Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Žaidime dalyvavo net 31 komanda.
Virginija ŠimkūnienėŠaltinis: Etaplius.lt
Tiek Lietuvos, tiek Baltarusijos istorikai patvirtina tą faktą, kad 1812 m. karo metu Napoleono armijos kariai, pasiekę Maskvą, smarkiai plėšikavo. Jie grobė ikonas, paveikslus iš bažnyčių, auksą, papuošalus. Kai prancūzų armijai teko atsitraukti, grobį jie vežėsi su savimi. Taip susiklostė, kad išsekę ir sušalę kariai lobių su savimi nepajėgė parsigabenti. Turtus jie puolė užkasinėti. Tiesa, jų rasti nelabai kam pavyko. Tačiau aišku, kad jie dūlėja kažkur, greičiausiai, Baltarusijos žemių gelmėse. Neatmetama galimybė, kad kažką kariai užkasė ir Lietuvoje.
image5fvf7z.png
imagehw5e7z.png
Napoleono lobius azartiški žmonės bandė surasti per šiemetinę Žolinę Žiežmariuose. Žiežmarių bendruomenė šiai dienai ruošėsi iš anksto. Bendruomenės aktyvas parengė projektą pagal VVG 20152020 m. strategijos priemonę „Bendruomeniškumo ugdymas, krašto savitumo puoselėjimas, jo reprezentavimas”. Bendra projekto vertė: 5263,16 €. Gavusi patvirtinimą dėl 5000 € paramos lėšų, bendruomenė pradėjo jį įgyvendinti, iš savo lėšų prisidėdami daugiau kaip 263 eurais. Iš viso orientaciniame žaidime dalyvavo 31 komanda, tarp jų dauguma buvo iš Žiežmarių, keletas iš Kaišiadorių, Paparčių vaikų globos namų komanda, Strėvininkų socialinių globos namų komanda, taip pat po vieną komandą iš Elektrėnų, Vilniaus ir Kauno.
Orientacinį žaidimą organizavo UAB „TVIRTA KOMANDA” Visas žaidimas truko 3val., įdomu tai, kad tarp užduočių buvo ir tokių, kurias vykdydami dalyviai net tik susipažino su Žiežmarių miestu, bet ir jį pagrąžino, aptvarkė. Pavyzdžiui, buvo viena užduotis: nusifotografuoti darant gerą darbą Žiežmarių naudai, tad komandos laistė gėles, rinko šiukšles, tvarkė kapus ir panašiai.
Žaidimą iš viso sudarė per 30 užduočių, nors žaidimo trukmė buvo 3 valandos, bet daugeliui komandų pavyko užduotis įveikti anskčiau. Tikrai, iš šalies atrodė, kad dalyviai siekia rasti kokią statinę aukso, nes azarto tikrai netrūko.... „Ypač aktyviai prie projekto parengimo ir įgyvendinimo prisidėjo Žiežmarių bendruomenės nariai Aivaras Jonyka ir Vitalijus Semenkovas“, - sako Žiežmarių bendruomenės pirmininkas Vytautas Šimkūnas.
Nuošalyje neliko miesto seniūnija ir Žiežmarių kultūros centras. Žiežmarių seniūnija įsteigė 16 prizų – kuprinių. Žinant, kad toks daiktas praverčia tiek keliaujant, tiek į mokyklą, jomis apdovanotieji ypač džiaugėsi. Žiežmarių kultūros centras prisidėjo prie renginio organizavimo, paskolino stalus ir kitą inventorių, padėjo dalinti „Napoleono“ tortą, pilstyti arbatą, taip pat įsteigė padėką žaidimo organizatoriams.
Tai tikrai vertingas prizas - knyga apie Žiežmarius. Tris prizines vietas laimėjo šios komandos: „Vienišas šuo“, „Voveriukai“ ir „Hockey girls“. Neliko nuskriausti ir kitų komandų dalyviai, visiems užteko skanutėlio torto, kurį visi kirto pasigardžiuodami. Šį 50 kg skanėstą iškepė UAB “Bijola”. Po žaidimo vyko koncertas, šventėje koncertavo: Lukas Norkūnas, kurį muzikos mylėtojai prisimena kaip vieną iš praėjusios „Eurovizijos“ atrankos dalyvių; savo kūrybos dainą taip pat pristatė Georgijus Rožė. Koncertą triukšmingai ir linksmai užbaigė grupė „Joke“ su Giedrium Leškevičium.
Scena ir įgarsinimu rūpinosi „BonusFX.lt“. Pasak V. Šimkūno, daugumos pakalbintų dalyvių atsiliepimai apie žaidimą yra labai teigiami. Dalyviai akcentavo, kad buvo pateiktos įdomios ir išradingos užduotys, kiti sakė, jog buvo smagu save išbandyti, nes iki tol nebuvo dalyvavę tokiame žaidime. „Sulaukėme tikrai daug pagyrimų, norime pasidžiaugti, kad tiek daug komandų užsiregistravo ir sėkmingai dalyvavo. Oras taip pat renginiui buvo lyg užsakytas“, - sakė bendruomenės pirmininkas. Jo nuomone, gal ir ne viskas iki galo pavyko, norėjosi daugiau klausytojų koncerte.
„Gal galėjome daugiau reklamuoti ir patį koncertą, ne tik patį žaidimą. Taip pat susidūrėme su viešo tualeto problema miesto centre, nes dabartiniai esantys, labai prastos būklės. Nemažai kalbintų dalyvių sakė, jog būtinai dalyvaus ir kitąmet, tad dabar turime užduotį - kaip padaryti, kad renginys turėtų tęstinumą, svarstome suburti komandą, kuri pati galėtų organizuoti tokį žaidimą. Turime vėl ieškoti pinigėlių, rašant projektą, ar ieškant rėmėjų“, - po žaidimo sakė V. Šimkūnas.
Pavykusiu renginiu džaiugėsi ir seniūnė Edita Kerdokienė. „Esu patenkinta, kad turime aktyvią bendruomenę, kurios narių pastangomis vyksta gražūs renginiai. Negirdėjau nei vieno nusiskundimo, visi patenkinti. Manau, kad reikia tęstinumo. Kai visi suremsime pečius – bus ir rėmėjai, ir renginys“, - sakė seniūnė. Projektas yra finansuojamas iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.
Virginija Šimkūnienė
N. Surinino nuotr.
image9p7j7z.png
imagetyk66z.png
image2okz6z.png
imagelzf76z.png