Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Andrius TverijonasŠaltinis: Etaplius.lt
Viena didžiausių ir moderniausių Baltijos šalyse pavojingųjų ir nepavojingųjų atliekų tvarkymo įmonių – UAB „Toksika“ – apibendrino besibaigiančių metų veiklos rezultatus. Jie džiugina: įmonė dirba efektyviai, skaidriai ir atsakingai. Be to, yra atvira visuomenei – į rezultatų aptarimą pasikvietė arčiausiai įsikūrusios Medelyno gyvenamojo rajono bendruomenės atstovus ir įmonės veikla besidominčius šiauliečius LR Seimo narius.
Per metus – 10 000 tonų pavojingųjų atliekų
Pasak UAB „Toksika“ generalinio direktoriaus Arūno Dirvinsko, pagrindinis įmonės prioritetas – aplinkosauga. „Džiaugiamės, kad ir 2016 m., ir 2017 m. aplinkosaugine prasme dirbome pavyzdingai. Tarša nėra padidėjusi, ji leistinose normose – netgi mažesnė“, – sako jis.
Direktoriui antrina UAB „Toksika“ valdybos pirmininkas Dangirutis Janušas. „Šie metai buvo pakankamai geri. Pirmiausia, deginimo įrenginys dirbo stabiliai, dūmų valymas vyko efektyviai – tai rodo grafikai. Taip pat surinkome daug atliekų – daugiau nei 10 000 tonų, iš jų apie 7,5 tonų saugiai sudeginome deginimo įrenginyje“, – įspūdingus skaičius vardija jis.
Tiesa, pavojingųjų atliekų tvarkymo sistema Lietuvoje nėra ideali ir toli gražu ne visos pavojingomis vadinamos atliekos utilizuojamos saugiai. Ypač opi medicininių atliekų problema. „Medicininės atliekos turi būti sutvarkytos pakankamai greitai, nes yra arba užterštos, arba infekuotos. Deja, dalis jų palaidojama sąvartynuose. Bet turime gerą žinią. Dėka čia esančių Seimo narių aplinkos ministras pasirašė įsakymą, kad nuo 2018 m. gegužės 1 d. medicininės atliekos nebekeliaus į sąvartyną. Taigi, galime tikėtis, kad vis didesnė jų dalis bus sutvarkoma saugiai“, – sako D. Janušas.
nuotrauka-1.jpg
Vienintelė Lietuvoje
Minėtieji Seimo nariai – Stasys Tumėnas ir Valerijus Simulik. Jiedu sako nuolatos bendradarbiaujantys su įmonės vadovybe, sekantys bendrovės veiklą. Bendrove domisi ir Seimo narė Rima Baškienė, į renginį delegavusi savo padėjėją Juditą Šakočiuvienę.
„Nėra abejonės, kad „Toksika“ yra viena moderniausių atliekų deginimo, saugojimo vietų. Taip pat tai – vienintelė vieta Lietuvoje, kur galima saugiai naikinti ypač pavojingas medžiagas“, – sako S. Tumėnas.
„Ūkio ministerija, Aplinkos apsaugos departamentas internete tiesiogiai stebi išmetamų teršalų sudėtį. „Toksika“ įpareigota per parą keliolika kartų skelbti šiuos duomenis. Taigi, visi suinteresuoti žmonės gali juos pasižiūrėti. Bet iš karto galiu pasakyti, kad „Toksikoje“ laikomasi visų reikalavimų, garantuojama, jog nešiukšlinama aplinka ir nekenkiama žmonėms“, – teigia
V. Simulik.
Subliuškusios baimės ir ateities planai
Metų veiklos aptarimas, dalyvaujant valdžios atstovams, tapo gražia tradicija. Į susitikimus kviečiami ir arčiausiai įsikūrusių bendruomenių atstovai. „Džiaugiamės, kad pas mus atvyko Medelyno seniūnija. Tai rodo, kad jie pasitiki mumis. Mums tai labai svarbu“, – sako A. Dirvinskas.
Direktorius neslepia: vystant veiklą, teko išlaikyti bendruomenės egzaminus. Buvo nepagrįstų baimių dėl mirtinos taršos arba bliūkštančių nekilnojamojo turto kainų – juk kas gi norės gyventi šalia pavojingųjų atliekų tvarkymo įmonės? Tačiau dėl bendrovės pastangų ir kantraus situacijos pristatymo net ir didžiausi skeptikai tapo ramūs dėl „Toksikos“ kaimynystės.
„Žmonės aprimo. Jie informuoti, pasiskaito ir ataskaitas, ir matavimus. UAB „Toksika“ prisideda prie bendruomenių švenčių organizavimo – ir parama, ir kitomis priemonėmis“, – pastebi Arnoldas Venckus, Medelyno seniūnijos Sodo-Birutės gatvių seniūnaitis.
Baigiantis dar vieniems sėkmingiems veiklos metams, UAB „Toksika“ generalinis direktorius pasakoja apie jau kuriamus planus. Pavyzdžiui, kitąmet žadama gerokai išplėsti atliekų priėmimo aikštelę, suaktyvinti po atliekų deginimo susidariusių šlakų saugų laidojimą.
Reklama