PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2020 m. Balandžio 23 d. 08:29

Trakų pilyje apsilankė neįprasti turistai

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


127154

Trakų istorijos muziejus net ir per visą Lietuvą sukausčiusį karantiną sulaukė gražaus tarptautinio keliautojų būrelio – Velykų savaitę atriedėjo 35 margučiai – turistai.

Nustebino geografija – „turistai“ atvyko ne tik iš kaimyninių Latvijos bei Lenkijos, bet ir Šiaurės Amerikos, Kinijos, Saudo Arabijos, Graikijos, Japonijos ir kitų artimesnių ar tolimesnių kraštų. Net penki margučiai – turistai „atriedėjo“ iš spalvingosios Meksikos. „Turistus“ kūrė Trakų meno mokyklos dailės skyriaus, Klaipėdos Eduardo Balsio menų mokyklos mokiniai, vieno „turisto” autorius – iš Utenos rajono Užpalių miestelio.

Prieš Atvelykį (kitaip vadinamą Velykėlėmis, vaikų Velykomis), balandžio 17-ąją į Trakų Salos pilies Didžiąją menę fotosesijai sostuose buvo pakviesti drąsiausi ir smalsiausi margučių – turistų autoriai. Truputį liūdna, kad laikantis dabarties saugos priemonių reikalavimų, „turistai“ ir jų autoriai tarpusavyje nebendravo – atvyko skirtingu laiku.

Visi muziejaus lankytojai margučiai – turistai sukurti Trakų istorijos muziejaus FB grupės ,,Virtuali menų dirbtuvėlė“ pirmos paskelbtos pamokos metu. Virtualios dirbtuvėlės idėjos autorė – muziejaus direktorė Alvyga Zmejevskienė, turinį kuria ir realizuoja muziejaus restauratorė ir dailės pedagogė Renata Mečkovskienė.

Pirmos pamokos metu vaikams buvo pasiūlyta netradiciniu būdu sukurti margučius – turistus, kurie, pasak R. Mečkovskienės, per vaikų Velykėles vingiuotu taku palei ežerą, per tiltus keliavo į Trakų Salos pilies kiemą, kur juos pasitiko milžinė sakmių antis ir stebuklingas jos kiaušinis, tapęs pamokėlės simboliu. Skelbiant pamoką buvo iliustratyviai pateiktos ir siūlomos priemonės (žirklės, kartonas, klijai, maistinės visų namų atsargos: kruopos, žirniai, kelių spalvų pupelės, lauro lapai, pipirai ir kiti prieskoniai, vazoninių augalų žiedai ar žolynai – viskas, ką galima surasti saugiai, neišeinant iš namų).

FB grupė ,,Virtuali menų dirbtuvėlė“ kviečia visus ir toliau kurti, siūlydama temas, susijusias su Trakų istorijos muziejaus veikla bei sukauptomis vertingomis ir gausiomis kolekcijomis.

Kviečiame sekti įvykius ir aktyviai dalyvauti!

Daugiau informacijos apie Trakų istorijos muziejaus FB grupės ,,Virtuali menų dirbtuvėlė“ pamokas: https://www.facebook.com/groups/217526576005928/ ir Trakų istorijos muziejaus FB paskyroje.

Brigita Balčytienė