PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2018 m. Birželio 7 d. 16:12

Utenos regiono plėtros taryba priėmė istoriškai svarbų sprendimą

Utena

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


40680

2018 m. birželio 7 d. Visagino savivaldybėje įvyko Utenos regiono plėtros tarybos posėdis, kuriame dalyvavo Utenos apskrities rajonų savivaldybių merai, Regioninės plėtros departamento prie VRM Utenos apskrities skyriaus ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovai, administracijos direktorius Sergejus Mickevičius ir kiti administracijos specialistai. Posėdžiui pirmininkavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas.

Posėdžio metu buvo svarstytas labai svarbus visam regionui klausimas dėl projekto „Pasaulinio medicininių produktų gamintojo plėtros projektas“ pripažinimo regioninės svarbos projektu. Priminsime, kad Visagino savivaldybės taryba 2018 m. gegužės 22 d. sprendimu Nr. TS-101 pritarė UAB „Intersurgical“ projekto „Pasaulinio medicininių produktų gamintojo plėtros projektas“ įgyvendinimui Visagino savivaldybės teritorijoje ir nusprendė siūlyti Utenos regiono plėtros tarybai pripažinti UAB „Intersurgical“ projektą „Pasaulinio medicininių produktų gamintojo plėtros projektas“ regioninės svarbos projektu.

Klausimą pristatė UAB „Intersurgical“ generalinis direktorius Sigitas Žvirblis.

APIE UAB „INTERSURGICAL“

UAB „Intersurgical“ yra pasaulinė plataus medicininių gaminių asortimento, skirto kvėpavimo takams kūrėja, gamintoja ir tiekėja. Įmonė gamina platų asortimentą priemonių, skirtų kvėpavimo takų priežiūrai – anestezijai, reanimacijai, deguonies ir aerozolio terapijai. Gaminiai skirti naudoti ne tik ligoninėse, bet ir namuose. UAB „Intersurgical“ užima daugiau negu dešimtadalį pasaulinės medicininės įrangos rinkos dalies. Produkcija realizuojama virš 100 šalių.

Vidinė įmonės filosofija yra nuolatos siekti greitai ir efektyviai reaguoti į vartotojų poreikius bei tenkinti jų reikalavimus. Bendrovės tikslas yra laikytis aukščiausių standartų savo veikloje: dirbant su gydytojais, bendraujant su pacientais bei darbo santykiuose su visais darbuotojais. UAB „Intersurgical“ – bendrovė, kuria galima pasitikėti.

Inovacijos taip pat yra svarbus UAB „Intersurgical“ verslo aspektas visose srityse. Jos padeda Bendrovei tiekti aukštos kokybės gaminius bei paslaugas, leidžia teikti ekonomiškai efektyvius sprendimus, siekiant patenkinti šiandienos poreikius.

Bendrovės gaminiai yra sukurti ir pagaminti vadovaujantis BS, ISO ir ES standartais. Įmonė yra įsipareigojusi minimaliai kenkti aplinkai gaminių gamybos ir paslaugų tiekimo metu, todėl įdiegė Aplinkos apsaugos valdymo sistemą, kuri yra sertifikuojama Tarptautiniu ISO 14001 standartu.

APIE PROJEKTĄ

Dėl augančios medicininės įrangos paklausos pasaulinėje rinkoje, UAB „Intersurgical“ ketina didinti gamybines apimtis, todėl reikalinga įkurti naują gamyklą, padidinsiančią gamybines apimtis. Planuojamo vykdyti projekto apimtyje Bendrovė per pirmuosius 3 metus Visagine numato sukurti apie 200 naujų darbo vietų bei investuoti 7 mln. Eur į ilgalaikį materialųjį turtą. Numatoma, kad 98% medicininės įrangos, pagamintos naujojoje Visagino gamykloje, bus eksportuojama į užsienio rinkas, tai tiesiogiai prisidės prie regiono konkurencingumo augimo.

Projekto įgyvendinimas buvo svarstomas tarp tokių šalių kaip Rumunija, Bulgarija, Malaizija, Kinija, Lenkija bei Lietuva. Tačiau naujos įmonių grupės gamyklos artumas prie jau egzistuojančios, vienos pagrindinių grupės įmonių gamyklos Pabradėje, sudarys galimybę dalintis bei įdiegti turimą patirtį bei vadybinius sprendimus.

Vienas esminių Visagino savivaldybės pranašumų yra veikiantis profesinių mokyklų lyderis Lietuvoje – Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras (toliau VTVPMC). VTVPMC užima 1-ją vietą Lietuvos profesinių mokyklų reitinge pagal mokinių profesinius pasiekimus – studentai užima prizines vietas suvirintojų, mechatronikų, IT specialistų meistriškumo konkursuose. Mokymo įstaiga parodė pažangumą ir norą orientuotis į darbo rinką dar 2016 m., pasirašydama bendradarbiavimo sutartį su UAB „Intersurgical“ gamykla Pabradėje, pagal kurią pameistrystės būdu pradėta ruošti bendrovei reikalingi specialistai – automatinių sistemų eksploatavimo mechatronikai. Toks bendradarbiavimas užtikrina abiem šalims naudingą partnerystę ir stiprina profesinės mokyklos prestižą. Tai sudaro prielaidas VTVPMC tapti dar stipresniu lyderiu Lietuvoje.

Utenos regionas turi pakankamai žmogiškųjų resursų. Čia skaičiuojama apie 66 500 darbingo amžiaus gyventojų. Aukštąjį išsilavinimą turi net 16% apskrities gyventojų ir pagal šį rodiklį atsilieka tik nuo didžiųjų šalies apskričių – Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos. Lietuvos darbo biržos 2017 m. duomenimis nedarbo lygis Utenos regione siekė 12,2%, skaičiuojama arti 10000 bedarbių, iš kurių apie 1 200 jaunimo iki 29 m. amžiaus.

Jau turima gamybos patirtis Lietuvoje įmonei taip pat leistų pradėti gamybos procesus naujoje Visagino gamykloje greičiau, efektyviau bei tiksliau, pritaikyti modernias gamybos technologijas, nei kitose valstybėse. Naujoji gamykla būtų statoma naudojantis naujausiomis Intersurgical įmonių grupės turima know-how bei inovacijomis. Gamykla būtų planuojama ir vystoma atsižvelgiant į efektyvumo bei ekologijos reikalavimus, būtų pritaikomi naujausi valdymo metodai bei strategijos, pvz., TOC ir LEAN, ISO standartai ir kt.

UAB „Intersurgical“, kaip pasaulinio garsaus investuotojo, sprendimas atidaryti gamyklą regione yra teigiama žinia kitiems investuotojams apie regiono ir visos Lietuvos perspektyvas įgyvendinti investicinius planus. Bendrovės įsikūrimas duos pozityvių signalų siekiant pritraukti daugiau naujų gamybos investuotojų į šį regioną.

Šis projektas ženkliai prisidės prie Utenos regiono plėtros plane bei Visagino savivaldybės 2016–2022 metų strateginiame plėtros plane nustatytų regiono plėtros tikslų ir uždavinių, ir gali būti laikomas Utenos regiono regioninės svarbos projektu. Be to, projekto įgyvendinimas prisidėtų prie verslo ir investicijų bei pramonės potencialo skatinimo bei prie regiono silpnybių mažinimo: t. y. bloga regiono darbo rinkos situacija, didėjantis dėl mažo darbo užmokesčio gyventojų nemokumas, nepakankamas regiono įmonių verslumas ir konkurencingumas šalies ir užsienio rinkose, darbo vietų trūkumas, silpni gyventojų verslumo įgūdžiai.

Utenos regiono plėtros tarybos nariai prabalsavo vienbalsiai ir davė žalią šviesą naujam investuotojui!

Nuotraukas rasite čia.