Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Įdomu. Darbai pirštų galiukais, pavyzdžiui, naudojimasis kompiuterio klaviatūra, skatina nagų augimą. Taip yra todėl, kad dirbant pirštuose gerėja kraujotaka, todėl nagai auga sparčiau. zizzy0104 nuotr.
Andrius TverijonasŠaltinis: Etaplius.lt
Gražūs nagai ne tik puošia rankas, bet ir atspindi bendrą organizmo būklę – patyrusi akis vien tik iš nagų gali diagnozuoti vidaus organų sutrikimus, o nagų priežiūra nemažai pasako apie jų savininko charakterį.
Drėkinti – mažiausiai 4 kartus per dieną
Anot manikiūrininkės Emilijos Stulgytės, rankos pirmosios pajunta senėjimo požymius, tačiau pagrindinis moters rūpestis turėtų būti ne tai, kaip kovoti su senatvės požymiais, o kaip užkirsti tam kelią. Būtent rankos labiausiai užsiteršia įvairiais nešvarumais, dulkėmis ir mikroorganizmais, kurie yra puiki terpė bakterijoms, virusams ir net grybelinėms infekcijoms.
„Mažus vaikus mes mokome, kaip svarbu dažnai plauti rankutes, tačiau suaugę ne visada į tai atsižvelgiame“, – sako E. Stulgytė, primindama, jog rankas būtina plauti kaskart, pasinaudojus tualetu, prieš ir po valgio, po čiaudulio palietus veidą bei po kitų kontaktų su nešvarumais. Šiltas vanduo geriausiai nuvalo nešvarumus, bet kartu ištraukia ir odos riebalus. Per dažnai plaunant rankas karštu arba šaltu vandeniu, o dar labiau – vartojant per aštrų muilą, skalbimo miltelius ir nepakankamai nusausinant rankas, jų oda pasidaro sausa, šiurkšti, sutrūkinėja. Vėliau dėl to gali išsivystyti odos uždegimas. Geriausia rankas plauti natūraliu muilu ir kambario temperatūros vandeniu.
Itin jautriai rankos reaguoja į skirtingas oro sąlygas. Jos neturi daug riebalinių liaukų, todėl greitai sausėja, ypač aplink sąnarius. „Apsaugokite rankų odą, žiemą mūvėdami pirštines ir naudodami drėkinamąjį kremą ištisus metus. Drėkinti rankas reikėtų mažiausiai keturis kartus per dieną“, – pataria specialistė.
Pirštai ir nagai atskleidžia charakterį
Jeigu esate ilgų pirštų savininkas – jūs impulsyvus, greitai apsisprendžiantis ir nekantrus žmogus.
Žmonės storokais pirštais – šiek tiek materialistai, mėgstantys žemiškus malonumus.
Ploni pirštai atskleidžia, kad jūs esate diplomatiškas ir gebate kontroliuoti savo emocijas.
Ne ką mažiau rūpintis reikėtų ir nagais – iš jų galima spręsti apie organizmo veiklos sutrikimus, įvairias ligas. Dėl šių priežasčių pravartu juos puoselėti ir lepinti. Rankų pirštų nagai paauga vidutiniškai 3 mm per mėnesį. Kojų pirštų nagai auga maždaug dvigubai lėčiau ir būna dvigubai storesni. Vasarą nagai auga greičiau negu žiemą. Dieną – sparčiau negu naktį, moterų nagai auga lėčiau negu vyrų.
Norint turėti sveikus nagus, anot specialistės, reikia paisyti kai kurių taisyklių. Negalima nieko daryti išmirkusiomis rankomis, kai išlipame iš vonios ar išplauname indus. Niekada nereikia kirpti nagų, dailinti ir trumpinti tik dilde, kuri turėtų būti vidutinio grubumo faktūros, o, padailinus tokia, baigti dildyti minkšta dilde. Manikiūrininkė įspėja, jog netinka geležinė dildė, nes ja nagus galima pažeisti. Manikiūras būtinas ne tik moterims, bet ir vyrams.
Suprantama, daugiausia nagų struktūra priklauso nuo paveldimumo, tačiau ne ką mažiau įtakos jiems turi aplinka, mityba, priežiūra, darbo pobūdis.
Specialistė sako, kad, norint turėti sveikus nagus, į paros mitybos režimą reikia įtraukti 50 proc. vaisių ir šviežių daržovių, nes tada gausime būtinų vitaminų, mineralų ir fermentų. Taigi, reikia dažniau valgyti maistą, kuriame gausu sieros ir silicio, pavyzdžiui, brokolius, žuvį ir svogūnus. Vitaminas B ypač svarbus sveikai odai ir nagams. Gerkite šviežių morkų sulčių kasdien, nes jose yra daug kalcio, fosforo, kurie stiprina nagus. Vartokite daug skysčių.
Nagai – žmogaus sveikatos veidrodis
Nagų pakitimai byloja apie pašlijusią sveikatą. Kai nagai staiga įgyja išgaubtą formą, vertėtų pagalvoti apie gresiantį pavojų susirgti rimtomis plaučių ligomis. Paprastai išgaubtą nagų formą turi užkietėję rūkaliai. Kitais atvejais žmonės, turintys išgaubtą nagų formą, rizikuoja susirgti širdies, kraujagyslių ligomis arba sulaukti skrandžio ir plonųjų žarnų gleivinės sutrikimų.
Specialistė sako, jog nebūtinai visi nagai turi būti išgaubti, kad tai jau reikštų ligos pavojų. Ligos diagnozę gali parodyti net ir vienas arba du nagai.
Jei nykščio nagas yra išsipūtęs – tai perspėjimas, jog galite sirgti plaučių tuberkulioze. Jeigu nagai sustorėję ir atrodo tarsi vamzdžio formos – galite sirgti onkologinėmis ligomis.
Šaukštelio formos nagai byloja, kad organizme trūksta geležies, būtinos normaliai žmogaus smegenų veiklai. Tai itin aktualu vaikų nagams.
Kai kurių pagyvenusių žmonių nagų paviršius tarsi išvagotas, išraižytas. Tokios formos nagus dažnai turi žmonės, sergantys sąnarių ligomis.
Geltono atspalvio nagai byloja apie žmogaus limfinės sistemos sutrikimus. Jeigu nagai linkę geltonuoti, tai gali būti daugybė skirtingų sutrikimų, ligų, tokių kaip grybelis. Taip pat tai gali reikšti, jog dažnai naudojatės tamsiu nagų laku, kurio atspalvis įsigėrė ir į nago plokštelę. Anot specialistės, visi be išimties nagai, keisdami spalvą, nustoja augti ir labai sukietėja.
Kai nagų paviršius ima melsvėti, galima sakyti, kad toks žmogus susirgs ar jau serga virškinamojo trakto sutrikimais. Melsva nagų spalva gali atsirasti dėl kai kurių mineralinių druskų stokos arba medikamentų, kuriais gydomi virškinamojo trakto sutrikimai, įtakos.
Baltas horizontalias linijas nagų paviršiuje dažniausiai turi žmonės, sergantys vėžiu. Linijos jiems atsiranda nuo chemoterapijos procedūrų.
Kai kurie žmonės nuo vaikystės yra paveldėję labai kietus nagus. Dažniausiai jie serga įvairiomis odos ligomis. Minkšti nagai taip pat, kaip ir kieti, yra paveldėti. Kai nagai labai sumažėja ir atsiranda smailių baltų dėmelių, galima teigti, kad to žmogaus kelio girnelės veikla yra sutrikusi arba jis girnelės išvis neturi.
Pastebimai sumažėjęs nagų paviršius taip pat yra inkstų ligų simptomas.
Kuomet nagai lengvai linksta, juos nesunku nulupti, sluoksniuojasi, galbūt pernelyg ilgai alinote įvairiais manikiūrais. Leiskite savo nagams pailsėti bent porą savaičių.
Nedidelės baltos dėmės nago plokštelėje žymi patirtą traumą. Juodi vertikalūs brūkšneliai, besidriekiantys nuo nago pradžios iki pabaigos, neretai byloja apie piktybinę melanomą – mirtiną odos vėžį.
Gilūs įdubimai, einantys skersai nago plokštelės, gali būti dėl diabeto. Vertikalios gruoblėtos linijos, galinčios priminti nubėgusį vašką, dažniausiai atsiranda dėl hormoninių pokyčių, skydliaukės problemų ar būna diabeto pasekmė.
Jeigu ties nago šaknimis nematyti pusmėnulių, tai gali reikšti, jog sergate skrandžio ar žarnyno liga. Jeigu nagai yra labai jautrūs ir, spaudžiant juos, jaučiate skausmą, galima įtarti nervų sutrikimą.
Nagų lūžimą paprastai sukelia kontaktas su valymo priemonėmis, vandeniu, ypač karštu. Todėl tvarkyti namus reikėtų įprasti su pirštinėmis. Tačiau tokie nagai gali rodyti ir geležies, vitaminų A, C ir B6 trūkumą, vitamino A perdozavimą, apsinuodijimą.
Nagų atpleišėjimas nuo panagių gali būti kepenų ligų signalas, o iškilimai, panašūs į perliukus, yra užsitęsusios virusinės ligos požymis.
Rankas palepinkite vonelėmis
Manikiūrininkė E. Stulgytė pataria pačioms pasiruošti voneles rankoms, kurios neretai pranoksta pačius brangiausius kremus.
Virtą bulvę sutrinti su pienu ir grietinėle, ištepti plaštakas ir rankų odą, laikyti 10–15 minučių. Tyrelė balina rankų odą.
Į vonelę įpilti alyvų aliejaus, įlašinti keletą lašų vitamino A, keletą lašų citrinų sulčių. Aliejų pašildyti ir jame pamirkyti nagus 10–15 minučių. Šią procedūrą geriausia atlikti prieš miegą.
Jeigu nagai sluoksniuojasi ir lūžinėja, į šiltą vonelę su jūros druska įpilkite augalinio aliejaus, 3 lašus jodo ir 5 lašus citrinos sulčių.
Jei nagai minkšti ir blogai auga, vadinasi, organizme trūksta kalcio. Tokiu atveju naudingos pašildyto augalinio aliejaus arba druskos vonelės, kurias pravartu daryti du kartus per savaitę, pakaitomis, t. y. vieną kartą aliejaus, kitą kartą druskos vonelę. Kiekviena procedūra trunka dešimt minučių.