PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Pasaulis2024 m. Gruodžio 17 d. 11:51

„TikTok“ prašo Aukščiausiojo Teismo laikinai blokuoti gresiantį JAV draudimą

Pasaulis

Lietuvoje atliktas tyrimas nustatė, kad „TikTok“ programėlė reikalauja prieigos prie didelio kiekio (77 parametrų) jautrių duomenų / Unsplash

BNSŠaltinis: BNS


334759

„TikTok“ pirmadienį kreipėsi į JAV Aukščiausiąjį Teismą, prašydama laikinai blokuoti įstatymą, pagal kurį jos Kinijos savininkas būtų priverstas parduoti populiariąją platformą arba po mėnesio nutraukti jos veiklą.

Anot televizijos „NBC News“, į teismą kreiptasi tą pačią dieną, kai „TikTok“ vadovas Shou Zi Chew susitiko su išrinktuoju JAV prezidentu Donaldu Trumpu.

Pirmadienį spaudos konferencijoje D. Trumpas sakė, kad jaučia „šiltus jausmus“ „TikTok“ atžvilgiu ir kad jo administracija išnagrinės šios programėlės situaciją bei galimybę ją uždrausti.

Balandį prezidento Joe Bideno pasirašytas įstatymas užblokuotų „TikTok“ prieigą prie JAV programėlių parduotuvių ir interneto prieglobos paslaugų, jei jos savininkė „ByteDance“ iki sausio 19 dienos neatsisakys šios programėlės.

„TikTok“ paprašė sustabdyti šį žingsnį, kol ji ginčys žemesnės instancijos teismo sprendimą, kuriuo paliktas galioti įstatymas, ir galbūt pati pateiks apeliacinį skundą Aukščiausiajam Teismui.

„TikTok“ paprašė šalies Aukščiausiojo Teismo priimti sprendimą iki sausio 6-osios.

„Kongresas priėmė masinį ir precedento neturintį kalbos apribojimą“, – teigiama „TikTok“, kuri sako turinti daugiau nei 170 mln. mėnesinių JAV vartotojų, pareiškime Aukščiausiajam Teismui.

Jei įstatymas įsigalios, „TikTok“ teigė, kad likus dienai iki prezidento inauguracijos bus „uždaryta viena populiariausių Amerikos kalbos platformų“.

„Tai savo ruožtu nutildys pareiškėjų ir daugybės amerikiečių, kurie naudojasi šia platforma komunikuodami apie politiką, prekybą, meną ir kitus visuomenei svarbias temas, kalbą“, – priduriama pranešime.

„Pareiškėjai, kaip ir daugybė mažųjų įmonių, kurios naudojasi platforma, taip pat patirs didelę ir neatitaisomą piniginę ir konkurencinę žalą“, – teigiama jame.

Galimas draudimas gali apsunkinti JAV ir Kinijos santykius kaip tik tuo metu, kai D. Trumpas ruošiasi sausio 20-ąją pradėti eiti pareigas.

D. Trumpas tapo mažai tikėtinu „TikTok“ sąjungininku, nerimaujant, kad programėlės draudimas būtų naudingas „Meta“, „Facebook“ patronuojančiajai bendrovei, priklausančiai Markui Zuckerbergui.

D. Trumpo pozicija atspindi konservatorių kritiką „Meta“ dėl numanomo dešiniosios pakraipos turinio slopinimo, įskaitant draudimą pačiam buvusiam prezidentui naudotis „Facebook“ po 2021-ųjų sausio 6-osios JAV Kapitolijaus šturmo, kurį surengė jo šalininkai.

D. Trumpo parama „TikTok“ reiškia posūkį, palyginti su pirmąja jo kadencija, kai respublikonų lyderis bandė uždrausti šią programėlę dėl panašių saugumo problemų.

JAV vyriausybė sako, kad „TikTok“ leidžia Pekinui rinkti duomenis ir sekti vartotojus. Ji taip pat teigia, kad ši vaizdo įrašų platforma padeda skleisti propagandą, nors Kinija ir „ByteDance“ šiuos teiginius griežtai neigia.

Šį mėnesį trijų teisėjų JAV apeliacinio teismo kolegija vienbalsiai patvirtino įstatymo prielaidą, kad „TikTok“ atskyrimas nuo Kinijos nuosavybės „yra būtinas mūsų nacionaliniam saugumui apsaugoti“.

#TIKTOK#JAV#TEISMAS