PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2018 m. Kovo 24 d. 08:00

Ugniagesiai įspėja: ledas darosi vis pavojingesnis

Vilnius

pixabay.com nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


32463

Šiemet ugniagesiai gelbėtojai jau atliko 113 gelbėjimo darbų vandenyje, iš jų 28 - gelbėjimo darbus ant ledo. Jie ištraukė 13 skenduolių ir išgelbėjo 10 žmonių. Šylant orams, ledas kasdien darosi vis pavojingesnis, tačiau žvejai ir kiti gyventojai dažniausiai to nepaiso.

Štai ir šią savaitę Trakų rajono priešgaisrinės gelbėjimo įstaigos Onuškio ugniagesiai Grendavės kaime, Vilkokšnio ežere, gelbėjo už 400 m nuo kranto įlūžusį vyrą.

„Žmogus, pasirodo, per ežerą trumpino kelią namo ir įlūžo, - sakė Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Kęstutis Kirsnauskas. - Nors vandens toje vietoje tebuvo iki juosmens, vyras pats nebegalėjo išlipti. Ugniagesiai jį ištraukė su gelbėjimo virve ir ratu.“ Jis buvo perduotas medikams.

Pavasario atodrėkio metu ledas darosi ypač netvirtas, korėja. Tad kol nuo vandens telkinių jis dar nenutirpo, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas dar kartą prašo gyventojų, ypač žvejų, ant jo nelipti ir įspėti to nedaryti aplinkinių.

Ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 centimetrai, primenama Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešime. Tik toks ledas jau gali išlaikyti žmogų. Tačiau kad jis išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Trapus ledas susidaro ir tose vietose, kur įteka upeliai, yra šaltinių.

ELTA