PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2021 m. Kovo 20 d. 12:52

Ūkiuose dirbantys imigrantai skundžiasi išnaudojimu

Pasaulis

Commons.wikimedia.org nuotr. / Lauko darbininkai

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


168802

Darbo sąlygos sezoniniuose Jungtinės Karalystės ūkiuose ir fermose jau ilgus metus apipintos įvairiausiomis istorijomis apie darbininkų išnaudojimą. Šįkart apie vergiškas sąlygas prakalbo ir praėjusiais metais sezoniniam darbui atvykę asmenys iš Rytų Europos.

35-erių Elena Trofimova darbą rado per agentūrą „Concordia“, kuri buvo licencijuota „Home Office“ atstovė. Darbo sąlygos skambėjo neblogai – 6 mėnesių sezoninis darbas uogų ir vaisių rinkėjams Škotijoje, valandinis atlyginimas – 8,72 svaro sterlingų per valandą. Darbo vieta buvo skelbiama netoliese Aberdeen miesto esančiame „Castleton Fruit Farm“ ūkyje.

Kaip rašo „Mirror“, deja, atvykusi į JK, moteris pateko į tikrą vergiją, kuri nei iš tolo nepriminė žadėtų darbo sąlygų.

Paaiškėjo, kad už gyvenimą nedideliame ir vos sanitarines sąlygas atitinkančiame karavane, moteris privalo mokėti nuomą, neatitiko ir skelbime nurodytos darbo sąlygos. Savaitės nuoma už gyvenimą karavane kiekvienam kainavo po 57,40 svaro sterlingų, t. y. po beveik 230 svarų sterlingų per mėnesį. Viename karavane dažniausiai gyvena trys ar keturi darbininkai.

„Tam, kad galėčiau legaliai atvykti į šalį, turėjau už vizą iš Rusijos ir kelionę sumokėti 244 svarus sterlingų. Per pirmąsias dienas supratau, kad čia toli gražu nėra tai, kas buvo žadėta. Darbo sąlygas ištvėriau tris savaites, nuolat taupiau kelionei atgal į namus. Iki minimumo sumažinau išlaidas maistui, mes ne dirbome, mes tiesiog vergavome 142 hektarų plote. Kai nebepavyko atlaikyti krūvio, mane tiesiog pašalino iš ūkio“, - tikino moteris.

„Castleton Fruit Farm“ ūkis yra vienas didžiausių vaisių augintojų ir tiekėjų šalyje, veikiantis jau daugiau nei 20 metų. Čia kasmet dirba apie 400 imigrantų.

Darbininkai iš Moldovijos ir Baltarusijos taip pat antrino moters pasakojimui. Esą jų darbas pirmą mėnesį baigėsi tuo, kad vos užteko sumokėti už karavano nuomą ir įsigyti maisto, higienos priemonių, o patys vyrai buvo išnaudojami kaip vergai.

25-erių ukrainietis Vladyslav Kucheriavyi tame pačiame ūkyje praėjusiais metais dirbo nuo birželio iki spalio.

„Mažai kas kalba, nes bijo. Ūkyje galioja baudų sistema, kuri labai apsunkina tavo galimybes uždirbti bent minimalų atlygį. Kas dvi valandas ten vyksta tarsi patikrinimai, kur skaičiuojama, kiek dėžių vaisių jau surinkome, ar visi vaisiai surūšiuoti gerai, ar nieko nepraleidome. Tam, kad uždirbtume minimalų dienos atlygį, turėdavome pilnai išpildyti dienos normą. Jei to nepavykdavo padaryti, bet kuriuo metu darbininkai galėdavo būti išsiųsti atgal į karavaną laukti kitos dienos, bet už tą darbo dieną, net už kelias valandas, jiems nebuvo sumokama.

Visi buvome pervargę, išsekę. Pagal sutartis mes neturėjome galimybės keisti darbo vietą. Man pavyko pasiekti visas reikiamas normas, pavyko užsidirbti. Fiziškai aš tikrai pavargau, bet labiau tai buvo psichologinis spaudimas. Jie nuolat kartojo, kad jeigu kažkuris iš mūsų neįvykdysime dienos normų – būsime išsiųsti atgal ir nieko neuždirbsime, liksime vergetomis“, - teigė jaunas vyras.

Anglija Today

untitled.jpg