PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Rugsėjo 11 d. 10:01

Ukmergės vaiko teisių apsaugos specialistai: būkime neabejingi – išgelbėsime gyvybes

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


98460

Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos išvakarėse Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Ukmergėje specialistai apie vieną opiausių problemų šiuolaikiniame pasaulyje – suicidą – atvirai kalbėjosi su Ukmergės globos centre gyvenančiais paaugliais.

„Niekas neapsaugotas nuo įvairių gyvenimo sukrėtimų: išsiskyrimo su artimu žmogumi, mirties, nesėkmės moksle ar darbe, didelių rūpesčių, viso to, kas gali sukelti sunkią psichologinę būseną. Tad nereikia vengti su vaikais, o ypač paaugliais, kalbėti apie mirtį, saugoti juos nuo stiprių emocijų. Tai yra kasdieninis gyvenimas. Tik, žinoma, reikia atsižvelgti į jauno žmogaus amžiaus tarpsnio ypatumus ir individualius vaiko ypatumus. Turėdami žinių, vaikai galės labiau padėti sau ir aplinkiniams“, – sako Vaiko teisių apsaugos skyriaus Ukmergėje patarėja Audronė Jasionienė.

Su globos centre gyvenančiais paaugliais vaiko teisių apsaugos specialistės diskutavo apie tai, kaip padėti ir ko negalima sakyti žmogui, galvojančiam apie savižudybę, kaip atpažinti gilių psichologinių sunkumų patiriantį draugą, bendraamžį, kur galima kreiptis pagalbos.

„Paaugliai aktyviai dalyvavo diskusijoje, sakė savo nuomonę, prisiminė situacijas, su kuriomis yra susidūrę, o susitikimo pabaigoje visi turėjo pabaigti frazę ,,Aš gyvenu, nes...“. Vaikai sakė, kad gyvena, nes myli gyvenimą, turi daug svajonių ir tikslų, kurių siekia, turi dėl ko gyventi, nes gyvenimas yra linksmas“, – draugišką pašnekesį su vaikais apibendrino Vaiko teisių apsaugos skyriaus Ukmergėje specialistė Romualda Civilkienė.

Jeigu patiri smurtą mokykloje ar namuose; tėvai nesirūpina, ar esi pavalgęs, ar turi kuo apsirengti, nusiprausti;matai, žinai, kad kitas vaikas yra skriaudžiamas;turi klausimų apie galimus pagalbos būdus, aukščiau išvardytose situacijose gali kreiptis į „Pagalbos vaikams linijos“ konsultantai (socialiniai darbuotojai, psichologai ir teisininkai).

Parašyk laišką el. p. info@pagalbavaikams.lt arba skambink trumpuoju nemokamu numeriu 116 111.