PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2017 m. Spalio 6 d. 15:27

Top 10 skyrybų priežasčių

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


16400

Laimingas santuokinis gyvenimas – ne visiems įveikiamas uždavinys. Liūdna, kad ne kiekvienas pažadas „… iki kol mirtis mus išskirs...“ būna įvykdytas, nepriklausomai nuo to, kaip du žmonės bemylėtų vienas kitą. Apskaičiuota, kad nutraukiama 40-50 procentų visų pirmųjų santuokų ir 60 procentų antrųjų santuokų. Tiems kas ketina tuoktis, veikiausiai, sunku tai suvokti.

Tapkite mūsų draugu „Facebook“ ir sekite įdomiausias naujienas!

Kodėl tai atsitinka? Kokios yra tikrosios skyrybų priežastys? Pažvelkime į 10 labiausiai paplitusių skyrybų priežasčių.

Top 10 skyrybų priežasčių:

1. Neištikimybė

Nesantuokiniai ryšiai yra kalti dėl daugumos skyrybų. Priežastys, kodėl žmonės apgaudinėja, nėra jau tokios konkrečios, kaip daugelis mano. Pyktis ir nepasitenkinimas yra dažniausios priežastys, dėl kurių asmenys ryžtasi apgaulei. Kaltas gali būti seksualinis alkis ir emocinis intymumo trūkumas. Neteisėtas ryšys dažnai prasideda kaip nekalta draugystė, teigia sukčiavimo ekspertė Rūta Houston: "Viskas prasideda nuo emocinio ryšio, kuris vėliau tampa fiziniu reikalu."

2. Pinigai

Sakoma, pinigai daro žmones juokingus ir tai tiesa. Skirtingi išlaidavimo įpročiai, finansiniai tikslai, vieno iš sutuoktinių didesnis uždarbis nei kito gali įžiebti įtampą ir sugriauti santuoką. „Pinigai tikrai viską paliečia. Jie daro įtaką žmonių gyvenimams", – sako „SunTrust“ prekės ženklo rinkodaros direktorė Emmet Burns. Akivaizdu, kad piniginiai galvosūkiai ir stresai yra daugybės porų palydovai.

3. Komunikacijos stoka

Bendravimas yra labai svarbus santuokoje. Jei negali lygiavertiškai bendrauti, kyla nepasitenkinimas ir nusivylimas dėl visų santuokos aspektų. Pozityvus, argumentuotas nesutarimuose, lygiavertis bendravimas yra tvirtos santuokos pagrindas. Šaukimas ant sutuoktinio, tylėjimas visą dieną, nemalonūs komentarai norint labiau sureikšminti save tai – nesveiko bendravimo būdai, kurių reikia atsikratyti santuokoje. Praktikuokite apgalvotą bendravimą, kad išvengtumėte amžinybės senumo santuokos klaidos.

4. Nuolatinis ginčijamasis

Nuo darbo komandų iki ginčų dėl vaikų. Nuolatinis ginčijimasis žudo daugybę santykių. Poros, kurių nuomonės, atrodo, sutampa, vis vien ginčijasi, nes giliai viduje pusės nesijaučia iki galo išklausytos ar vertinamos. Daugelis mano, kad sunku priimti kito asmens nuomonę neišklausius daugybės argumentų.

5. Svorio padidėjimas

Tai gali atrodyti siaubingai paviršutiniška ar nesąžininga, tačiau svorio prieaugis yra dažna santuokos nutraukimo priežastis. Kai kuriais atvejais didelis svorio padidėjimas lemia, kad sutuoktinis tampa mažiau fiziškai patrauklus, o kitais - svorio padidėjimas daro įtaką savigarbai, kuri pažeidžia intymumą.

6. Nerealūs lūkesčiai

Tuokiamasi dažniausiai su aukščiausiais lūkesčiais – tikintis, kad sutuoktinis ir santuoka taps jūsų vizija. Šie lūkesčiai gali pakenkti jūsų sutuoktiniui, kuris gali pradėti jaustis pastoviai nuviliantis jus ir vertinti santuoką kaip nesėkmę.

7. Intymumo stygius

Jei nejaučiate jaudulio gyvendami su savo partneriu, greitai galite sugadinti santuoką. Poros ima jaustis taip lyg jie gyvena su svetimu ar labiau panašiu į kambarioką, o ne į sutuoktinį. Tai gali būti fizinio ar emocinio intymumo trūkumas, ne visada kalba eina apie seksą. Jei nuolat atkišate savo sutuoktiniui šaltą petį, tada žinokite, kad ilgainiui tai gali tapti skyrybų pagrindu. Abu partneriai yra atsakingi už tai, kad jūsų santykiai būtų intymūs ir ypatingi. Praktikuokite nedidelius gerumo veiksmus, būkite dėkingi ir mėgaukitės fiziniu intymumu.

8. Lygybės trūkumas

Kai vienas partneris jaučia, kad santuokoje prisiima didesnę atsakomybę, jis gali pakeisti savo požiūrį į kitą asmenį ir sukelti nepasitenkinimą. Kiekviena pora privalo derėtis dėl savo unikalių iššūkių ir rasti savo gyvenimo būdą kaip dviejų lygių pusių, kurios gerbia viena kitą.

9. Nepasiruošimas santuokai

Dažnas visų amžiaus grupių porų kaltinimas – nebuvo pasirengęs susituokti, santykiai buvo pasmerkti nuo pradžių. Skyrybų procentas ypač dažnas tarp 20-mečių porų. Tokios skyrybos įvyksta per pirmuosius dešimt santuokos metų ir beveik pusė jų – nuo ketvirtųjų iki aštuntųjų metinių.

10. Smurtas

Fizinė ar emocinė prievarta yra liūdna tikrovė kai kurioms poroms. Piktadarys ne visada yra "blogas" asmuo, dažniausiai kaltos gilios emocinės problemos. Nepriklausomai nuo smurto priežasties, niekas neturėtų toleruoti tokių poelgių ir privalo atsiriboti nuo santykių, kurie kelia grėsmę saugumui.