Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Laimos Kavaliauskaitės-Bernotės nuotr.
Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt
Kepamų sveikuoliškų duonelių verslas, trys vaikai ir prie viso to dar vizažo menas – Agnės Dzeranovos kasdienybė. Ši moteris per dieną ne tik spėja šimtą darbų nuveikti, vaikais pasirūpinti, bet tuo pačiu dar randa laiko sportui ir visuomet atrodo pasitempusi, elegantiška bei rami.
Tapusi projekto #grožiažymėVIDUS ambasadore, moteris sutiko pasidalinti paslaptimis, kaip lekiančioje kasdienybėje rasti laiko sau, išlaikyti ramybę. Pasak Agnės, svarbiausia žinoti, kur geriausiai jautiesi kiekvieną dieną. Jos tvirtovė ir didžiausia paskata veikti – šeima.
Graži moteris – laiminga, einanti savo keliu
„Mano stipriąją ir man gražiausią pusę šiuo metu atskleidžia faktas, kad, nors esu pabaigusi teisės mokslus, kasdien tiesiog kepu duoną ir darau makiažus bei nebijau to pasakyti garsiai. Tokia jaučiuosi stipri ir graži. Aš didžiuojuosi, kad radau veiklas, kurios mane daro labai laimingą,nes jos man suteikia laisvę pačiai dėliotis savo laiką, skirti dėmesį vaikams, vyrui ir sau", – apie pozityvius pokyčius pasakoja Agnė.
Ji neneigia – nors buvo laikas, kada grauždavo kirminukas, kad galėjo siekti teisininkės karjeros, šiandien gali drąsiai teigti – vaikai ir šeima leido atrasti tikrąją save.
„Tai ir yra didžiausia žmogaus stiprybė – išdrįsti būti savimi, o ne gyventi pagal kitų formuojamas laimės sąvokas. Kadangi tai supratau, šiandien turiu daug energijos, sugebu realizuoti save įvairiapusėje kūryboje.
Kai nežinai ką pasirinkti ar daryti, svarbiausia paklausti savęs, kas man yra laimė? Aš supratau, kad man svarbiausia šeima, laimingi vaikai ir vyras, bei savirealizacija per mano mėgstamas veiklas, todėl ir gerai jaučiuosi tame, ką kasdien darau. Būnant šeimoje turi labai daug atiduoti, bet atgal grįžta dvigubai. Mano šeima – man tvirtovė, ten aš gerai jaučiuosi ir tada visa kita tampa tik detalėmis."
Išorinis grožis – gyvenimo būdas
Pasak verslininkės, išorinis grožis, tai ne tik tai, ką mums davė gamta, tai visuma to, kaip mus mato kitas žmogus. Tai ir švara, tvarkingumas, estetika, eisena, ir kalbėjimo manieros, rūbai.
„Ar man tai svarbu? Taip, nes aš moteris! O moteriška prigimtis – būti gražiai ir skleisti grožį aplink. Kai moterimi žavisi, ji tiesiog sužydi. Mes išto pasikrauname energijos, tad būti gražia sau yra būtina, tik vien išorinis grožis ne visada verčia žavėtis... Grožis nėra valanda laiko prie veidrodžio ryte – man tai gyvenimo būdas, vidinis dalykas, reikalaujantis valios. Pradedant nuo to, kiek miegi, ką valgai, kiek judi, kokias kosmetikos priemones naudoji, kokią informaciją iš aplinkos dedi į save ir baigiant tuo, kokią energiją paleidi į aplinką, ką spinduliuoji iš vidaus. Skamba kaip labai daug dalykų, ir nors laiko turiu ribotą kiekį, viską integruoju į savo kasdienius reikalus – mažus ritualus.
Pavyzdžiui, dažnai išeinu pasportuoti su vaikais – tuo pat metu, kai jie žaidžia lauke arba kai mes drauge vaikštome. Kai laistau gėles, tą patį laiką stengiuosi išnaudoti apsivalymui nuo streso, piktumo, blogos nuotaikos – tarytum medituoju, ir tai jau yra grožio dalis. O vakarais, kai tepuosi kremu, naudoju kelias priemones (serumą, kremą, paakių kremą) vien tam, kad labai gerai išmasažuočiau veidą, kas realiai suaktyvina kraujotaką ir mažina raukšleles. Dar sumigdę vaikus mėgstame su vyru valandėlę šnektelti, tada paprašau ir trumpo nugaros ar pėdų masažo. Vos 10 minučių tokio seanso ir abu laimingi – vyras išsikalbėjęs, žmona atsipalaidavusi."
Agnė teigia, jog stengiasi kuo mažiau negatyvo įsileisti vidun, neapkrauna savęs nereikalinga informacija iš aplinkos – tada daug lengviau spinduliuoti gerą energiją.
„O kalbant apie energiją, tam, kad jos turėtum, reikia ne tik jos nešvaistyti, kryptingai ją naudoti, bet ir pasikrauti jos. Todėl ypač svarbu mylėti save ir rasti laiko sau. Tai nėra lengva ir man, kol maži vaikai reikalauja daug dėmesio ir bemiegių naktų, labai gelbsti supratingas vyras ir motulė gamta. Trumpas pasivaikščiojimas, pabuvimas su savimi ir mintimis leidžia susigrąžinti vidinę ramybę."
Sportas – lengviausias būdas pasikelti nuotaiką, bet kaip rasti laiko?
Agnė sako jau seniai nesiejanti sporto tik su dailiomis kūno linijomis, todėl labai jį vertina.
„Po 45 minučių sporto gaminasi laimės hormonas, tad po treniruotės gali būti užtikrintas, kad jausiesi geriau nei prieš ją. Sportas veja lauk visas depresijas, jo metu valosi mintys, suaktyvinama kraujotaka, tad visi organai geriau atlieka savo darbą, atsiranda vis daugiau energijos, pradedi labiau pasitikėti savo jėgomis, o svarbiausia, kūnas valosi nuo toksinų, kas lemia ir geresnę savijautą, ir gražesnę odą."
Jauna mama neabejoja – laiko sportui galima rasti visada, svarbiausia suprasti judesio naudą ir neturint laiko eiti į sporto klubą, sportuoti visur, kur papuola.
„Su pirmu vaiku atrodo, kad neturi niekam laiko – galva užimta tik mažyliu, o ir sureikšmini kiekvieną smulkmeną, nes tai visiškai nauja patirtis. Su kitais vaikais – ieškai būdų kaip viską spėti ir suderinti tarpusavyje.
Tad aš tiesiog sportuoju su vaikais – turiu didelį privalumą, kad mano vyras – sveikos gyvensenos treneris, kuris vienija nemažą sporto entuziastų bendruomenę, visuomet išrenka įdomiausias vietas sportui. Bet jei neturiu laiko kažkur važiuoti, tiesiog „susipakuoju" vaikus į lauką – didesniems duodu paspirtukus, mažąją pasiimu su vežimu ir judam visi kartu namų apylinkėse. Vaikai važiuoja, aš bėgu. Kai jie pavargsta, sustojam – jie ilsisi, o aš tuo metu darau pritūpimus. Taip pat darau ir vesdama šunis pasivaikščioti (jei esu be vežimo), plaudama, siurbdama grindis ir net kepdama duonas. Kol ruošiu skardas, turiu ritualą padaryti apie 100 pritūpimų. Taigi, sportas – ir laikas su vaikais gryname ore, ir gera nuotaika, ir grožis bei sveikata."
Makiažas – teigiamų emocijų užtaisas
Visažistė užtikrintai sako, jog makiažas yra išorinė priemonė, kuri padeda pasijusti geriau viduje.
„Pavyzdžiui, aš sau gažiausia jaučiuosi ryte, nes tada būnu pailsėjusi ir pilna jėgų, netgi raukšlelės būna ne tokios ryškios. O minimalus makiažas man leidžia pasijausti dar gražesniai ir pasitikinčiai savimi moteriai. Nors, manau, kad sutvarkyti antakiai ir padažytos blakstienos kiekvieną padaro dailesne, bet svarbu, kad pati moteris tiesiog jaustųsi graži.
Jei jūsų nekamuoja spuogeliai ar raudonis, patamsėję paakiai, tai gal ir pudros nereikia. Ir jei vyras sako, kad jam nepatinka moterys su makiažu, tai jis tikriausiai matė blogus pavyzdžius. Gražiausias makiažas yra tas, kurio nesimato."
Darydama makiažus ji nenori transformuoti žmogaus, todėl stengiasi subtiliai pabrėžti moters grožį ir pamatyti, kas tinka būtent jai.
„Tam reikia ne tik išmanyti proporcijas, makiažo technikas, bet per tą pusvalandį ir pajausti žmogų. Manau, dauguma vizažistų stengiasi parodyti savo techninius įgūdžius, pamiršdami moters individualumą. Aš stengiuosi makiažą atlikti taip, kad jos sulauktų komplimeto „kokia tu graži", o ne „koks gražus tavo makiažas".
Kiekvieną kartą puošdama merginą aš atrandu ir įsimyliu kažkurį specifinį jos bruožą ir visuomet pasakau jai komplimentą apie tai.Pastebiu, kaip daugelis jų susigėsta ir yra nepratusios priimti gražių žodžių apie save. Tiesą sakant, ir pati kaskart suglumstu išgirdusi komplimentą, bet dalinti juos labai mėgstu ir visada tai darau nuoširdžiai. Be to, man labai džiugu, kad dabar madingas unikalumas ir natūralumo akcentavimas. Juk individualume ir yra grožis."
Nori jaustis gražiausia pasaulyje – kurk šeimą
„Žaviausia tai, kad vaikai tave dievina be makiažo ir jiems išvis nesvarbu, kaip atrodai. Jie tave išskėstomis rankomis pasitinka ir dalina šypsenas, sako „myliu" kiekvieną dieną, visiškai neatsižvelgdami į tavo išvaizdą. Šeimai reikia daug atiduoti, bet tikrai praturtėji dvigubai. Vaikai tiek daug išmoko, norisi dažniau sustoti, pasimėgauti, rasti grožį paprastuose dalykuose, ištirpti jų šypsenose.
Mano nuomone, geri ir darnūs santykiai – dviejų žmonių darbas. Poroje labai svarbu vienas kito palaikymas, pagarba, nuolankumas ir kito poreikių iškėlimas aukščiau savo (bet tai turi daryti abu). Vis dėlto, už santykius ir namų jaukumą šeimoje labiau atsakinga moteris, jai iš prigimties tai daryti lengviau. Tereikia pasinaudoti savo moteriškumo galiomis ir užkurti tą variklį, o vėliau degalų įpils ir vyras", – neabejoja A. Dzeranova ir priduria, kad asmeniniame gyvenime verta laikytis auksinės taisyklės – kokią energiją skleidi, tokią ir gauni.
„Mano idėja, kad kituose ieškai to, koks pats esi, o jei nori ką nors pritraukti – turi pats tuo spinduliuoti. Todėl man pačiai malonu stebėti tuos, kurie įkvepia savo gražiais santykiais, šeima – siekia dalintis savo laime, o ne ja puikuotis. Dabar daug skyrybų ir atrodo, kad žmonės, kurie gyvena daug metų kartu – negali vienas kito mylėti be proto. Mes su vyru šiemet švenčiame 10-as vestuvių metines ir nevengiame savo šeimos rodyti socialinėje erdvėje, nes norime dalintis savo istorija bei įkvėpti kurti gražius santykius, nes tu pats esi savo laimės kalvis."
Socialiniuose tinkluose siekia įkvėpti
Dažnas žmogaus klausimas – kaip rasti laiko ir jėgų? Agnė siūlo atsižvelgti į tai, ką skaitote, sekate, apskritai, su kokia informacija gyvenate. Su tuo labai susiję ir socialiniai tinklai.
„Kad ir kaip norėtųsi, jog būtų kitaip, aš pastebiu, kad mane veikia kitų nuomonė – teigiamos nuomonės mane įkrauna, o neigiamos mane liūdina, emociškai išmuša iš vėžių. Todėl ypač stengiuosi atsiriboti nuo negatyvių dalykų – neskaitau spaudos, neseku žmonių ir nežiūriu laidų, kurios mane slegia, net siaubo filmai man duoda neigiamų jausmų, todėl jų nežiūrime. Man dažnai būna gėda už mūsų tautą, nes pastebiu socialiniuose tinkluose daug pavydo, noro kitus kritikuoti, nuolat matyti neigiamus dalykus ir užsipulti... Tad iš savo pusės stengiuosi skleisti tik pozityvų turinį, įkvėpti žmones keistis, daryti savo gyvenimą šviesesniu ir geresniu.
Tiesa ir tai, kad virtualioje realybėje kuriami nerealistiški paveikslai, todėl emociškai silpniems žmonėms atsiranda pavydas, nepasitenkinimas sava situacija. Bet iš to išeitis paprasta – reikia susikurti savo laimės receptą – niekada negalvokite, kad jei ir jūs taip gyvensite, tai būsite laimingi. Turite išmokti būti laimingi savo gyvenime. Kai tą suprasite – už kitą pasidžiaugsite, bet jūsų negrauš neigiami jausmai ir visur ieškosite įkvėpimo."
Projektas #grožiažymėVIDUS – apie grožį su istorija. Apie grožį, kuris paremtas ne vien išore, bet ir vidumi. Apie natūralų ir iš kiekvieno žmogaus skirtingai bei individualiai spinduliuojantį – tokį, kokį sukūrė gamta.