PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2017 m. Gegužės 10 d. 15:28

„Trans-Kaimas_LT“ - paroda, skirta pasvarstyti apie savąjį lokalumą globaliajame pasaulyje

Šiauliai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


2377

Gegužės 12 d., penktadienį, "Laiptų galerijoje" - Remigijaus Venckaus fotografijų paroda "TRANS-KAIMAS-LT" ir autorinė paskaita "Eksperimentinė fotografija"

Doc. dr. Remigijus Venckus yra žinomas ne tik medijų kultūros ir meno tyrinėjimų srityje, bet ir aktyviai kuriantis eksperimentinį fotografijų meną. Į "Laiptų galeriją" menininkas atvyksta ir kaip autorinės paskaitos lektorius, ir kaip parodos autorius.

Apie paskaitą :

Gausiai fotografijomis iliustruotoje autorinėje paskaitoje apie eksperimentinę fotografiją menininkas R.Venckus supažindina su fotografijos kūrybos kryptimi, paaiškina kodėl, kaip ir ką kuria, apibrėžia, ką jo drąsūs fotografijos ir kompiuterinės technikos eksperimentai turi bendro su kalbos vartojimu ir jos suvokimu, kokios vyrauja šiuolaikinės eksperimentinės fotografijos tendencijos.Dalindamasis patirtimi doc. dr. R. Venckus nuolatos tiria medijas, revizuoja fotografijos, eksperimentinių videofilmų, literatūros ir kalbos ribas. Jis tarytum vykdo permanentinį kalbos išradimą. Autorinėje paskaitoje pristatoma ir aktų kūrybos sritis. Fotografuodamas doc. dr. R. Venckus tyrinėja vyro kūno seksualumo ribas, todėl susirinkusiuosius jis supažindins su penkerius metus kuriamu ciklu „Aš esu Kitas“. Šiame cikle autorius dažniausiai suformuoja savitas vaizdines nuorodas į Biblijos siužetus. Paskaita skirta visiems, besidomintiems šiuolaikine audiovizualine kultūra, kuriantiems fotografijos meną, užsiimantiems meno ir kultūros tyrimais, kuruojantiems fotografijos renginius kultūros darbuotojams, meno kūrėjams, kolekcionieriams ir rėmėjams, eksperimentuojančiam jaunimui, dėstantiems apie audiovizualinę kultūrą.

Paskaitos pradžia – gegužės 12 d., 16.30 „Laiptų galerijoje“

Apie parodą :

Pasak autoriaus Remigijaus Venckaus, kasdienėje veikloje, naudojant šiuolaikines komunikacijos technologijos, neretai susidaro įspūdis, jog būtent technologijos atveria visuomenei akis ir parodo gerokai platesnį pasaulį nei jame dalyvaujame kiekvieną dieną. Jos signalizuoja mums, kai susiduriame su kultūros įvairove ir iš jos kylančiais iššūkiais bei pademonstruoja mūsų pačių mąstymo ribas. Kultūros įvairovė atrodo tiek pat grėsminga, kiek ir veikianti labai žaismingai. Galiausiai ji mus paverčia šio žaidimo dalyviais. Iš įvairovės kylantys iššūkiai mums ir mūsų įprastai aplinkai vienodai adresuoja greitėjančios globalizacijos, kaip ir lėtėjančios lokalizacijos užduotis.

Galbūt mums per dažnai tenka jausti save lokaliu ir suprasti savo lokalumą? Galbūt ši jausena nėra labai negatyvi patirtis? Tačiau pasak R.Venckaus, jis neretai darantis išvadą, kad likti lokaliu savo mąstymu, neregėti savojo lokalumo globaliajame pasaulyje yra pakankamai pavojinga. Iš šios neregystės gimsta klaidingi kultūros naratyvai, mitai, į kuriuos įtikime ir kurių nenorime išsklaidyti.

Deja, pereinamosios kategorijos iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta. Kaip kultūros užribiai jos egzistuoja dabartyje. Jos pulsuoja vienodai reikšmingomis įtampomis. Pereinamosios kategorijos žymi nuolatinę teritorijų perženklinimo būtinybę ir mūsų kintančią vietą šalia jų arba jose. Todėl žodžių junginiai, prasidedantys trans… mus verčia gyventi šalia tranzito, atlikti transakciją, patirti transhumanizmo idėjų poveikį ir net kirsti gatvę, kuria žingsniuoja transseksualas. Visi šitie trans… mus glumina. Juk beveik nieko nežinome apie transhumanizmą arba transseksualus. Pastarieji asocijuojasi ne tik su nepriimtinu kitoniškumu, bet ir su iškrypimu. Dėl mažai argumentuotų arba iš viso nepasvertų asociacijų gimsta paradoksalūs nesusipratimai, skirtingi kultūros pasakojimų skaitymai. Todėl mano, kaip medijų menininko ir kultūros tyrinėtojo pagrindinė užduotis yra patikrinti bei ironiškai apmąstyti vyraujantį super-lokalų-primytivumą arba „lietuvišką kaimą”, tarpstantį mūsų viduje.

Parodos „TRANS-KAIMAS-LT“ pristatymas gegužės 12 d. 18 val. „Laiptų galerijoje“. Ją bus galima apžiūrėti iki birželio 1 d.