos TAU dažnai prisijungia būtent dėl bendravimo. „Kam užsidaryti namuose, sėdėti ir galvoti, kaip čia mano sveikata?.. Gal geriau žmonėms kažkur išeiti, pabendrauti“, – pridūrė Z. Burneikienė. Pasak jos, daug draugysčių, ypač tarp moterų, kadangi jos sudaro didžiąją dalį klausytojų, užsimezga kelionių metu ir per šokių užsiėmimus.

Birutė Jatautienė, lankanti kultūros, sveikos gyvensenos, skaitmeninių kompetencijų renginius, teigė, kad Utenos TAU bendruomenė draugiška, smalsi, visi dalijasi sukaupta patirtimi. „Išėję iš buvusių darbo kolektyvų čia suradome daug naujų draugų. Kartu švenčiame gimtadienius ir kitas šventes“, – sakė B. Jatautienė.

Susidomėjimas Utenos TAU auga metai iš metų

Pasak Utenos TAU direktorės, „universitetas – judantis organizmas: vieni išeina, kiti ateina, suserga, miršta“, todėl narių skaičius visada kinta. Tačiau pastebima, kad prie Utenos TAU veiklų nori prisijungti vis daugiau miesto gyventojų. Jei pirmaisiais metais įstojo 73 nariai, pernai įstojusių buvo jau 96. Iš viso praeitais mokslo metais Utenos TAU priklausė apie 350 vyresnio amžiaus žmonių.

„Visi labai nori stoti, nuolat klausinėja. Daug stojančių būna, vadinasi, žmonės kalba, yra patenkinti mūsų veikla“, – pridūrė direktorė.

Utenos TAU klausytoja B. Jatautienė sakė, kad be galo gera, jog Utenoje vyresnio amžiaus žmonės gali tobulinti save įvairiose srityse. „Tai suteikia galimybę neatsilikti nuo gyvenimo, neužsidaryti tarp keturių sienų, bendrauti su bendraamžiais. Juk gyvenime aktyviai dirbusiam ir veikliam žmogui sunku sustoti ir laiką leisti tik prie televizoriaus“, – dalijosi B. Jatautienė.