PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2020 m. Rugsėjo 15 d. 13:40

Tęstiniame susitikime su žvejais diskutuota aktualiais klausimais

Marijampolė

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


145848

Vakar Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka susitiko su žvejų bendruomenės atstovais. Tai – jau antrasis susitikimas, kuriame šįkart dalyvaujant Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Marijampolės valdybos viršininkui Gintautui Česaičiui, Kalvarijos aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiajam specialistui Vitui Bakui ir Savivaldybės ekologui Dariui Bunikiui, aptarti žvejų bendruomenei aktualūs klausimai.


Foto galerija:

dsc-0418-medium-1000x600-c.jpg
dsc-0416-medium-1-1000x600-c.jpg

Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narys, o taip pat ir ilgametis žvejys mėgėjas Kęstas Kružinauskas kalbėjo, kad šis susitikimas inicijuotas tam, kad būtų išklausyti žvejai, kuriems rūpi Paežerių ežero ir kitų vandens telkinių būklė. Pasak jo, rajone turime gamtos dovaną, tačiau ne visi moka ja atsakingai naudotis, o dėl neatsakingų žvejų veiklos, kenčia visi.

Susitikime su gamtosaugininkais aptarti Paežerių ežero įžuvinimo, legalios žvejybos, brakonieriavimo ir kiti aplinkosauginiai klausimai, susiję su žvejyba mūsų vandens telkiniuose.

Žvejų atstovai išsakė norą, kad įžuvinant Paežerių ežerą būtų išklausoma ir jų nuomonė. Žvejai pageidautų, kad į Vilkaviškio ežerą būtų įleista daugiau plėšrios žuvies: sterkų, lydekų ir pan. D. Bunikis atsakė, kad iki šiol Paežerių ežeras buvo įžuvinamas pagal LR žemės ūkio ministerijos kartu su aplinkos ministerija sudarytą kartu 5 metų planą, kuris šiais metais baigiasi. Jis kalbėjo bandysiantis sutarti, kad sudarant naują įžuvinimo planą, į šį procesą būtų įtraukiami ir mūsų rajono žvejų atstovai.

Kitas svarbus klausimas – nelegali žvejyba ir brakonieriavimas. Žvejai teiravosi, kur reikėtų kreiptis ir pranešti apie tokią nusikalstamą veiklą, nes dažnai aptinka brakonierių paliktus nelegalius tinklus, tačiau patys nieko negali padaryti. Susitikime dalyvavę gamtosaugininkai informavo, kad visada reikėtų skambinti Skubiosios pagalbos telefonu 112 ir pranešti apie neteisėtą žvejybą, o gavus iškvietimą į tokius pranešimus reaguotų visą parą budintys gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnai.

Taip pat kalbėta, kad rajono vandens telkiniuose reikėtų surengti daugiau reidų ir patikrinimų. Tai drausmintų neatsakingus žvejus ir pažeidėjus. Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai kalbėjo, kad į patikrinimus gamtoje vykstama dažnai, bet žadėjo atsižvelgti į žvejų bendruomenės pageidavimus ir tokių reidų surengti dar dažniau.

Susitikime taip pat aptarti privačių asmenų išsinuomotų tvenkinių įžuvinimo, motorinių vandens priemonių naudojimo ir kiti klausimai.

Priminsime, kad už mėgėjų žvejybos pažeidimus, padarytus panaudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamu būdu, užtraukia 120–300 eurų baudą. Neteisėtas žvejybos įrankių, kuriuos naudoti draudžiama, laikymas asmeniui užtraukia 60–200 eurų baudą. Be to, asmuo turi atlyginti gamtai padarytą žalą, konfiskuojami neteisėti žvejybos įrankiai.