Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Žydrūnas PilitauskasŠaltinis: Etaplius.lt
Liepos 15-ąją vykusio Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdžio metu svarstytas klausimas dėl lėšų skyrimo Plungės rajono Kulių gimnazijos IV g klasei 2019–2020 mokslo metais išlaikyti tarp posėdžiavusiųjų sukėlė emocijų ir diskusijų bangą bei papiktino merą Audrių Klišonį.
Miesto vadovas, išgirdęs, kokia turėtų būti Savivaldybės prisidėjimo suma minėtai klasei išlaikyti ateinančiais mokslo metais, kategoriškai nepritarė papildomam – daugiau kaip 35 tūkst. eurų – prisidėjimui. Jis pabrėžė, kad būtina padaryti viską, kad dar vienas taip reikalingas mokinys Kulių gimnazijos IV g klasėje atsirastų. Pirmiausia posėdžio metu Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Vitalija Pociutė pateikė išsamią informaciją apie 2019–2020 mokslo metų kiekvienos mokyklos klasių skaičių ir mokinių skaičių jose pagal vykdomas programas Plungės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose. Pavaduotoja sakė, kad komplektų skaičius kai kuriose mokyklose padidėjo, kai kuriose sumažėjo. Plungės „Saulės“ gimnazijoje vietoje planuotų trijų I gimnazinės klasės komplektų naujais mokslo metais bus keturi. Mat mokinių skaičius pirmose gimnazinėse klasėse išaugo iki 94. Plungės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje, kaip sakė V. Pociutė, vietoje planuotų keturių devintų klasių komplektų liks trys, mat besimokančiųjų pagal šios klasės programą mokinių skaičius sumažėjo, Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje vietoje planuoto vieno II gimnazinės klasės komplekto bus du, nes atėjo mokytis daugiau mokinių, „Senamiesčio“ mokykloje liks tik du devintų klasių komplektai vietoje planuotų trijų.
Pateikusi informaciją apie visas kitas rajono mokyklas, vedėjo pavaduotoja apgailestavo, kad susumavus kiekvienos mokyklos klasių skaičių ir mokinių skaičių jose, komplektų skaičius sumažėjo. Ji pabrėžė, kad 2019 metų rugsėjo 1 dienos planuojamas mokinių skaičius – 3 888, t. y. 69-iais mokiniais mažiau negu 2018 metų rugsėjo 1 dieną, o klasių komplektų skaičius – 194, t. y. keturiais komplektais mažiau negu praėjusiais mokslo metais. Kaip sakė V. Pociutė, džiugina tik pirmokų skaičius, kuris siekia 327, t. y. septyniais mokiniais daugiau negu 2018 m. rugsėjo 1 dieną.
Tačiau kai Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja V. Pociutė prakalbo apie Kulių gimnazijos IV klasę, kurios išlaikymui naujais mokslo metais reikalingos Savivaldybės lėšos, tarp posėdžiavusiųjų užvirė diskusijos. Vieni manė, kad reikia pritarti prisidėjimui ir skirti Kulių mokyklai nemažą sumą – daugiau kaip 35 tūkst. Eurų, bet didžioji dalis posėdžiavusiųjų tam nepritarė, nes prisidėjimo suma, pasak jų, labai didelė, ir reikia gerai pagalvoti apie susidariusią situaciją bei rasti kitą Kulių dvyliktokų likimą nulemsiantį sprendimo būdą. Daugelis tarp jų ir meras A. Klišonis buvo už tai, kad žūtbūt minėtoje klasėje reikia dar vieno dvyliktoko, jog Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skirtų lėšų šios klasės išlaikymui.
Posėdžio metu V. Pociūtė dar kartą pabrėžė, kad minėtos klasės išlaikymui ateinančiais naujais mokslo metais reikia 35 477 Eur (2019 m. – 11 826 Eur, 2020 m. – 23 651 Eur), kuriuos skirtų Savivaldybė, ir Kulių gimnazijos dvyliktokai turėtų galimybę baigti mokyklą. Kaip pabrėžė vedėjo pavaduotoja, nesusidarius minimaliam vaikų skaičiui 12-oje klasėje (iš 12 reikiamų mokinių yra tik 11), vadovaujantis Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašo 4 priedu, Savivaldybė iki rugpjūčio 31 dienos turi pateikti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai Savivaldybės tarybos sprendimą dėl lėšų skyrimo iš Savivaldybės biudžeto papildomam sąlyginiam klasių skaičiui išlaikyti (nuo einamųjų metų rugsėjo 1 dienos). Pagal šią metodiką, pasak V. Pociutės, III–IV gimnazijos klasėse nesusidarius 12 mokinių, ministerija tokios klasės išlaikymui lėšų neskiria. Vadovaujantis Aprašo 4 priedu, Savivaldybės prisidėjimo IV g klasei išlaikyti gali ir nebūti, jei mokykloje nebekomplektuojama II g klasė.
V. Pociutė taip pat minėjo, kad 2019 m. liepos mėnesį Tarybos posėdyje bus tvirtinami klasių komplektai 2019–2020 mokslo metams. Pagal dabartinius duomenis, Kulių gimnazijos IV g klasėje bus tik 11 mokinių. Be to, 9–12 klasės negali būti jungiamos, tad Savivaldybės prisidėjimas būtų būtinas.
Posėdyje dalyvavęs meras A. Klišonis kategoriškai buvo prieš prisidėjimą ir sakė, kad reikia daryti viską, kad tas vienas mokinys iš kur nors atvyktų ir nebereikėtų papildomų biudžeto pinigų, nes švaistytis tokiais dideliais pinigais būtų absurdiška. „Daugiau kaip 35 tūkst. – labai didelė suma! Tokių pinigų tikrai nemėtysime. Darykite viską, kad tas vaikas būtų! Ir jokių žodelių „gal“ čia negali būti! – meras buvo kategoriškas šiuo klausimu ir griežtai nutraukė Kulių gimnazijos direktorių, bandžiusį sakyti, kad gal iki rugsėjo 1 dienos ir ras dar vieną mokinį.
Be to, kaip sakė meras, jeigu Savivaldybė ir duotų tuos 35 tūkst. eurų Kulių mokyklai, tai toliau mokykla nieko nebedarytų, nebebūtų jokios motyvacijos, suinteresuotumo ieškoti dvylikto mokinio IV g klasėje, nes klasės išlaikymui turėtų reikiamą pinigų sumą.
Kulių gimnazijos direktorius Leonas Pečkauskas, dalyvavęs posėdyje, prieštaravo merui ir sakė, kad tikrai rankų nenuleisią ir toliau ieškosią mokinio. Pasak jo, gal iki rugsėjo pirmos Savivaldybės prisidėjimas ir nebebus reikalingas.
Posėdžio pirmininkė Vida Bondauskienė sakė, kad šią mokyklą norisi išsaugoti, tačiau meras buvo kategoriškas ir dar kartą pabrėžė, kad ne apie mokyklos išsaugojimą čia kalbama. Klasė turi būti suformuota iš 12 mokinių be jokių papildomų biudžeto pinigų, ir kitaip būti negali.
Posėdyje dalyvavusi vicemerė Asta Beierle Eigirdienė pritarė merui ir savo ruožtu pabrėžė, kad tai tikrai rimtas klausimas, dideli pinigai, o Kulių gimnazijos direktoriui mestas tikras iššūkis, tad jam reikia padirbėti kaip reikiant, kad problema iki rugsėjo 1 dienos būtų išspręsta. „Problema yra, bet ją galima išspręsti taip, kad Savivaldybės prisidėjimo nereikėtų“, – pabrėžė vicemerė.
A. Klišonis pasiūlė direktoriui L. Pečkauskui pasiskolinti mokinį iš kitos mokyklos. Po to, mokslo metų eigoje, kaip teigė jis, mokinių judėjimas iš vienos mokyklos į kitą yra galimas. Tad, pasak mero, jokių problemų kilti neturėtų, ir minėta pinigų suma liktų Savivaldybės kišenėje.
Baigus diskutuoti šiuo klausimu, komiteto nariai pritarė 35 tūkst. eurų prisidėjimui, tačiau į IV gimnazinę klasę atvykus dvyliktam mokiniui, Savivaldybės prisidėjimo nebereikėtų, ir problema būtų išspręsta.