Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
Etaplius.lt archyvo nuotr.
Pranešimas spaudaiŠaltinis: Etaplius.LT
Apsispręsti dėl pensijų kaupimo galima iki birželio 30 d. „Sodra“ apie įtraukimą papildomai informuoja gyventojus elektroniniais laiškais, automatiniais skambučiais ir asmeninių konsultacijų metu.
„Sodros“ pranešimus dėl pensijų kaupimo šiais metais gavo beveik 236 tūkst. žmonių. Iš jų 100 304 gyventojai įtraukti į pensijų kaupimą. Tai jaunesni nei 40 metų žmonės, dirbantys pagal darbo sutartį arba vykdantys savarankišką veiklą ir niekada iki šiol nekaupę pensijai. Įstatymas numato, kad žmonės įtraukiami į kaupimą kas trejus metus, kol jiems sukaks 40 metų.
Kita gyventojų grupė, šiemet gavusi „Sodros“ pranešimus, – žmonės, iki 2019 m. birželio 30 d. neterminuotam laikui sustabdę pensijų kaupimą. Anksčiau jie buvo pensijų kaupimo dalyviai, jų sukauptos sumos liko pensijų fonduose ir toliau investuojamos, tačiau pensijų reformos metu nusprendė nebemokėti naujų įmokų. Tokių žmonių šiemet 135 351.
Iki šiol beveik 65 proc. visų asmenų, gavusių „Sodros“ pranešimus, jau susipažino su pateikta informacija asmeninėse paskyrose. Likę 35 proc. dar neatsidarė pranešimų. Svarbu prisiminti, kad automatinis įtraukimas veikia tokiu principu: jei žmogus iki šių metų birželio 30 d. neatsisakys pensijų kaupimo, bus laikoma, kad jis sutinka su įtraukimu arba automatiniu įmokų atnaujinimu.
Kaip patikrinti, ar šiais metais buvau įtrauktas į pensijų kaupimą
Kiekvienas Lietuvos gyventojas turi savo asmeninę „Sodros“ paskyrą. Prisijungus prie paskyros www.sodra.lt/gyventojui per elektroninės bankininkystės sistemą, su elektroniniu parašu ar per elektroninius valdžios vartus, paskyroje galima rasti visą gyventojui aktualią informaciją: „Sodros“ siunčiamus pranešimus, informaciją apie įmokas, išmokas, savo socialinio draudimo laikotarpius, stažą ir kita.
Norint laiku gauti informaciją apie įtraukimą į dalyvavimą pensijų kaupime ir valstybinio socialinio draudimo naujoves, svarbu atnaujinti savo kontaktinius duomenis asmeninėje paskyroje.
Prisijungę prie asmeninės paskyros, spauskite ant savo vardo dešiniajame viršutiniame kampe. Įveskite aktualius kontaktinius duomenis, o skiltyje „Proaktyvus (išankstinis) informavimas“ pasirinkite, kokiu būdu Jums bus siunčiama svarbi informacija. Taip pat verta peržiūrėti savo elektroninio pašto dėžutės nustatymus, kad „Sodros“ laiškai nebūtų nukreipiami į nepageidaujamus pranešimus (SPAM).
Nurodę savo kontaktus, pranešimus ir priminimus gyventojai taip pat gaus elektroniniu paštu arba SMS žinutėmis.
Kaip „Sodra“ informuoja gyventojus apie įtraukimą į pensijų kaupimą
Gyventojai, šiemet įtraukti į pensijų kaupimą arba kuriems siūloma atnaujinti įmokų mokėjimą, jau gavo po du pranešimus savo asmeninėse „Sodros“ paskyrose. Pirmasis pranešimas buvo išsiųstas sausio pradžioje. Kovą tiems, kurie jo neperskaitė, buvo išsiųsti priminimai. Jei žmogus yra nurodęs savo el. pašto adresą, šie pranešimai taip pat buvo išsiųsti elektroniniu paštu.
Be to, „Sodra“ papildomai informavo gyventojus automatiniais skambučiais – kovo mėnesį svarbią informaciją apie pensijų kaupimą išgirdo daugiau nei 80 tūkst. žmonių.
Iki birželio 30 d. gyventojai dar gaus papildomų priminimų apie pensijų kaupimą tiek per asmenines paskyras, tiek el. paštu, telefonu ar konsultacijų metu.
Informacija teikiama ir gyvai – apsilankius „Sodros“ klientų aptarnavimo skyriuje dėl išmokų, įmokų ar kitais klausimais, konsultantai patikrina, ar gyventojas šiemet buvo įtrauktas į pensijų kaupimą, ar buvo atnaujintas jo įmokų mokėjimas, ir apie tai jį informuoja.
Registruoti laiškai nebebus siunčiami
Ankstesniais metais žmonėms, kurie neperskaitydavo pranešimų asmeninėse paskyrose, buvo siunčiami registruoti laiškai. Vis dėlto apie 30 proc. išsiųstų laiškų buvo grąžinami nepasiekę gavėjo. Taip pat nebuvo galimybės įvertinti, ar pasiekę adresatus registruoti laiškai padėjo užtikrinti tinkamą ir efektyvų žmonių informavimą.
Todėl šiais metais regis-truoti laiškai nebebus siunčiami, o „Sodra“ skirs daugiau dėmesio žmonių informavimui per asmenines paskyras, elektroniniais laiškais, telefoniniais skambučiais bei asmeninių konsultacijų metu.
Skaičiuojama, kad popierinių laiškų atsisakymas šiais metais leis sutaupyti 330 tūkst. Eur.
Ką daryti gavus pranešimą apie pensijų kaupimą
Gavusieji „Sodros“ pranešimą turi tris pasirinkimo variantus.
Jei norės prisijungti prie kaupimo arba atnaujinti įmokų mokėjimą, nieko daryti nereikės. Nuo 2025 m. liepos 1 d. automatiškai įtraukti žmonės taps pensijų kaupimo dalyviais „Sodros“ parinktoje bendrovėje bei pradės mokėti pensijų kaupimo įmokas. Asmenys, jau buvę kaupimo dalyviais, nuo liepos 1 d. vėl pradės mokėti įmokas toje pensijų kaupimo bendrovėje, kurioje šiuo metu yra investuojamos jų lėšos.
Jei žmogus nori kaupti kitoje bendrovėje, nei parinkta atsitiktiniu būdu, jis gali sudaryti sutartį su savo pasirinkta kaupimo bendrove.
Jei apsispręs nekaupti arba neatnaujinti įmokų mokėjimo, iki birželio 30 d. reikės pateikti prašymą asmeninėje paskyroje gyventojui ar „Sodros“ klientų aptarnavimo skyriuje ir atsisakyti dalyvauti kaupime arba atnaujinti įmokų mokėjimą.