REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Tarp knygų lentynų2023 m. Gruodžio 14 d. 15:10

TOP 3 knygos žiemos skaitiniams

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


286505

Žiemą dažnai prisimename jaukius namų ritualus – kepame pyragus, vakarieniaudami užsidegame žvakę, vakare vietoje filmo pasirenkame knygos skaitymą. Turime jums kelias rekomendacijas, kurios suteiks idėjų, kaip paįvairinti savo žiemos dienas.

Vakarojimus lauke tegu pakeičia pusryčių piknikai

Vakarai lauke – visiškas vasaros atributas. Lauke leidžiame kiek įmanoma daugiau laiko. Žiemą tai daryti vis sunkiau. Anksti temsta, oras vis sunkiau prognozuojamas ir vėstantis. Turime jums patarimą – išnaudokime savaitgalio rytus, susiplanuodami pikniko pusryčius. Iš vakaro pasiruoškite krepšį, indus ir įrankius, mėgstamą knygą, o ryte teliks pripildyti termosą kavos ir susidėti pusryčius. Tegu šis rytinis piknikas tęsiasi tiek, kiek džiugina saulė. Tik išėję į pikniką nepamirškite pasikrauti savo įrenginių: išmaniojo laikrodžio, mobiliojo telefono ir kaitinamojo tabako įrenginio, jei juos naudojate.

Atsikratykite blogų įpročių

Ruduo, grįžimas po atostogų yra pats puikiausias laikas pastebėti savo įpročius, kasdienę rutiną ir atsisakyti to, kas yra jums nenaudinga.

Galbūt naujas sezonas bus puiki motyvacija atsikratyti žalingų įpročių? Norint išlaikyti pokyčius, svarbu užsibrėžti įgyvendinamą tikslą ir pamažu jo siekti:

• Norėdami kontroliuoti užkandžiavimą, pirmiausia užkandžius keiskite sveikesnėmis alternatyvomis. Jokių būdu nereikia jų visiškai atsisakyti. Vietoje bulvių traškučių – morkų lazdelės, vietoje saldainių – vaisiai. Taip pat ir su gaiviaisiais gėrimais ar kava – pirmiausia išgerkite stiklinę vandens, kuri padės įsitikinti, ar tai nėra tik paprasčiausias troškulys.

• Ar pakankamai judate? Galbūt verta užsibrėžti tikslą ir kasdien pasiekti specialistų rekomenduojamus 10 tūkstančių žingsnių? Apsvarstykite, gal galite eiti į darbą pėsčiomis, o gal į kasdienę rutiną verta įtraukti vakarinį pasivaikščiojimą? Tokius tikslus pasiekti itin padeda nuolatinis jų sekimas − tai galite padaryti naudodami išmanųjį laikrodį ar telefono programėles.

Top 3 knygų rekomendacijos šiai žiemai

Nors knygų pasirinkimas visuomet yra labai subjektyvus procesas, kartais išties verta pasidairyti į populiariausias knygas jų pirkėjų krepšeliuose. Tikime, kad mūsų atrinktos trys knygos jums patiks.

Maya Angelou – Žinau, ko gieda paukštis narve. Ji yra garsiausia ir ryškiausia iš visų autorės autobiografijų (kurių ji parašiusi net 7!). Ši knyga − lyg išpažintis − tai itin atviri pasakojimai apie tai, ką reiškia juodaodei mergaitei augti Didžiosios depresijos laikais JAV. Apie santykius su patėviu, juodaodžių padėtį visuomenėje, apie jauno žmogaus skausmą, kada net itin gerai besimokant, nėra jokių perspektyvų pasiekti savo svajonių. Šalia to – JAV istorija, Antrasis pasaulinis karas, itin religingos šeimos iššūkiai. Be viso to, itin sužavi autorės atleidimo kupinas balsas. Pirmasis knygos leidimas buvo 1969-aisiais − tuomet ji sukėlė didelį pasipriešinimą ir net buvo draudžiama.

Stanley Tucci – Skonis: maistas mano gyvenime. Kas gali geriau numalšinti kelionių ilgesį, jei ne itin spalvinga knyga apie maistą ir jo kultūrą? Stanley Tucci meistriškai atskleidžia savo šeimos gyvenimo momentus, savo asmeninę istoriją per skonius ir maisto patirtis. Italija, Vestčesteris, Niujorkas – pilni S. Tucci meistriško humoro. Ši knyga yra visiems, norintiems sužinoti, kokią stiprią galią turi namuose pagamintas maistas.
Knygoje „sutiksite" ne tik patiekalų receptus, bet susipažinsite ir su jų sielomis – istorijomis apie tai, kodėl tie skoniai tampa tokie ypatingi bei išmoksite keliauti savo virtuvėje.

Oliver Burkeman – Keturi tūkstančiai savaičių. Kaip mirtingiesiems valdyti laiką. Jau ir lietuviškai prieinama asmeninio tobulėjimo knyga, patekusi tarp Financial Times 2021 metų geriausiųjų knygų bei yra Sunday Times bestseleris. Ši knyga kelia mus visus labai gąsdinantį klausimą apie laiką: ar žinote, kad jei sulauksite aštuoniasdešimties, būsite nugyvenęs kiek daugiau nei 4000 savaičių?
Kodėl verta suvaldyti darbų sąrašus, pasirūpinti darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra, ir pradėti rūpintis savimi dabar? Knyga padės jums pažiūrėti į visus nerimą keliančius jausmus iš kitos perspektyvos – išmoksite džiaugtis gyvenimo baigtinumu.REDAKCIJA REKOMENDUOJA