PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2020 m. Rugpjūčio 19 d. 15:00

„Toksika“ antrajai koronaviruso bangai pasiruošusi

Šiauliai

„Mūsų darbuotojai neturi kontakto su dėžėmis, kuriose laikomos medicininės atliekos su galimu COVID-19 užkratu. Jos ant judančios juostos saugiai perduodamos pneumatine įranga“, – sako „Toksika“ vadovas A. Dirvinskas.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


142554

Pavojingų atliekų deginimo bendrovė „Toksika“ sulaukė ekonomikos ir inovacijų ministro Rimanto Sinkevičiaus vizito. „Mano tikslas buvo pasižiūrėti, kaip įmonė galėtų susitvarkyti su padidėjusiumedicininių atliekų, kurios galimai yra su COVID-19 užkratu, kiekiu, kadangineramina antroji koronaviruso banga“, – žurnalistams po susitikimo su „Toksikos“ atstovais sakė ministras.

Per šių metų kovo-birželio mėnesius „Toksika“ sudegino 260 tonų medicininių atliekų. Tiesa, pasakyti, kiek iš jų „nešiojo“ COVID-19 užkratą, sudėtinga.

„Šiuo metu įmonė dirba įprastu režimu: per parą sunaikiname 30 tonų, per mėnesį – apie 900 tonų pavojingų atliekų. 80 tonų iš jų yra medicininės atliekos. Galime tik spėti, kad iš 80 tonų medicininių atliekų apie pusę yra su COVID-19 užkratu“, – sako „Toksikos“ vadovas Arūnas Dirvinskas.

R. Sinkevičius prognozuoja, kad, kilus antrajai koronaviruso bangai, tokių atliekų kiekis išaugtų.

„Prasidėjus pirmajai bangai, bent jau pradžioje, apsaugos priemonių buvo naudojama ne tiek jau ir daug, kadangi jų nebuvo, jas reikėjo pirkti skubos tvarka. Dabar apsaugos priemonių – chalatų, kaukių, antbačių, skysčių ir t. t. – rezervą turi ir valstybė, ir gydymo įstaigos, ir savivaldybės, kai kurios netgi perteklinį, todėl ir medicininių atliekų antrosios bangos metu gali susidaryti kur kas daugiau“, – teigia ministras, tačiau priduria: „Toksika“ susitvarkytų.

„Įsitikinau, kad įmonės pajėgumai nėra išnaudoti, personalas tinkamas, įranga veikianti, technologiškai viskas saugu. Taigi manau, kad problemų nekiltų“, – sako R. Sinkevičius.

screenshot-2020-08-19-at-14-50-40.png

Ministrą džiugina ne tik sklandi įmonės veikla, bet ir finansiniai rodikliai. „Toksika“ dirba pelningai: preliminariais duomenimis, praėjusiais metais įmonė gavo 4,9 mln. Eur pajamų, t. y. apie 31 proc. daugiau nei 2018 metais.

„Taip pat neseniai gavau pranešimą, kad visos diskusijos, visos pretenzijos, kurios buvo gautos vykdant šį europinį projektą, pabaigtos. Europos komisija pranešė, kad 1,6 mln. Eur yra grąžinami Lietuvai. Aišku, pinigai pateks ne į „Toksikos“, o į valstybės biudžetą“, – sako ministras. 

R. Dirvinskas pasakoja, kad, šalyje paskelbus karantiną, „Toksikoje“ buvo imtasi papildomų apsaugos priemonių:

„Kaip matė ministras, mūsų darbuotojai dirba dėvėdami šalmus, kaukes, pirštines, kombinezonus, antbačius ir neturi kontakto su dėžėmis, kuriose laikomos medicininės atliekos su galimu COVID-19 užkratu. Jos ant judančios juostos saugiai perduodamos pneumatine įranga. Vėliau šios atliekos patenka į deginimo krosnį, kurioje yra sunaikinamos 1200 laipsnių temperatūroje.“

Darbuotojai, anot vadovo, dirba keturiomis pamainomis – nuolatos matuojama jų temperatūrą, stengiamasi išvengti artimesnio kontakto. „Džiaugiamės, kad per pirmąją bangą apsiėjome be susirgimų“, – sako R. Dirvinskas.

 

Reklama