Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
A. Valaičio nuotr.
Reporteris Gargždų BangaŠaltinis: Etaplius.lt
Sausio 13-oji vienai gargždiškių šeimai nuo šiol asocijuosis ne tik su Laisvės gynėjų diena, bet ir su gaisru, vos nesupleškinusiu jų namų. Ant viryklės palikta keptuvė su įkaitintu aliejumi akimirksniu įplieskė gaisrą, ugnies liežuviai suniokojo ką tik atliktą patalpų remontą. Nepaisant to gargždiškių veiduose šypsenos: „Artimųjų namuose nebuvo, jiems pavojus negrėsė, tačiau kilus gaisrui patalpose blaškėsi augintinė Deira, kurią gaisrininkai išgelbėjo. Esame dėkingi Gargždų ugniagesiams už jų profesionalumą ir operatyvų darbą.“
Degė jau trečią kartą
Gargždiškė Jūratė Fomičevienė „Bangai“ pasakojo, kad namas, kuriame kilo gaisras, buvo statytas jos dėdės Povilo Beizako, priklausė jos tėčiui Jonui ir mamai Petronėlei, o paskutiniu metu pirmajame aukšte gyveno ji su šeima, o antrajame – kaimynė Elena Dargienė-Solomacha, įkūrusi ir šalia veikiančią „Siuvyklą pas Elytę“. Pusė namo buvo parduota. „Labai atsiprašome E. Dargienės-Solomachos, mat gaisras pas mus kilo ne pirmą kartą. Anksčiau du kartus buvo užsidegęs namo kaminas, tačiau, žinoma, tąkart degimai nebuvo tokio masto“, – pasakoja J. Fomičevienė.
Lemtingąją sausio 13-ąją ji kepė duoną aliejuje. Manė išjungusi viryklę, tačiau ji tebebuvo įjungta. „Į duris pasibeldė Tatjana Ž., kuri mūsų šeimai – lyg Dievo siųstas angelas, ir pranešė, jog broliui reikia pagalbos. Iš namų trumpam išbėgau 13 val., o viryklė, pasirodo, taip ir liko įjungta. Laimei, pro patalpas besiskverbiančius dūmus pamatė „Ievos skanėstuose“ pietavęs Algis Neteckis, kuris iškart iškvietė gaisrininkus. Esame jam labai dėkingi. Kai grįžau, gaisrininkų komanda jau dirbo. Savo darbą jie atliko labai profesionaliai, man iškart uždavė kontrolinius klausimus: ar yra patalpose žmonių, ką būtina paimti ir pan. Svarbiausia, kad mūsų škotų baltasis terjeras Deira, kuri jau skaičiuoja trečius gyvenimo metus, buvo išgelbėta. Tai mūsų šeimos narė“, – teigė J. Fomičevienė.
Atrakintos durys užminė mįslę
Antradienio popietę J. Fomičevienė su savo kurtomis gėlių puokštėmis (moteris yra floristė), vaikais ir Deira apsilankė Gargždų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, kur nuoširdžiai padėkojo gaisro metu dirbusiai brigadai. Dirbusios pamainos vadas Viktoras Kazragys pasakojo, kad pranešimas apie gaisrą buvo gautas apie 14 val. Patalpos jau degė atvira liepsna, buvo labai tiršta dūmų. „Gaisras buvo įsismarkavęs, tačiau jį užgesinome per maždaug 5 min. Jei taip būtų atsitikę kokiam Endriejave, iš namo mažai kas būtų likę“, – svarstė V. Kazragys. Anot jo, radus atrakintas duris, pirmiausia reikėjo įsitikinti, ar patalpose nėra žmonių, kuriems gresia mirtinas pavojus. Pasirodžius šeimininkei, ši, kaip minėta, informavo, jog reikia išgelbėti tik šuniuką, ką sėkmingai pavyko padaryti.
Pamainoje tądien dirbo ugniagesiai Tomas Macijauskas, šunytę išgelbėjęs Rimvydas Milius, Artūras Rupšys, vairuotojai Rimantas Šiurys, Aivaras Vitkus.
Vadas V. Kazragys, paklaustas, ar dažnai sulaukia žmonių padėkų, atsakė, jog nedažnai, bet sulaukia. Juk žmonės patiria didžiulį stresą, dėl gaisro netenka ir namų, išgyvena dėl nuostolių, tad ir taip turi daug rūpesčių. Gargždų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Tomas Taučius komentavo, jog vyrai yra atsidavę darbui, dėl to dažniausiai tenka sulaukti pagyrimų jų atžvilgiu. „Atlyginimai, žinoma, nestipriai motyvuoja. Daugelis greta turi ir kitus darbus, tam palankus ir darbo grafikas, mat dirbama kas ketvirtą parą. Kitu atveju už 500–600 Eur vargiai išlaikysi šeimą. Tad vieni statybose, kiti žemės ūkyje užsidirba papildomai“, – pastebėjo T. Taučius.
Gėris nugali blogį
Gaisrą išgyvenusi Jūratė įsitikinusi, jog niekas šiame gyvenime nevyksta be reikalo. „Žinoma, buvo didžiulis stresas, įtampa. Vyras gaisro metu buvo išvykęs į Klaipėdos valstybinę kolegiją, kur studijuoja ir kaip tik tądien laikė egzaminą. Dar tą pačią naktį jau turėjome miegoti kitur. Gerai, kad buvome nusipirkę butą Gargžduose. Nes gaisro nuniokotose patalpose planavome atidaryti kūrybines darbo su gėlėmis dirbtuves. Dabar ši svajonė neišvengiamai įgaus didesnį išsipildymo pagreitį“, – viliasi floristikai neabejinga Jūratė.
Moteris neapsakomai džiaugiasi, kad atsigauti po gaisro tiek morališkai, tiek materialiai padėjo giminės, artimieji, bičiuliai. „Esame labai dėkingi geriausiems draugams Indrei ir Deividui Padaigiams už visokeriopą pagalbą. Noriu padėkoti savo mamai su vyru už besąlyginę meilę ir rūpestį mano vaikams, broliui Artūrui Beizakui ir jo šeimai už paramą, sesei Loretai Gedmintienei ir jos vaikams ir labai dėkoju savo broliui Ričardui Beizakui, pas kurį ir išskubėjau tą sausio 13-ąją. Jis turi auksines rankas, ir mūsų įsigytą butą jau beveik pakeitė neatpažįstamai, mūsų tarpusavio ryšys labai sustiprėjo“, – šypsodamasi pasakojo J. Fomičevienė. Moteris, įvertinusi, kokią grandininę reakciją sukėlė gaisras, prieina prie išvados, jog išties nėra to blogo, kas neišeitų į gera. „Ir tas skaičius 13 galbūt nėra toks nelaimingas. Kova už laisvę irgi buvo sutepta krauju, tačiau iškovota. Mūsų šeimos istoriją paženklino gaisras, tačiau neabejoju, kad viskas išeis į gera“, – optimistiškai, nors sudegusios patalpos nebuvo apdraustos, į ateitį žvelgia gargždiškė.
ĮDOMU
gaisrininkai-gelbetojai-17.jpg