Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
A. Bautronio nuotr.
Skaistė GrigutytėŠaltinis: Etaplius.LT
Projektas – didelės apimties, įgyvendinus visus jame numatytus darbus, Raseiniai iš tiesų turėtų tarptautinius standartus atitinkantį, modernų stadioną. Tačiau ministerijos skirtų lėšų visiems darbams atlikti toli gražu nepakaks. Savivaldybė turės arba pati prisidėti finansiškai, arba ieškoti finansavimo šaltinių.
Remonto nematė gerus 30 metų
Raseinių kūno kultūros ir sporto centro direktorius Aivaras Žakaitis sako, kad šiuo metu stadiono būklė yra tragiška ir tai akivaizdu. Turbūt nereikėtų stebėtis, nes paskutinį kartą rimtesni rekonstrukcijos darbai čia vyko prieš gerus tris dešimtmečius.
„Stadiono danga buvo klota 80-ųjų pabaigoje arba 90-ųjų pradžioje. Ten ant kalno yra vaikų darželis, kurį aš lankiau. Būdamas darželinukas pro langus matydavau, kaip stadioną tvarkė. Tai danga yra tokio senumo. Vejos žolę patys vis atsinaujiname, atsisėjame, prasilyginame kiek leidžia galimybės. Ir daug metų atgal buvo tvarkytos tribūnos, mediniai suolai pakeisti plastikinėmis kėdėmis. Tai praktiškai ir viskas, daugiau niekas tvarkyta nebuvo“, – pasakoja A. Žakaitis.
Baiminasi, kad iškas ir paliks
Meras A. Bautronis suskubo džiūgauti ir vardinti, kas rekonstrukcijos metu turėtų atsirasti stadione.
„Jau šią vasarą planuojama pradėti darbus – atsižvelgiant į gautą finansavimą, pirmiausia numatyta įrengti inžinerinius tinklus, teniso aikštę. Ateityje planuojama atnaujinti ir žiūrovų tribūnas, bėgimo takus, stadiono veją, futbolo stadioną ir sudaryti sąlygas užsiimti įvairiausiomis sporto šakomis mūsų stadione“, – džiaugėsi meras.
Tačiau po šiuo A. Bautronio įrašu raseiniškiai ėmė domėtis, ką reiškia „ateityje“, tai yra, kiek metų gali užtrukti viso projekto įgyvendinimas, ir ar tikrai teniso aikštelės įrengimas yra prioritetas visų darbų sąraše.
Kūno kultūros ir sporto centro vadovas sako, kad projekto užmojai iš tiesų dideli, tačiau pirmuoju etapu už gautus iš ministerijos pinigus greičiausiai pavyks tik sutvarkyti inžinerinius tinklus. Artėjant vasaros sezonui, A. Žakaitis baiminasi, kad ir taip ne pačios geriausios būklės stadionas po to neliktų išraustas ir nenaudotinas.
„Pirmieji darbai bus drenažas ir visa požeminė komunikacija. Leidimas darbams, kiek žinau, yra duotas, gaila, kad pinigų per mažai, jog iš karto vizualiai rezultatas matytųsi. Baisoka, kad sudarkys dabartinį esamą stadioną. Tikiuosi, kad bent bus galima jį po to eksploatuoti, tiek futbolo aikštę, tiek bėgimo takus. Nes tuos pirmuosius požeminius darbus padarys ir lauksime vėl pinigų injekcijos. Kada ji bus, neaišku“, – nerimauja Kūno kultūros ir sporto centro direktorius.
Lengvaatlečiai reprezentuoja Raseinius, bet treniruotis turi važinėti į Kauną
Šis stadionas – didžiausias visame rajone ir vienintelis atitinka Lietuvos lengvosios atletikos federacijos keliamus reikalavimus. Lengvoji atletika yra viena stipriausių Raseinių sportininkų kultivuojamų sporto šakų, šio krašto lengvaatlečiai drąsiai konkuruoja ne tik su mažesniųjų miestelių, bet ir su šalies didmiesčių sportininkais. Liūdna, tačiau savo kraštą reprezentuojantys sportininkai treniruotėms tinkamų sąlygų jame neturi.
„Aukštesnio meistriškumo sportininkai kelis kartus per savaitę treniruotis važinėja net į Kauną, nes mes tiesiog neturime jiems tinkamos sporto infrastruktūros. Tokiomis treniruočių sąlygomis tai čia yra stebuklas, kad treneriai ir sportininkai apskritai sugeba pasiekti tokių aukštų rezultatų“, – sako A. Žakaitis.
Išvystyta sporto infrastruktūra gerina viso rajono įvaizdį
Prie centrinės Vilniaus gatvės esantis stadionas turėtų reprezentuoti miestą. Judėjimas čia didelis, jį mato ne tik vietos gyventojai, bet ir svečiai iš kitų Lietuvos kampelių. Dabartinis vaizdas garbės Raseiniams tikrai nedaro. A. Žakaitis sako, jog sporto infrastruktūra, deja, nėra valdininkų prioritetas, nors tai yra sritis, kuri padeda gerinti viso rajono įvaizdį, populiarinti kraštą.
„Jei turėtume geras sąlygas lengvaatlečiams, futbolui, juk mes, Raseiniai, esame Lietuvos vidurys, puiki geografinė padėtis. Iš karto atsivertų galimybės organizuoti sporto stovyklas, rengti aukšto lygio varžybas mūsų mieste. Atvyktų daugiau žmonių, galbūt ir turistautų, su rajonu susipažintų. Tai ir reprezentacija Raseiniams, ir krašto populiarinimas, ir papildomų lėšų pritraukimas. Kad taip būtų, reikia turėti išvystytą infrastruktūrą“, – įsitikinęs Kūno kultūros ir sporto centro direktorius.