Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
R. Pasiliausko nuotr., "Suvalkietis"
Loreta TumelienėŠaltinis: Etaplius.lt
Praėjusią savaitę Marijampolės savivaldybės administracijoje vicemeru pradėjo dirbti Romualdas Makauskas. Iki tol jis vadovavo SEB banko Marijampolės filialui. Vicemeru R. Makauskas tapo antrą kartą: šiame poste jis dirbo ir pirmais atkurtos Nepriklausomybės metais.
Su nauju vicemeru kalbamės apie naują darbą, ateities planus ir tikslus.
R. Makauskas sako, kad sulaukęs pasiūlymo užimti vicemero pareigas ilgai nesvarstė.
„Manau, kad atėjo laikas kitokiai veiklai. Banke išdirbau beveik dvidešimt ketverius metus. Mūsų filialas pasiekė gerų rezultatų, esame tarp pirmaujančių šalyje. Niekada nebuvau atitrūkęs nuo Marijampolės reikalų. 1991–1993 metais dirbau Marijampolės miesto vicemeru, vėliau daug metų, išskyrus dvi kadencijas, buvau Tarybos narys, vadovavau Finansų ir ekonomikos komitetui. Darbas savivaldybėje man žinomas. Turiu sukaupęs patirties, todėl noriu ja pasinaudoti dirbdamas Marijampolės savivaldybės žmonėms“, – sakė vicemeras.
Mero pavaduotojas kuruos sritis, už kurias anksčiau buvo atsakinga Irena Lunskienė: jaunimo, socialiniai reikalai, kultūra, sveikatos apsauga, švietimas, vaikų teisių apsauga. Vicemero prašymu jam dar skirti ir finansiniai klausimai.
Pirmą darbo savaitę R. Makauskas stengėsi kiek galima daugiau susipažinti su jam skirtomis sritimis, departamentų ir skyrių darbu. Taip pat analizavo savivaldybės finansinę padėtį.
„Finansų valdymo srityje pagrindinis dalykas – finansinių kaštų efektyvus panaudojimas, pajamų ir išlaidų subalansavimas. Reikia stebėti, kad savivaldybės finansinė veikla nesutriktų. Klausimų daug: įgyvendiname įvairius projektus, mieste sutvarkytos didžiulės sankryžos, prie jų esančios gatvės. Tai didžiulės lėšos. Už kai kuriuos darbus dar neatsiskaityta, todėl stebime ir reguliuojame finansinius procesus, kad skolų našta nesutrukdytų naujiems darbams, savivaldybės finansinei veiklai“, – sakė R. Makauskas.
Pasak vicemero, švietimo srityje jis analizuoja įstaigų apskaitos centralizavimo ir optimizavimo klausimus, aiškinasi tikslingumą ir galimybes. Galvojama apie ikimokyklinio amžiaus vaikų elektroninės registracijos įvedimą, kad efektyviai būtų sprendžiami mažųjų savivaldybės gyventojų patekimo į darželius klausimai. Kultūros srityje pagrindinis darbas – Marijampolei patikėta misija būti 2018 metų šalies kultūros sostine. Reikia numatyti visiems metams programą ir užtikrinti jos finansavimo šaltinius.
Paklaustas, kaip pasikeitusi savivaldybės administracija nuo jo pirmos vicemero kadencijos, R. Makauskas pasidžiaugė, kad padaryta daug puikių darbų, dirba nemažai profesionalų, savo sritį išmanančių specialistų. Vis dėlto jis neslėpė, kad yra padalinių, kur laikas sustojęs. Pastebima komunikavimo, bendravimo su interesantais trūkumų. Šias sritis reikės tobulinti.
Per savo darbo kadenciją vicemeras žadėjo siekti atsinaujinimo, pažangos. „Mano nuomone, savivaldybė turėtų būti prestižine ta prasme, kad kiekvienas darbuotojas jaustų atsakomybę, profesionaliu darbu pateisintų įstaigos vardą. Pagrindinis tikslas – į Savivaldybės administraciją ateinantys gyventojai turi būti laukiami. Tikrai ne visada galime žmonėms padėti, tačiau privalome išklausyti, paguosti ir paaiškinti realią padėtį. Interesantai turi gauti atsakymus į rūpimus klausimus, nebūti siuntinėjami iš vieno kabineto į kitą. Turi keistis požiūris į žmogų. Darbe reikalausime tvarkos, darbo drausmės, darbuotojų kompetencijos“, – sakė vicemeras. Anot R. Makausko, smagu, kad merės, vicemerų ir administracijos direktoriaus požiūriai sutampa. Dirbant komandoje bus lengviau pasiekti tikslą.
Paklaustas apie pagrindines savivaldybės problemas, vicemeras įvardija gyventojų mažėjimą. Nuo 1990 metų emigravę apie 25 proc. gyventojų. Norima juos susigrąžinti. Tai įmanoma kuriant naujas darbo vietas, keliant darbo užmokestį. Vicemeras tikisi, kad šią problemą padės išspręsti į Marijampolę ateinantis užsienio kapitalas: Danijos langų ir lauko durų gamybos milžinė „Dovista A/S“, statanti Marijampolės LEZ teritorijoje gamybos kompleksą, Ispanijos automobilių detalių gamintojos „CIE Automotive“ valdoma Lietuvos alkūninių velenų gamintoja „CIE LT Forge“, taip pat besiplečiančios mūsų įmonės.
Kita, anot vicemero, svarbi sritis – tęsti Marijampolės tvarkymo darbus, iš centro keliauti į miesto pakraščius, ten tvarkyti gatves, prie daugiabučių namų esančias aikšteles. Šiems darbams buvo skirta 450 tūkstančių eurų, už šias lėšas suremontuota apie 30 aikštelių.
Ir trečia problema – savivaldybės administracijoje turi keistis darbuotojų požiūris į žmogų. „Tikiu, kad mūsų komandai pavyks šias problemas išspręsti“, – sakė R. Makauskas.