Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Asociatyvi Pexels.com nuotr.
Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt
Lietuvoje vis stipriau įsitvirtinant omikron atmainai, kasdien stebime ir didėjančius COVID-19 atvejų skaičius. Reikšmingas atvejų augimas stebimas ir Šiaulių regione. Epidemiologams ir medikams daugiausia nerimo kelia blogėjanti situacija ugdymo įstaigose ir augantis sergančių vaikų skaičius.
NVSC Šiaulių departamento vadovės Simonos Abromavičienės teigimu, per pastarąsias dvi savaites sergamumas Šiaulių apskrityje ženkliai išaugo. Registruojama dvigubai daugiau atvejų, negu buvo prieš tai. Sergamumas ir toliau didėja ne tik Šiaulių mieste, bet ir kitose Šiaulių regiono administracinėse teritorijose.
Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu sergamumo rodiklis Šiaulių mieste viršija šalies vidutinį sergamumo lygį ir siekia 2512,7 atv. 100 tūkst. gyventojų (tuo tarpu sausio 17 dieną šis rodiklis buvo 1793,2). Kitose Šiaulių regiono savivaldybėse vidutinis šalies sergamumo lygis dar nėra viršijamas. Didesnis sergamumas stebimas Radviliškio ir Akmenės rajono savivaldybėse. Mažiausias fiksuojamas Joniškio, Šiaulių rajono ir Kelmės rajono savivaldybėse.
Naujų atvejų 7 dienų vidurkis Šiaulių apskrityje šiuo metu siekia 413. Lyginant su ankstesnėmis savaitėmis, matyti, kad šis rodiklis padidejęs kone dvigubai. Šiaulių mieste jis sudaro 240, Šiaulių rajone – 43, Akmenės rajone – 36, Joniškio rajone – 20, Kelmės rajone – 23, Pakruojo rajone – 24 ,Radviliškio rajone – 67.
Per praėjusią savaitę nustatyti 3 įvežtiniai atvejai. Vienas susirgimas nustatytas Šiaulių mieste. Asmuo atvyko iš Dominikos Respublikos. Susirgo iš Norvegijos grįžęs Šiaulių rajono gyventojas. COVID-19 infekcija nustatyta ir iš Egipto parvykusiam pakruojiečiui.
Daugėja protrūkių ugdymo įstaigose
S. Abromavičienė pažymėjo, kad šiuo metu, esant labai dideliam atvejų skaičiui, NVSC specialistai nebepajėgia ištirti visų atvejų, tai duomenys apie židinius yra tik preliminarūs, t. y. sudaryti remiantis tais atvejais, kuriuos pavyko išsiaiškinti.
NVSC Šiaulių departamento vadovė akcentavo, kad trečiąją metų savaitę itin išaugo vaikų sergamumas. Šiaulių apskrityje jis sudarė 16,48 proc. visų registruotų atvejų skaičiaus. Didžiausias sergamumas stebimas 10–14 ir 15–17 metų amžiaus grupėse.
NVSC Šiaulių departamento duomenimis, šiuo metu Šiaulių regione skaičiuojama 90 aktyvių protrūkių. Didžioji dalis, t. y. daugiau nei 75 proc., siejami su ugdymo įstaigomis, 7,7 proc. – su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis, 15,5 proc. – su kita veikla.
61 proc. visų protrūkių registruota Šiaulių mieste, 10 proc. – Akmenės rajone, 6,6 proc. – Šiaulių rajone, po 4 proc. – Joniškio ir Kelmės rajonuose, 5,5 proc. – Pakruojo, 7,7 proc.– Radviliškio rajone.
Per praėjusią savaitę iš viso identifikuoti 69 nauji protrūkiai. 84 proc. jų siejami su ugdymo įstaigomis. Daugiausia protrūkių fiksuota Šiaulių mieste – 43. 95,3 proc. jų siejami su ugdymo įstaigomis.
Šiaulių miesto mokyklose testavimas buvo vykdomas 2 kartus per savaitę. Per savaitę patvirtinta 140 COVID-19 ligos atvejų.
„Tikrai yra ikimokyklinio ugdymo įstaigų, kur kokybiško ugdymo tiekti negalime“, – situaciją komentavo S. Abromavičienė.
Ligoninėje – sumaištis dėl sergančių darbuotojų
Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorės Česlovos Špūrienės teigimu, ligoninės personalas jaučia, kad COVID-19 situacija šalyje blogėja. Pasak jos, šiuo metu užpildyta 76 proc. kovidinių lovų. Šiuo metu ligoninėje gydoma 70 pacientų, reanimacijoje – 6.
Stipriai padidėjo sergančių vaikų skaičius. Šiuo metu stacionare gydoma 15 vaikų, 1 iš jų – reanimacijoje. Per savaitgalį 10 vaikų išleista gydytis ambulatoriškai. Moters ir vaiko klinikoje šiuo metu gydomos ir 3 gimdyvės. Viena iš jų serga simptomiškai.
Č. Špūrienės teigimu, rodikliai nėra blogi, bet situacija sudėtinga, nes serga ir ligoninės personalas.
„Prėjusią savaitę turėjome didelį protrūkį traumatologijos centre. Mums pagelbėjo kitos įstaigos. Papildomai atsidarėme 19 lovų, nes matėme, kad situacija yra blogėjanti“, – sakė ligoninės vadovė.
Pasak jos, kovidinius ligoninius jau priima ir Radviliškio bei Kelmės ligoninės. Taip pat aktyvuotos kovidinės slaugos lovos Naujosios Akmenės ir Pakruojo ligoninėse, kalbamasi ir su Kuršėnų ligonine.
Iš viso praeitą savaitę COVID-19 infekcija nustatyta 68 Šiaulių ligoninės darbuotojams. Visa tai apsunkina darbo organizavimą.
„Posėdžiaujame ir perorganizuojame savo darbus, padengdami darbuotojų trūkumą. Kai kurie darbuotojai pasiėmė virškrūvius, arba iš kitų padalinių atkėlėme ten, kur trūksta. Planinių operacijų apimčių nemažiname. Situacija yra įtempta ir labai nestabili. Svarstysime klausimą, kad tie, kurie yra besimptomiai, galbūt galėtų dirbti kovidiniuose skyriuose“ – teigė ligoninės vadovė.
Mobiliajame punkte – apgultis
Šiaulių miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėjos Viktorijos Palčiauskienės teigimu, norinčių testuotis skaičius taip pat gerokai išaugo. Per savaitę mobiliajame punkte padaryta 4350 tyrimų.
„Maksimaliai didinamos mobiliojo pukto darbo apimtys, kad kuo greičiau būtų galima išsitirti, ar žmogus serga COVID-19 liga. Stengiamės ieškoti papildomų resursų, nes poreikis išsitestuoti yra didžiulis“, – sakė V. Palčiauskienė.
Per paskutines 7 dienas Šiaulių mieste iš viso atlikta 6500 tyrimų. 31,4 proc. iš jų buvo teigiami.